Bláto a mršiny

Bláto a mršiny https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321395/mid_blato-a-mrsiny-y9N-321395.jpg 4 98 34

Lucas Burton nesnáší venkov. Nevidí v něm nic víc než bláto, hnůj a mršiny. A to ještě ani neví, jak moc se blíží pravdě. Když dorazí na jednu opuštěnou farmu s nadějí, že uzavře obchod, zakopne o tělo neznámé dívky. Tím ale vše teprve začíná. Penny Gowerová ve zdejších stájích totiž zahlédla stříbrný mercedes, jak odjíždí z místa činu. Od té chvíle jako by se všechno obracelo proti Lucasovi… Vyšetřování se ujímá Jess Campbellová s novým komisařem Ianem Carterem za zády. A zanedlouho naleznou další tělo…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Mud, Muck and Dead Things , 2009

tereza1964
03.04.2024 4 z 5

Prostá detektivka, nečekejte od toho propracovaný děj, ale vlastně je to příjemná změna :)

astroweb
29.08.2022 2 z 5

První dílo autorky, které jsem přečetl. Je zajímavé a u detektivky zvláště, že první půle se mi líbila a četla lépe, konec už byl nastavovaný, nepřekvapivý.

jan7113
23.05.2022 3 z 5

Taková obyčejná detektivka. Nic víc a nic míň. Po hodně utahané první půlce knihy se s druhou vraždou začíná trochu něco dít. Pokus o zdramatizování těsně před koncem už působí dost zoufale. A to pekelné "Ó" na začátku tolika vět... No, tohle dílko mě tedy nenadchlo.

mcabr
09.05.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, děj měl spád.

LuciLu
26.09.2021 3 z 5

Hodně pomalý rozjezd … dokonce jsem knihu chtěla několikrát odložit, protože jsem se nemohla začíst a raději sahala po jiných knihách. Ale jakmile jsem překonala první třetinu, tak se děj rozpohyboval a začalo to ubíhat. Každý krok a jednání mělo svoji logiku, stránky se otáčely samy a byla jsem napnutá, kam se děj bude ubírat. Velkou výhodou bylo malé množství postav a zbytečné nekomplikování děje nejrůznějšími odbočkami. Vraha se mi podařilo odhalit téměř na začátku (jednáním mi moc neseděl - ani nevím proč). … Ve finále ve mě zůstává příjemný dojem z této pohodové knihy a rozhodně sáhnu i po pokračování

pip11
24.09.2021 4 z 5

První díl této čtivé detektivky z anglického venkova mě příjemně upoutal. Děj poklidně plynul a spolu s klasickým vyšetřováním to byl pohodový příběh.

helenkan
20.08.2021 3 z 5

Tohle mě vážně bavilo. Takové normální klidné detektivní vyšetřování. A to se mi líbí.

renefer
03.08.2021 4 z 5

Hezká detektivka, nekomplikovaný příběh s menším počtem osob, který nevyžaduje moc velké soustředění na čtení. Plusem je česká národnost oběti (snad tím moc neprozradím) a nekomplikovaný běh děje, bez odboček do jiných dějových linek či změnu primárních postav. Přijde mi, že autoři se teď snaží vymyslet jinou strukturu děje knihy, tak aby čtenáře zaujali ( typicky kapitoly teď-předtím-potom), což mi vůbec nevyhovuje a jsem ráda, že ještě někdo píše v normální dějové posloupnosti.

knihomolka525
10.06.2021 5 z 5

další povedená kniha Ann.Toto je moje třetí kniha od spisovatelky.A troufnu si tvrdit,že oproti jiným věhlasným spisovatelům kteří mají svoji tvorbu na "jedno brdo",se tahle třetí kniha opět příběhem a hlavně stylem, liší od předešlých dvou.Je přesně taková i vyrobená podle mého gusta.Má menší formát do kabelky.Nemá spoustu bílých míst.Má devatenáct kapitol na spoustě stran takže je hustě psaná a nelistujete jak zběsilí.Těch devatenáct kapitol taky znamená,že příběh je ucelený a neskáče v čase.

akinomV
01.04.2021 4 z 5

Mám ráda tento klidnější styl detektivek, takže jsem dostala přesně to, co jsem zrovna chtěla :-)

Marla
07.03.2021 4 z 5

Hrozný překlad, dost děsná větná stavba a všudypřítomné citoslovce Ó.... Na druhou stranu milá anglická detektivka s poklidně ubíhajícím dějem, záplavou potenciálně podezřelých a s pár duchy. Jako oddychové čtení dobré a už jsem si pořídila i další díly. :)

Eicherik
25.10.2020 5 z 5

Dobrá anglická detektivka z venkovského prostředí, s ne úplně dokonalým překladem, s nějakou tou duchařinou a s pěknou obálkou.

Marika Vanova
22.09.2020 4 z 5

Četlo se to dobře, budu určitě pokračovat. Po dlouhé době jsem tušila vraha a to mě potěšilo.

iveta3689
19.08.2020 3 z 5

Dobrá detektivka. Neubíhá nijak zvlášť svižně, ale také není nudně rozvleklá. Bylo to příjemné čtení, kniha je ale zapomenutelná.

moudivlacek
19.07.2020 3 z 5

Průměrná detektivka, kde najdete poklidný anglický venkov, který odmítá přijmout mezi své řady přistěhovalce i několik let. O snaze dostat se ze spodiny do horních vrstev, o snaze přizpůsobit se svému životu i za cenu obětí druhých. Je tu prolínání minulosti ze současností, i to jak někdo, kdo na to nevypadá, má mnohem větší srdce, než rádoby dobrovolník na statku. Jess známe z jiné autorčiny série. Zde se objevuje nový šéf a každý chce na něj zapůsobit kladně. Ale jemu jde o spravedlnost. A ta se cení.

rafan65
02.07.2020 4 z 5

Slušná detektivka autorka popisuje život na anglickém venkově. Děj a zápletka je slušný proto dávám čtyři hvězdičky.

klarence
11.08.2019 3 z 5

musím přiznat, že se mi kniha zdála krapet zdlouhavější, ale nebyla špatná

soukroma
28.03.2019 3 z 5

Slabý průměr: pomalé, utahané, zbytečně se opakující informace, vesměs nepříjemné postavy, nezáživná zápletka starých mrtvých, do toho dvě mladé Češky. Tahle série mě nezaujala.

Arsi
16.10.2018 3 z 5

Dobrá, ne výborná detektivka. Žádný krvák, ale celkem příjemné čtení.

Chesterton
27.06.2018 4 z 5

Ó ANO to se překladatelce vůbec nepovedlo:)
Autorka však mě velice příjemně překvapila. Jako první kniha nové série mi přijde zdařilá. Na 300 stranách trochu detektivka na pomezí románu. Úvodní stránky mě vtáhly do děje jednoznačně filmově. Zvuky, bláto, pachy, strach . . . . velice realistické. Po seznámení s inspektorkou Jess a nástupem nového šéfa Cartera proběhne lehce přitažlivá chemie rodícího se pracovního vztahu. Zavzpomínáme na Alana Markbyho a dům jeho partnerky Meredith a případ se může rozjet na plné obrátky.
Pro mne parádní odpočinková záležitost.
P.S. Příběh si krásně plynul, ale souhlasím s LisaEla, že rozuzlení bylo poněkud odtržené, nezapadající, nedotažené. Naopak "duchařský" motiv mě výjimečně bavil a závěrečná dvojice Eli a Penny mě zahřála u srdce.