Hlubinná bouře

Hlubinná bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7398/bmid_hlubinna-boure-DbN-7398.jpg 4 207 38

Jeremy Logan série

Bývalý námořní lékař Peter Crane je urychleně povolán na ropnou plošinu v severním Atlantiku, aby pomohl diagnostikovat zdravotní stav posádky. Jakmile dorazí na místo, zjistí, že skutečné potíže leží hluboko pod ním – v „Hlubinné bouři“, výzkumném zařízení vybudovaném na dně oceánu, neuvěřitelně pokročilém podmořském zařízení, které bylo vybudováno s jediným cílem: prověřit nedávno objevené podmořské naleziště, které by mohlo obsahovat odpovědi na tajemství zahalená stoletími mýtů a spekulací. Poté, co složí slib utajení, může sestoupit na dno oceánu na výzkumnou stanici, kde vědecký tým pod přísným utajením prověřuje významný objev. Crane se dozvídá, že před rokem byly při rutinních těžebních pracích odkryty zbytky legendární Atlantidy. S probíhajícími vykopávkami se však u posádky začínají objevovat neobvyklé choroby. Vědci i dělníci vykazují zvláštní škálu příznaků – od obyčejné únavy k násilným psychotickým případům. S tím, jak se Crane ponořuje do zvláštního světa Hlubinné bouře a zahajuje svůj průzkum ve snaze objevit příčinu těchto onemocnění, získává pocit, že ta přísně střežená operace skrývá možná cosi mnohem složitějšího než jen zdravotní tajemství a že ona zmiňovaná „Atlantida“ může být něčím mnohem děsivějším a vražednějším.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

Deep Storm , 2006

Hall3006
28.12.2023 4 z 5

Velmi nečekaný příběh oproti anotaci. Nejprve jsem si říkal, že první část měla čtenáře nalákat na pořádnou atlantskou záhadu a nakonec se z toho vyklubal napínavý technothriler s pěknou klaustrofobickou podmořskou základnou, stojící na objevu vskutku zničujícím. Je lidstvo připraveno na takový objev nebo by nemělo tolik pospíchat do míst, kde není pro pozemský život místo? Vyhrajte vědec nebo voják? Knihu jsem dostal a jsem za to rád.

veronika4001
23.12.2023 5 z 5

Tentokrát je to příběh s lékařským námětem. O zvucích, které přiléhají dané osobě a nemůže je nikdo další slyšet, jsem potřebovala číst, protože tohle byl začátek hororu a byl to první ukazatel intenzivnějších vědeckých bádání.
Zvukem, signálem to začíná...
Termín pochází odsud, z místa širého oceánu.
Proč musí být vědecká expedice tajnůstkářká?
Opět se zde setkáváme s Bariérou, ale v jiném pojetí než v knize "Ledová Bariéra" a "Za Ledovou Bariéru".
Nestačí zjistit, proč je část posádky nemocná. Musí se zajistit, aby zůstali zdraví...

Luigi1
04.09.2023 5 z 5

Tak tohle byla v podání Childa bomba

Tupoun
21.10.2022 3 z 5

No..., hmm..., jak bych to řekl? Téměř s nadšenou jistotou, že když Child s Prestonem mají tak strhující děje ve svých knihách, ke kterým se přilepíte stejně kvalitně jako ti blbečci, které tisk vznešeně nazývá aktivisty, sekundovým lepidlem k čemukoliv, jsem se vrhl na knihu sólového počinu Lincolna Childa. Ale ouvej! Většinou jsem se v mém knižním životě setkával s případy, kdy šel sólový spisovatel ke dnu ve chvíli, kdy se na sklonku kariéry spojil s jiným autorem (A. C. Clark, S. King). Ale u Childa to znamená naprostý opak. Přesto, jak výborné jsou knihy dvojice Preston - Child, po několika knihách se nesmrtelný Pendergast, jehož velmi slabým odvarem je James Bond, začne mému apetitu přejídat. No, a na řadu tak přišel samotný Child.
Kniha Hlubinná bouře slibuje zpočátku rovněž strhující a napínavý děj s příchutí neznáma, ale po příletu Petera Crana na vrtnou plošinu začne děj pokulhávat. Funguje jako ideální sinusoida. Chvíli jste na vrcholu a napínavý děj hltáte, a pak přijde pád, kdy Peter Crane, který má za sebou armádní minulost a službu na ponorkách, začíná přemýšlet jako naprosto neznalý a nezkušený laik. Děj knihy na mě nepůsobí uceleným dojmem, ale naopak dost roztěkaně, samozřejmě nikoliv proto, že přeskajuje z paluby na palubu. Velmi trefně to ve svém komentáři vystihl čtenář jprst, že chvílemi se zde objevují nejasnosti v logice příběhu a v jednání některých postav. Rovněž má pravdu v tom, že se tyto nedostatky dají strávit. Ale já však, díky těmto nedostatkům, již nechrochtám blahem, ale snad jen sem tam, napůl spokojeně, chrochtnu.
No a co je jaksi nejpodivnější - snad každý autor, který píše sérii s primární osobou, jako zde Child na piedestal postavil Jeremy Logana, tak hlavní postava v tomto příběhu není ani vedlejší. Kdyby šlo o film, objevilo by se jméno Jeremy Logana asi až mezi uklizečkami, které uklízely plac po závěrečné klapce. Škoda. Ta kniha má opravdu potenciál být kvalitním příběhem, ale Childovi asi pekelně chybí Preston.

Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Krásná kniha, zajímavý příběh! Doporučuji!

Jerry H
07.02.2022 5 z 5

Pěkné, čtivé, napínavé, zajímavý nápad.

Pavlína2019
16.01.2022 5 z 5

Výborná kniha, ačkoli se na toto téma často nesoustředím. Avšak tohoto autora spolu s D. Prestonem opravdu zbožňuji, takže jsem se dala i do samostatných knih pana Childa. Všem doporučuji. Ohromně zajímavé, napínavé, přečteno za dny. Popisy postav i prostředí výborně podané. Nevím, kde autoři berou inspiraci, občas jsem si ani prostředí neuměla představit. Obdivuji...

Meda77
21.11.2021 4 z 5

Childovy romány úzce spolupracují s autorem D. Prestonem a tahle dvojice vždy vyprodukuje kousek mezi 4 až 5 starsy.jejich knihy se neopakují a příběhy jsou vždycky napínavé a čtivé. U těchto dvou autorů se mi líbí jak jdou přímo po tom k čemu je jejich tvorba určena, napnout a pobavit. Příběh se ubírá po dějové lince a zbytečně neobtěžuje nesmyslným popisováním kdečeho. Kniha je plná překvapení a zvratů, takže vám občas napětím budou přebíhat červené krvinky k bílým jen aby měli společnost. Doporučuji pro oddech a zábavu.

megamysl1901
10.07.2021 5 z 5

Parádní. Můj nejoblíbenější autor. Doporučuji všem, kteří mají rádi záhady a tajemství. Hodnotím 5*.

Domulenka
04.02.2021 4 z 5

Kniha je příjemným čtením...) příběh fantasy poklidně plyna a napíná čtenáře..chvílemi jsem knihu nechtěla odložit a chvílemi se to vleklo...a konec byl docela rychlí ..urči tě stojí za přečtení..pokud máte chuť fantasy, tak tahle v táhne a nepustí... :)

jprst
15.11.2020 4 z 5

Sci-fi příběhy příliš nevyhledávám, ale přece jen neškodí si sem tam nějaký přečíst. A tady jsem se docela trefil, zajímavý námět, drobné nejasnosti v logice příběhu a v jednání některých postav se dají strávit a celkové vyznění příběhu příliš neovlivní. Zkrátka příjemná četba za poctivé čtyři hvězdy.

čef
05.05.2020 5 z 5

Dobrodružný sci-fi román, který splnil moje očekávání. Tajemství neznámé technologie uložené pod Mohorovičovou vrstvou se snaží odhalit americká vrtná souprava, aniž by její velitelé věděli do čeho se pouští. Ještěže je povolán doktor, který se postaví proti těm nejhorším a sem tam někoho i zachrání. Poslání knihy je varující a dost pesimistické, co se týče významu Země a této civilizace. Srandu snad ale nikdo nečeká.

Metla
05.01.2020 4 z 5

V atraktivním prostředí podmořské základny rozehrál Lincoln Child zajímavý příběh o objevování tajemství v hlubinách, lidské touze po poznání i zaslepeném fanatismu. Tématicky je kniha podobná filmům jako třeba Levinsonova „Koule“ nebo Cameronova „Propast“, jen se tolik nezabývá psychologií postav a jejich vzájemnými vztahy. Děj většinou sledujeme prostřednictvím lékaře Petera Cranea, jehož úkolem je diagnostikovat a vyřešit množící se tělesné i duševní obtíže členů posádky. Crane je samozřejmě ten správný americký ultraklaďas, ale drží se ještě ve snesitelné rovině - není to úplný superman. U několika lidí se časem koná „nečekaný“ twist, ovšem postavu pana Flytea a jeho mysteriózní pindy jsem nepochopila... možná ani sám autor nevěděl, co vlastně chtěl tímhle podivínem sdělit.
Přes charakterovou mělkost a další výhrady mírnějšího charakteru je „Hlubinná bouře“ příjemně napínavým a svižně čtivým románem, alternativou k dobrodružným dílům Jamese Rollinse. Osobně mám v oblibě (tedy jako čtenář, divák či hráč) tísnivé prostory různých izolovaných stanic, ponorek, kosmických lodí atd., hodnotím tedy o chlup výš: 75%.

Šnek86
25.10.2019 3 z 5

Příběh měl zajímavý potenciál, ale v podstatě nebyl až tak využit.Ve zkratce to bylo asi tak, že vědci, doktoři a vojáci zalezou pod vodu, chvíli tam něco kutají a zkoumají. Všechno děsně tajný, pak to udělá bum a vylezou z vody.
Myslím, že kdyby se rozvinul příběh hlídačů a toho co se skrývalo dole, nebo rovnou autor rozpracoval krycí verzi s Atlantidou, byl by příběh lepší.Takhle jen průměr za 3 hvězdy.

Natalkahr
22.10.2018 1 z 5

Sklamalo ma, že kniha bola prakticky len s jediným tajomstvom, ktore mi už dopředu prezradil aktivní čtenář v recenzích. 2.pulka knihy hrozně nudná, přeskakovala som odseky.

bekule
03.09.2018 3 z 5

Zajímavé dobrodružné Sci-fi, o něco lepší než Ledová kletba. Četla se jedním dechem, jen mám obavy že za měsíc už budu těžce vzpomínat o čem to vlastně bylo. Ale to je v tomto žánru celkem běžné.

N.I.C.K.
07.10.2017 5 z 5

Přečtena na jeden nádech. Pan Child je vynikajícím autorem. Sci-fi žánr jsem dosud vyhledával spíš okrajově, avšak po přečtení této knihy se knihovna rozrostla o další tituly p. Childa.

DickBach
05.08.2017 3 z 5

Zajímavý námět, celkem dobrý příběh, psychologie postav propracovaná... Ale mimo mně. Pro mně to bylo nevhodným výběrem, prostě nemám ráda příběhy tohoto žánru.

evka11
18.07.2017 5 z 5

Zajímavý námět, výborně napsaný příběh, autor mě stále baví a překvapuje. Doporučuji!

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Super. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Lincoln Child
americká, 1957