... jejich je království nebeské

... jejich je království nebeské https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31233/bmid_jejich-je-kralovstvi-nebeske-hiG-31233.png 4 5313 637

Proslulá novela známého amerického autora líčí baladický příběh dvojice potulných zemědělských dělníků, jejich sen o malém hospodářství, na které si chtějí vydělat a ušetřit nádenickou prací na ranči, a tragické ztroskotání...

Literatura světová Novely
Vydáno: , Kvasnička a Hampl

Of Mice and Men , 1937

angelice
10.12.2016 4 z 5

Pane bože...celou knihu mě od začátku provází fakt, že to nemůže, prostě nemůže dopadnout dobře...a hádejte co? Nedopadlo. Ale skvělý příběh.

marta0912
06.12.2016 5 z 5

Kniha by se mi spíš líbila napsaná jako drama, protože jsem se zamilovala hlavně do přímé řeči - líbí se mi ten jižanský nespisovný styl řeči, který jsem očekávala, a který jsem také dostala ještě lepší než jsem doufala.
Jinak mi kniha nepřišla jako nic extra velkého ani převratného. Bylo zajímavé pochytit atmosféru té doby. Mrzelo mě, že kniha nebyla delší a nedozvěděla jsem se trochu víc. Povahy postav byly skvěle vykresleny. Už se těším, až si přečtu další Steinbeckovu knihu.

kara
26.11.2016 5 z 5

Nádherná knížka, ale trochu mám z ní noční můry. Poprvé jsem ji četla před několika lety, a to jsem neměla dělat, hrozně mě to vzalo. Asi jsem na ni ještě nebyla připravená. Teď jsem se k ní vrátila a naráz ji vnímám ve více rovinách. Ale stejně....je to síla.

Kaka.cs
25.11.2016 4 z 5

Jelikož se mi hodně líbila kniha Na Východ od ráje, rozhodla jsem se na svůj maturitní seznam zařadit i tuto Steinbeckovu novelu. Zaujala mě o trochu míň než Na Východ od ráje, ale i tak je to skvělá knížka.

Brunet Ka
19.11.2016 5 z 5

Velmi dobrá kniha, perfektní zpracování...

Grety
13.11.2016 4 z 5

Příběh o přátelství, nenaplněných snech a hebkých kožíšcích.

Kopta
12.11.2016 4 z 5

O myších a lidech je především klasika. Především je to část povinné četby. Nicméně ještě jedna z těch příjemnějších knih. Ve výsledku se ale nejedná o dílo, které jsem čekal. Knížka se nečte zrovna tak plynule, jak by si někdo mohl myslet a ani nemá ani tolik moc efektu, kdy vás příběh zcela vtáhne. Ale tak nějak příjemně proplouváte slovy, větami a stránkami a nakonec tenhle menší kousek i dočtete. Příběhově vzato jde o nádherné dílo, které vám ukáže lehce jiný pohled na literaturu jako celkovou. Jednoduše klasika.

pazdy15
07.11.2016 5 z 5

Nejdříve se mi do Kalifornských 30. let moc nechtělo, měl jsem předsudky vůči tomu, co se asi tak dá ZAJÍMAVĚ vymyslet na příběhu v této době, ale potom mi došlo ... Diskriminace, polní práce atd. No a kupodivu !! Příběh mě chytl, bylo to poutavé - vše co autor vyplodil v této knížce je jaksi citově motivované, obzvláště k jedné postavě v příběhu si nějaké to pouto určitě uděláte ;) Nicméně ten zlomový konec, tak to bylo moc i na mou duši. Nicméně vynikající příběh, a bez toho konce by to asi ono nebylo.

natalie8531
03.11.2016 4 z 5

Za ten konec bych dala autorovi jednu hvězdičku

vendulanovotna
24.10.2016 4 z 5

Opravdu překvapivé, co se může udát na tak malém rozsahu. Bez zbytečných vět, odstavců, stran a kapitol. Velmi překvapivé, syrové, smutné, ale přesto o přátelství...

achilles
13.10.2016 5 z 5

Jako většina Steinbeckových děl i tato kniha je vynikající, zejména ty charakteristiky lidí. Nepřekonatelné osudy, většinou tristní. Nádhera.

Tynyton
09.10.2016 5 z 5

Krátký příběh s velkou myšlenkou, po jehož přečtení to člověka nutí se na chvíli pozastavit a chvíli přemýšlet. Konec je velmi překvapivý a smutný. Mé první setkání s autorem, těším se na další.

eva6354
04.10.2016 5 z 5

Krátký, realistický příběh o přátelství se smutným a překvapivým koncem. V jednoduchosti je krása. Moje první kniha od Steinbecka, rozhodně sáhnu po další.

Pivísek
03.10.2016 4 z 5

Malá knížka s velkou myšlenkou...

Horselen
02.10.2016 2 z 5

Na jednu stranu jsem neměla problém se začíst, na tu druhou mě příběh zrovna dvakrát nenadchnul a nebavil. Možná, že knihu nedokážu řádně ocenit, ale mám radši díla, kde se více či méně pořád něco děje. Musím však dodat, že konec mě poněkud překvapil a byla to asi nejzajímavější a nejemotivnější část knihy.

JessieEx
01.10.2016 3 z 5

Velmi krátký, velmi milý ale zároveň velmi smutný a velmi realistický příběh o přátelství.

Esko*
26.09.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu překvapila, velmi silný příběh, který chytne za srdce.

Phoenix16.cz
21.09.2016 5 z 5

Krásný krátký příběh, který na málo stránkách dokázal říct hodně. Škoda, že patří do povinné četby a zápletku a konec jsem znala z hodin češtiny. Pokud předem nevíte, jak to dopadne, užijete si příběh mnohem víc.

Gwendelína
19.09.2016 5 z 5

Útlounká kniha, kterou máte přečtenou za jedno odpoledne, ale musíte o ní přemýšlet kdykoliv si na ni vzpomenete. Takže třeba i celý život. A za zmínku stojí i povedené filmové zpracování.

Anlinka
07.09.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Není co dodat.