Její konec

Její konec https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454784/bmid_jeji-konec-oCW-454784.jpg 4 1574 449

Začalo to šokujícím obviněním...ale kde je pravda? Stephanie a Patrick jsou novomanželé, kterým se právě narodila dvojčata. I když je Stephanie vyčerpaná z nedostatku spánku a staráním se o miminka, je si jistá jednou věcí - má vše, po čem kdy toužila. Potom se ale objeví žena z Patrickovy minulosti a na povrch vyplují tajemství o něm a jeho první manželce. Její smrt byla přeci nehoda - nebo byla zavražděna? Patrick tvrdí, že je nevinný, a tohle všechno jsou jen pouhé plytké pomluvy. Ale říká pravdu? Neudělala Stephanie osudovou chybu?... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The End Of Her , 2020

Krisseliss
11.08.2021 3 z 5

Lapenu mám ráda, předchozí knihy mě vždy nadchly, ale tahle byla zklamáním.

Eliot30
10.08.2021 5 z 5

Dobré, oproti předchozím, které bych označila za skvělé :) A i když to bylo místy zdlouhavé tak je pravda, že jsem byla nakonec napjatá a překvapená.

VeronikaAug
08.08.2021 4 z 5

Mě se to líbilo, četlo se to skvěle jako vždy, byla to taková trošku jiná detektivka, bez klasické vraždy v přítomnosti. Moje děti, shodou okolností taky holčičky, jen ne dvojčátka, měly přesně tyhle koliky a taky se jim to táhlo snad do půl roka, stavy maminky byly popisované dost věrohodně, viděla jsem se v tom. Konec byl překvapivý, přišel mi nereálný, ale určitě zajímavý a originální. Mě se od Shari líbily všechny knížky poměrně stejně, až na Manželé odvedle, to bylo překombinované. Takže já hodnotím Její konec kladně a s klidem doporučím.

Pajic21
08.08.2021 1 z 5

Tak tohle by mohl být autorky konec v mé knihovně. Měla jsem co dělat, abych dočetla do konce a to se mi předchozí knihy líbily. Velké zklamání. O ničem, nuda, kvalitou spíše působí, jako by to byla autorky první kniha.

martin3554
07.08.2021 3 z 5

Bohužel, kniha nesplnila moje očekávání, strašně jsem se těšil na novou Kapelu a nakonec zatím nejslabší díl. Velké zklamání.

BlueTer
06.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Tahle kniha byla opravdu ztráta času. Všude tuto knihu tak vychvalují, že mám pocit, že jsem snad četla něco jiného. Mnoho postav, co s dějem mají pramálo společného, zápletka prakticky o ničem a první kapitoly se daly napsat pár slovy, něco jako "dvojčata nespí, já nespím, dvojčata mají koliku, jsem unavená".
A když už se vám zdá, že kniha má i nějakou zápletku a začíná být zajímavá, tak vás to hned přejde. Skoro nic se nedozvíme o Erice ani o Patrickovi. Ženská, která je psychicky na dně jen z toho, že děti překvapivě pláčou, pak má dost síly na to odstřelit člověka. Patrick, který celou dobu mluví k sobě jako, že je nevinný, pak na jedné stránce prostě vybalí "Jo, zabil jsem ji. A zabiju taky jí. I když vám neřeknu důvod." Konec směšně uspěchaný na to, jak pomalu se celá kniha vlekla. Kniha jak když pejsek s kočičkou pečou dort. Autorka se tam snaží dát, co nejvíce zápletek, co nejvíce lidí, ale bez efektu. Knihu jsem měla rozečtenou asi tři měsíce a vůbec jsem ji nechtěla ani dočíst. Kdyby se odstranily všechny zbytečné postavy a věty, které se neustále opakují, zbylo by asi 50 stránek. A přitom Shari mám strašně ráda, každou její knihu hltám a strašně jsem se těšila i na tuto, ale opravdu mě zklamala.

Marciem
05.08.2021 3 z 5

Tak tohle nebylo ono. Dost zklamání.

dagsvob
05.08.2021 4 z 5

Tahle se mně od Lapeny líbila nejmíň, postavy pořád dokola přemýšleli o tom samém: udělal to? - neudělal to? , mám mu věřit? - nemám mu věřit? Ty myšlenkové pochody se mockrát opakovaly a už mně lezly pěkně na nervy. Nicméně konec byl zajímavý...

EliBla
03.08.2021 4 z 5

Kniha se mi četla dobře. Neustále jsem byla napjatá, jestli je vše tak, jak Patrick tvrdí nebo mu věřit nemám a mám upřednostnit Eriku. Měla jsem i nutkání si listovat dopředu a vědět, jak to tedy je. Závěr mě dost překvapil a vlastně i trochu zklamal. Chtělo to více rozepsat. Říkám si, zda by to opravdu takto mohlo skončit. Nevím.....Určitě si knihu přečtěte.

Majulle
03.08.2021 3 z 5

Jaki kazda kniha od shari lapeny se cetla dobre. Za dva dny prectena . Ale ten konec me trochu zklamal. Myslim ze to bylo dost odflakle. A nikdo to takto necekal. Kdyby si na konci dala vice zalezet nemam co vytknout :)

Knihomolka506
01.08.2021 5 z 5

"Víkendovka"
Strhující trhiller od oblíbené autorky.
Co se stane, když se ztratí dítě?

happy-smile
31.07.2021 4 z 5

Tradičně dobrá Shari Lapena. Předchozí knihy se mi sice líbily víc, ale Shari ví, jak to napsat tak, aby se to dobře četlo. Téma knihy sice není nic nového, ale autorka ví, jak to podat tak, že jste si nejprve úplně jistí, jak to je, až nakonec nevíte, čemu věřit.

ElissEm333
29.07.2021 3 z 5

Nebylo to úplně ono, ale taky to nebylo úplně nejhorší.

Barussat
29.07.2021 4 z 5

Shari Lapena prostě ví, jak psát a pevně se drží svého tématu a toho v čem je dobrá. Já jí mám ráda a na každou její knihu se neskutečně těším. Stejně tak tomu bylo i u knihy Její konec. Četla se svižně, děj odsýpal, zápletka taky v pořádku. Postava Ericy mi byla nepříjemná, rozhodně jsem s ní nesouznila. To ale vlastně se skoro žádnou postavou. Konec byl na mě trochu překombinovaný, ale přesně takový, jaký se ke knize hodil. Mojí oblíbenou stále zůstává Nevítaný host, ale tato kniha jen potvrdila, že Shari je prostě sázka na jistotu, která se vyplácí.

Veju007
29.07.2021 3 z 5

Po dlouhé čtecí pauze jsem sáhla po ověřené Shari Lapeně a teda nic moc. Ono by to asi bylo dobrý, kdyby to nebyla Shari, od které prostě čekáme trošku jinej level.
Spolu s Někdo cizí v domě (kterou si ani nepamatuju) nejslabší kousek. Mezi thrillery průměr - neurazí, nenadchne.

namornice
28.07.2021 3 z 5

Nooo, tahle Lapena nebyla špatná, byla čtivá a celkem napínavá, ale předchozí knihy autorky se mi líbily víc.
Co mi ale hodně vadilo byl překlad. V jedné větě napsána Erica (s "c") a Erika (s "k") to - nechápu a ani výrazy  "pročs" nebo "jaks" jsem nevítala, dokonce můžu říct, že mě doslova iritovaly.
První třetina knihy mě bavila - i když ukňouraná Stephanie mi dost lezla na nervy.
Ten otevřený konec mi nevadil, ale zakončení hlavní dějové linky mezi Stephanie a Patrickem mi přišlo uspěchané a nereálné. Prostě Lapena to umí i líp.

Dagmar58
27.07.2021 4 z 5

Stejně jako ostatní knihy autorky se mi i tato líbila. Asi nepatří k tomu úplně nejlepšímu co napsala, ale její styl mi vyhovuje, nechybí napětí, takže se budu těšit na další autorčino dílko.

Maus
26.07.2021

Sice se mi předchozí knihy líbily mnohem více, ale autorka nezklamala. Krásný a napínavý příběh.

koki.veru
26.07.2021 5 z 5

Opět super thriller od této autorky. Překvapivý až do konce, zajímavá zápletka, četlo se velice dobře.

Kekik
26.07.2021 5 z 5

Geniální. Parádní konec. To nejlepší od Shari Lapeny?

Knihy Shari Lapeny mám moc ráda. Na její novou knihu jsem se moc těšila. A nezklamala. Trochu se divím modrému hodnocení (v době psaní komentáře má kniha 75%, 453 hodnocení). Za mě osobně se jedná o nejlepší knihu od autorky.

Kniha je psána typickým autorčiným stylem, kdy vypráví příběh několik postav (ve třetí osobě). Jejich pohledy se střídají rychle, děj tak hezky frčí, a jsme u všeho a všude. Autorka jej napsala vážně rafinovaně. Mé názory na to, kdo je padouch, se měnily celkem rychle, ale když proběhl piknik, už jsem trochu tušila, proč chtěl Patrick na piknik jet. A uhodla jsem to.

Tentokrát i konec knihy si zaslouží velikou chválu. Shari Lapena má konce dosti netradiční. Ne vždy potěší. Konkrétně v této knize je konec, který nemám ráda, ale zde je to jiné. Tady konec sedí jako poklice na hrnec. Úžasné. Na knihu mám jen samou chválu. Doporučuji ke čtení.

kanadská literatura thrillery pro ženy

Shari Lapena
kanadská, 1960