Jen 27 dnů

Jen 27 dnů https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383753/bmid_jen-27-dnu-xau-383753.jpeg 4 322 99

Jen 27 dnů série

1. díl

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém. Nabídne jí, že ji vrátí o dvacet sedm dnů nazpět, aby mohla přijít na to, co se stalo, a pokusila se jeho smrti zabránit. Hadley má pocit, že tuto šanci musí využít. Dostala možnost zachránit lidský život! Jenže co když tím, že změní Archerovu minulost, ohrozí svoji budoucnost?... celý text

Fantasy , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Fragment (ČR)

In 27 Days , 2012

Bětuu
17.04.2024 5 z 5

Miluju tuhle knihu! Sice jsem si ji teď přečetla po druhé, ale postavy, čtivost, romantika i zajímavá zápletka, to všechno bylo super! Tahle kniha má speciální místo v mém srdíčku. Určitě doporučuji, přečetla jsem ji za dvě dopoledne ve škole, jak moc mě bavila :) A moment.. To je to první díl? On bude druhý? KDY?!

uzivatel5475
04.04.2024

Skvělé, určitě předčilo má očekávání. Taková oddechovka.

zamilov.do.knih
20.01.2024 4 z 5

i když už tomu jsou dva měsíce, co jsem knihu dočetla, pořád z ní mám smíšené pocity. námět byl totiž fakt pecka, ale... jsou tam nějaká ale.
kluk, kterého skoro neznala, spáchal sebevraždu a když se jí naskytne šance vrátit se o 27 dní zpátky, rozhodne se ji přijmout a sebevraždě zabránit. v anotaci to znělo dost lákavě a ano, pořád si stojím za tím, že nápad je to skvělej, ale provedení se mi líbilo tak napůl. víte, on se jí prostě zjevil nějakej cizí chlap, jdou spolu do kavárny a podepíšou spolu smlouvu. a pak se prostě vrátí v čase. pořád nevím, co se mi na tom nelíbilo, ale to propojení contemporary a sci-fi mi v tomhle případě prostě přišlo divný. což je zvláštní, protože si nevzpomínám, že by mi to někdy dřív vadilo. nevím, jak jsem psala výše, jsem sama ze sebe zmatená.
ale zase nebudu lhát, bylo to fakt zajímavý. pořád mě prostě fascinuje ten fakt, že se vrátila a pokoušela se zachránit našeho záhadně uzavřenýho boye. ta linka mezi nimi mi na začátku přišla hrozně vtipně trapná, ale později byli hrdinové celkem cute, uznávám.
takže sečteno podtrženo, pořád jsem nepřišla na to, co mi v příběhu vadilo a nebudu lhát, už mě ta moje zmatenost přestává bavit. zato kniha mě bavila moc, byla napínavá, originální a (budu se opakovat) se skvělým nápadem. postavy byly taky fajn a jejich vztah se mi při čtení líbil vždycky víc a víc. pokud máte radi sci-fi, po knize byste měli sáhnout, protože (a tentokrát se opakuju naposled!) tu cestu časem s cílem vzkřísit jednoho fajn kluka, byste si neměli nechat ujít.

marky_m
25.07.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi opravdu hodně líbila, akorát ten konec... Trochu me rozesmutnilo, když hlavní hrdinka umřela, ale pak se strašně rychle dostala zase zpátky. Myslím si, že by možná mohl mít ten Havoc větší roli protože když nakonec zase ožila, byl tam tak trochu zbytečně. Jinak ale opravdu pěkně napsané, dobře se to četlo a hlavní hrdinové včetně Archerovy rodiny byli moc sympatičtí.

Pert
23.04.2023 2 z 5

(SPOILER) Četlo se to dobře, ale ten konec to prostě zkazil. Čekala jsem nějaké dilema, ne jen
" Jasně, jen jdi, je mi to jedno". Hlavoc, nebo jak se jmenoval, neměl absolutně žádný význam ani důvod tam být.
Ty jeho hrozby neměly žádný dopad, Carlo se jen zranil a pak byl hned v pohodě. Victoria taky.
Happyend, co se tam ani nehodil. Prostě mě štve, že Hlavoc je ve finále k nicemu.
A otázka na konci anotace opět k ničemu.
Ale mělo to zajímavé postavy a dobře se mi to četlo.

MarNe
05.11.2022 5 z 5

Ač nejsem cílová skupina, knížka se mi líbila. Romantická linka protkaná s prvky nadpřirozena. Nejedná se ale jen o lacinou romantiku, ale o něco víc. Co nebo kdo je pro člověka důležitý? Dává vždy život smysl? Jaké to je uvědomit si, že i když je člověk obklopen lidmi a přáteli, může se cítit sám a osamoceně, anebo naopak poté naplno zažít nefalšovanou rodinou atmosféru. A kdy se z povinnosti stane zábava a z přátelství něco víc?
Velmi zajímavý příběh, od kterého není lehké se odtrhnout. Vřele doporučuji.

Belisima
26.10.2022 5 z 5

Hrozně milá kniha, krásně s citem napsaná. Zcela mě pohltila.

Lilit15
14.08.2022 5 z 5

Já tuhle knížku prostě miluju ️ už jsem ji přečetla 3x a jsem si jistá, že se k ní opět vrátím. Je to jedna z takových těch knížek, která vás hřeje u srdce. Je čtivá a knihu přečtete za jeden den jako jednohubku. Tenhle příběh je o klukovi, který má skvělou rodinu ale i přesto vzdá svůj život a spáchá sebevraždu. Moc bolesti z minulosti.. a když jednou jeho spolužačka jde z jeho pohřbu, setká se Smrťakem, který jí nabídne dohodu. Kdyby se mohla vrátit o 27 dnů nazpět a zachránit svému spolužákovi život, jestli by to udělala. Vím, že nahoře máte anotaci, ale já měla potřebu to napsat vlastními slovy hihi knížka je vtipná, lehká, trochu smutná, ale nádherná ️ pokaždé když ji čtu mám pocit jako by mi něco scházelo, ale v momentě jak začnu číst cítím se celá. Jako bych pokaždé čekala na tento příběh. Jako by se mé zlomené srdce slepilo. Miluju Archerovu rodinu a jeho taky. Mějte hezký večer ️

AničkaM
26.07.2022

Tohle je super knížka, která bude podle mě bavit každého. Určitě si přečtěte!

Kristy.Seb
19.07.2022 4 z 5

Dar života je neocenitelný, je to něco, čeho je potřeba si vážit.

Sen se může stát skutečností.

Všichni máme pro své činy nějaké důvody.

Důležité je hlavně to, co je právě teď.

Láska je pro každého člověka definovaná jinak. Jen ji zkuste hledat ve všem - a najdete ti.

Život ne vždy dává smysl.

Vesmír má svá pravidla a každá věc, kterou vykonáš, má své následky.

Je vůbec něco v životě jednoduché?

Někdy se nešťastné věci prostě stávají.

Člověk by se měl s ostatními podělit o to, co má.

Když nevíte co dál, vždycky rozhodněte pro dezert.

Nikdy úplně nevíš, co si ostatní myslí.

V životě je jen velmi málo věcí jednoduchých.

V životě jsou věci, která za všechen ten hnus stojí.

Změna je děsivá.

Se slovy to už tak bývá. Když jsou vyřčena na špatném místě ve špatný čas, mají tendenci poletovat okolo vás ještě dlouho poté - i když třena nebyla myšlena zle.

Velmi zajímavý a čtivý příběh.

PetraBery
17.05.2022 4 z 5

Studentka střední školy Hadley má možnost vrátit se v čase zpět a zkusit zachránit studenta Archera, který spáchal sebevraždu. Povede se jí za 27 dní odvrátit jeho rozhodnutí? Čtivá oddechovka s kapkou nadpřirozena určená hlavně pro mládež.

ray610
30.04.2022 5 z 5

úplně dokonalá kniha! nemohl jsem ji prestat číst i když jsem už usínal doporučuji!

jitka_dankova
27.10.2021 5 z 5

Tento půvabný příběh mne doslova nenechal spát. Tolik napětí v jedné jemně romantické knížce, to byla síla. Lehce jsem se bála, často usmívala a párkrát při čtení skoro zapomínala dýchat. Kniha je nádherně čtivá, přijde mi, že tam nebylo ani o písmenko navíc, než mělo být. Žádná nuda, žádné zbytečnosti, jen to opravdu podstatné. Plně Vám doporučuji zkusit se do této knížky ponořit a nechat se unést, je skvělá. Hlavní hrdinové působí opravdově a velmi sympaticky. I když už znám celý příběh, stejně ji čtu znovu a znovu jen pro ten půvabný příběh a to napětí.

dom.ini
13.10.2021 3 z 5

Bylo hodně znát, že už nejsem úplně cílová skupina této knížky a někdy mi tak jednání hlavních hrdinů připadalo opravdu úsměvné. Zápletka knihy je ale poměrně zajímavá, řeší se zde i některá trochu vážnější témata a příběh se čte lehce. Kdybych byla náctiletá, tak věřím že by se mi knížka líbila hodně. Takto to bylo takové nenáročné odpočinkové čtení.

Adýsek
06.10.2021 5 z 5

I po druhém přečtení si stále myslím, že je tato kniha opravdu skvělá a že se k ní budu pravidelně vracet. Také musím svoje hodnocení zvednout na 5*.

kneslova
25.08.2021 4 z 5

Ač se mi to nezdálo po prvních pár stránkách, je to dobrá kniha, zábavná. čte se velmi dobře ač zdaleka nejsem cílová skupina. Bavilo mě to...

*-*Kleny*-*
04.06.2021 4 z 5

Má 100 kniha tady.
Tohle bylo velmi pěkné a milé. Samozřejmě tak nějak tušíte, jak to asi dopadne, ale přesto to bylo i originální a několik věcí jsem v příběhu nečekala. Navíc, jak už tu mnozí psali, ty postavy jsou uvěřitelné a mají reálné problémy, a chovají se úměrně svému věku, což se hned lépe čte.
Postava Archera byla skvěle napsána, tu postavu nejde nemít rád. Konečně kluk, který jedná jako kluk i mluví jako kluk a je to věrohodné. S Hadley jsem měla trošku větší problém, moc mi neseděla její povaha, ale to je individuální.
Jediné, co mi trošku vadilo bylo, že v knize není vysvětleno, kvůli čemu a z jakého důvodu se Archer zabil. Je logické, že Hadley pak přetváří tu minulost, takže ho to potom už ani nenapadne, tudíž to tam není zmíněno, ale mě by to zajímalo. Jelikož mi to na Archera, kterého díky Hadley postupně poznáváme, nesedí. Měl velkou milující rodinu, která ho potřebovala, tak co byl ten impuls, který ho v té jedné realitě dohnal k sebevraždě?? Možná jsem jen něco přehlédla.
NAVÍC je kniha pěkně uzavřena. Žádné otevřené konce, žádné přehnané otázky a hlavně žádné zdlouhavé kapitoly o tom, co bylo pak. Prostě tak akorát. Konečně.
TAKŽE, jestli hledáte YA romanťárnu z americké střední, která není plná klišé a je i trochu originální a oddechová, zároveň vás ale nepustí, tak tohle je velmi dobré a jsem příjemně překvapena.
Konečně zase nějaké YA, na které budu vzpomínat s láskou:)

Bebe2004
14.05.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Postavy byly skvělé, s reálnými problémy, sympatické. Děj jsem si užívala a ačkoliv člověk tak nějak tuší, jak to dopadne, stejně má potřebu číst dál, nejlépe bez přestávek. Napsané to bylo příjemně, četlo se to skoro samo.

Jehumaja
22.04.2021 5 z 5

Velký nervak a velká zábava. Škoda, že má tato kniha konec..

ZuzanaZ83
15.04.2021 4 z 5

Trochu young adult, trochu romantika. Za mě moc příjemná oddechovka se zajímavým příběhem o změně osudu nejen jednoho člověka.

potravinová alergie pro dívky

Autorovy knížky