Třetí brána

Třetí brána https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148928/bmid_treti-brana-Wn3-148928.jpg 4 113 33

Jeremy Logan série

Třetí brána skrývá tajemství, chráněné kletbou Hledač pokladů Stone zorganizuje výpravu do močálu zvaného Sudd, jižně za hranicí Egypta, kde má být v zatopené hrobce pohřben král Narmer, sjednotitel Horního a Dolního Egypta. Hrobka je opředena řadou tajemství. Chrání ji kletba, hrozící nejstrašnějšími následky tomu, kdo v hrobce projde „třetí bránou“ za níž má být uložen největší faraónův poklad. Kniha líčí řadu událostí, kdy kletba působí a vyústí naprosto nečekaným způsobem, stejně jako samotný nález mumie. Expedice putuje proti proudu Nilu… Vyplní se tentokrát kletba, střežící třetí bránu? Vstoupit do faraonovy hrobky není jednoduché… Mumie faraona Narmera není uložena na obvyklém pohřebišti… Co se skrývá pod víkem sarkofágu? Královská koruna sjednotitele Egypta čeká na objevitele.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Third Gate , 2012

Luigi1
05.09.2023 4 z 5

Napínavá kniha které dá problém vtáhnou do dšje

megamysl1901
20.04.2023 5 z 5

Nejoblíbenější autor. Další parádní kniha, není co vytknout. 5*

Stanas513
29.07.2022 5 z 5

Na to, že se jedná o čistou fantazii, mě tato kniha docela dostala. Konec byl sice předvídatelný, ale celkově mě téma moc bavilo. Kniha byla čtivá, zaměřím se do budoucnosti na další knihy L.Childa.

Pavlína2019
18.01.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji za dva dny, čte se lehce, má hodně zajímavé téma, autora mám moc ráda. Byla poněkud klidnější, než jsem zvyklá, napětí přišlo až skoro na konci spolu s rozuzlením. Doporučuji a těším se na další díl.

Jerry H
09.01.2022 5 z 5

Za mě pěkné, napínavé, takové hodně o představitelnosti a fantazii, ale líbilo se mi to.

wlado
18.09.2021 3 z 5

Dobré, oddychové čítanie s plynulým dejom.

Elmar.el
04.12.2020 3 z 5

Kniha neurazí ani nijak zvlášť nenadchne. Dozvíte se (a kniha vás přiměje si vyhledat) něco o starověkém Egyptě a jeho vládcích, koruně a hrobkách.

Johny1989
14.08.2020 5 z 5

:-) moc pěkné čtení

evka11
29.04.2020 5 z 5

Já jsem nadšená námětem, strhujícím příběhem - přiznám se, že mě agent Pendergast už trochu nudil....Doporučuji!

witko
21.12.2019 3 z 5

Nebylo tak napínavé, jak jsem u tohoto autora zvyklý. Nápad dobrý, ale něco tomu chybělo.

Záhadný
13.11.2019 2 z 5

Za mě asi nejslabší část série. K dočtení jsem se musel nutit.

Šnek86
08.11.2019 4 z 5

Egypt, kletba, močály...tak od všeho trochu, jeden z lepších dílů tohoto autora.

bekule
21.08.2019 3 z 5

Určitě je to zatím nejlepší díl s Loganem který jsem četla. Zábavná napínavá dobrodružná trochu fantazy četba, která neurazí ale ani v paměti moc dlouho nezůstane. Kdybych mohla dala bych tentokrát i 3,5 ale čtyři hvězdičky si budu ještě šetřit na další díly.

trudoš
12.03.2019 3 z 5

Jednoduchá brakovka, která zklame pouze v okamžiku, kdy od ní čekáte něco jiného než odpočinkové čtivo. On totiž pan Child víc nenabízí - zápletka je sice atraktivní a vhledy do egyptologie zajímavé, jenže hrdina natolik pasivní, že si až člověk říká, proč do děje vůbec vstupoval. Ostatně zkoumat motivace jednotlivých protagonistů by čtenářově selskému rozumu nemuselo udělat dobře. A aby toho nebylo málo, hrozně dlouho trvá, než se konečně začne dít něco zajímavého, přičemž v okamžiku, kdy začne, naberou události tak rychlý spád, že finále je dílem okamžiku. Ovšem řešit situaci zemětřesením, to si mohl autor odpustit. Možná chci od dobrodružné literatury jednadvacátého století moc, ale trocha invence by určitě neuškodila.
Ve výsledku je příběh plný schematických postav, má kýčovité vyústění a uvěřitelnosti tak osm gramů. Přesto nedokážu románům Lincolna Childa odolat, čistě pro perfektní vypravěčské řemeslo. Ačkoli občas píše jak podle šablony, pořád to má svoje neodolatelné kouzlo.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Super. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Napínavé, záhadné, tak jako vše z pera L. Childa.

orinka3
02.07.2017 4 z 5

Napůjčovala jsem si hromadu Childa, včera jsem dočetla Třetí bránu. Moc se mi líbil naturalistický popis prostředí. Ten se autorovi moc povedl. Nápad s močálem a prací na jeho dně je originální. Těžko najít odpornější prostředí. I tajemství a napětí držely čtenáře v šachu. V postavách ale jaksi polevil, hlavní hrdina nemastný neslaný, i ostatní trošku šustily papírem. Za nevalný konec a mdlé postavy srážím jednu hvězdičku.

Plútarchos
21.08.2016 3 z 5

Třetí brána popisuje pátrání lovce pokladů Portera Stonea po dvojité koruně a tajemné hrobce faraona Narmera, sjednotitele Horního a Dolního Egypta. Stone financuje nákladnou utajovanou expedici a vybuduje základnu na nehostinném močálu Sudd, na jihu Nilu mimo Egypt. Na základně se začínají množit nevysvětlitelné nehody a proto je k expedici povolán záhadolog Jeremy Logan, aby těmto paranormálním jevům přišel na kloub.
Toliko k vlastní zápletce. Příběh je to vcelku napínavý a čtivý, naneštěstí pointa vyšumí a po krátké době na knihu zapomenete. Pasivní Jeremy Logan je nakonec v příběhu naprosto zbytečně a i další tajemnosti zůstávají jen přikrášlujícím prvkem...

Elea
02.08.2016 4 z 5

Zajímavé prostředí a popis archeologických prací, děj trochu předvídatelný.

between
06.08.2015 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Až teď jsem zjistil, že to je 3. díl.
Každopádně mně se to četlo dobře. Možná proto, že jsem o autorovi ani o knížce nic nevěděl a jen se mi dostala do ruky.

Mammoth
08.02.2015 3 z 5

Rozhodné lepší dílo než Ledová kletba, kterou jsem četl před Třetí bránou. Na druhou stranu opět celkem předvídatelné, "hlavní" hrdina nevýrazný. Přidávám, ještě půl hvězdy za kombinaci egyptská hrobka - dno močálu.

Lincoln Child
americká, 1957