Jedinečný nůž

Jedinečný nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2553/bmid_jedinecny-nuz-2i0-2553.jpeg 4 775 70

Ve druhém dílu fantasy trilogie se seznamujeme s dvanáctiletým Willem, který hledá svého ztraceného otce. Will náhodou objeví průchod do jiného světa a v něm potká Lyru, která sem přichází pátrat po tajemství záhadných částic zvaných Prach. Will se stává nositelem dokonalého nože, s jehož pomocí může procházet mezi světy, a obě děti začínají tušit svoji úlohu v nadcházející největší bitvě všech dob.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

The Subtle Knife , 1997

Lokina
21.03.2017 4 z 5

U tohoto dílu už jsem měla trošku problém se začíst, ale pořád mě to bavilo. Zase opět příjemná, milá fantasy, která nadchne každého fandu dobré fantasy :-)

P-man
22.12.2016 4 z 5

Upřímně to považuji za slabší díl než jednička. Začalo se to rozjíždět až po půlce knihy, pak to bylo fajn i s panem Grummanem a Scoresbym, ale Zlatý kompas mám přeci jen o trochu rád. Ale přijde mi, že ten konec trošku pan Pullman urychlil, no, ale co se dá dělat. Vzhůru na trojku :D

Babsie
22.10.2016 4 z 5

Mnohem lepší než první díl! Tato kniha mě bavila od začátku do konce, a byla jsem hrozně napjatá. Co mi zase vadilo bylo že se Lyra s Willem na jedné stránce chovali jak malé děti a na další jak děsně zodpovědní dospěláci. Tomu se asi v fantasy knihách nevyhnu. Ale napsaná byla skvěle, příběh byl poutavý, tajemný a dobrodružný, postavy jsem si oblíbila a alternativní světy mě zaujaly. Na konci jsem myslela že neudržím slzy...Proč zrovna on:( No, nemůžu se dočkat posledního dílu, konečného rozuzlení a závěrečné bitvy:)

LucyPevensie
03.10.2016 5 z 5

Druhý díl se mi narozdíl od hodně ostatních čtenářů líbil ještě víc než díl první. V prvním díle se jednalo hlavně o knihu pro děti, ale teď se příběh mnohem víc rozrostl a úplně mě uchvátil! Už se těším na třetí!

Arya26
29.07.2016 5 z 5

Někteří psali, že jedinečný nůž byl podle nich o kapku horší než zlatý kompas. Jáj jsem ale byla příjmně překvapená, protože podle mě bylo pokračování ještě lepší a napínavější.To tak blbě skončilo -potřebuju další díl :) !!!

Dani3
27.04.2016 5 z 5

Otevřené brány do dalších světů, nadpřirozené bytosti, magické předměty a hrozba války gigantických rozměrů…to je jen malá ochutnávka z Pullmanova příběhu.
Ze zdánlivě nevinného příběhu pro dětské čtenáře se autor postupem času dostává k něčemu mnohem většímu. Protože konec druhého dílu je otevřený, zůstává tu spousta nezodpovězených otázek…

natalli26
17.01.2016 4 z 5

Druhý díl byl o něco málo slabší (ovšem NE horší) než díl předchozí a konec se mi příliš nelíbil tak proto jen čtyři hvězdičky, ale protože se jedná o trilogii nejde o nic překvapivého ani hrozného a věřím, že i závěrečný díl bude skvělý. Přece jen i teto díl byl výborný a velmi čtivý.
Jedinečný nůž nás zavádí do světa Willa Parryho a poprvé také i do jiných světů a my máme možnost poznat veškeré jejich útrapy. Dozvídáme se něco víc o Lyře a jejím poslání, dozvídáme se hodně o Willovi a že je stejně tak důležitý jako Lyra a oba je cosi spojuje. Zda je to společný cíl není ještě zcela stoprocentně jisté. Objeví se zde i paní Coulterová i když jsou jí věnovány jen dvě scény, za to pro děj velmi důležité. O lordu Asrielovi je tu jen zmínka a konečně se i dozvídáme jeho skutečný cíl. Stále zatím nevím co si o lordu Asrielovi myslet - jestli je skutečně o tolik lepší než paní Coulterová. Jistě - jeho cíle se zdají opodstatněné a možná o dost ušlechtilejší než cíle paní Coulterové, ale byl proto ochoten obětovat nevinné dítě což se od ní příliš neliší. A pokud mu šlo o vyšší cíle nebo "o větší dobro" tak mi to dost zavání Grindelwaldem (postava z jiné knihy a kdo četl tak i ví jak to s ním a jeho "ušlechtilými" cíli nakonec dopadlo). No, ale to je jen čistě můj osobní názor. Prostě mi nějak od samého začátku lord Asriel nesedí a už vůbec ne jako kladná postava, ale možná jsem jen nevědomky předpojatá. Třetí díl snad ukáže jak to s ním je. Knihu vřele doporučuji, ale bez přečtení prvního dílu nemá cenu ji vůbec číst- předchozí děj je pro příběh totiž nesmírně důležitý.

Mark2000
12.01.2016 3 z 5

SPOILER
Po prvním dílů jsem byla velmi zvědavá, co se bude dát dál. Zlatý kompas mě nadchla, ale tento díl mě spíš zklamal. Po pár stránkách jsem byla zmatená, kde se příběh odehrává. Nelíbilo se mi přecházení mezi světy, i když je to nepochybně výborný nápad, jen bych ho lépe sestavila. To co mi v prvním díle nevadilo, mi vadilo v tomto díle. A to, že příběh vypráví autor a ne některý z hrdinů, ale to asi závisí na stylu jaký čtenář má. Teď přemýšlím, jestli se mám pouštět do druhého dílu. Ale poslední dvě stránky mě mile překvapily, tak to asi zkusím.

MirijamFrankl
07.07.2015 4 z 5

Dobré čtení, až na to, že jsem se málem rozplakala nad smrtí pana Scoresbyho a Hester. Chtěla jsem pak, aby zemřelo spoustu postav. Už se těším na Jantarové kukátko.

kklepkaa
24.06.2015 3 z 5

Druhý díl byl opět strhující a přesto se tu vlastně zas až tak toho moc nestalo. Nicméně na to, že je to pohádka pro děti mě udivil ten závěr knihy, kdy mám pocit, že happy end je někde v nedohlednu. Nicméně Pullman je skvělý vypravěč a číst jeho knihy je opravdu zážitek.

Lablynt
19.05.2015 5 z 5

Druhý díl je mnohem lepší! Jedinečný nůž je opravdu ta kniha, na kterou se těšíte, už když jdete spát. Vždycky jsem se těšila, až se začtu, jak se teď bude děj vyvíjet! Tohle je hrozně skvělá kniha a série taky (i když mi ještě zbývá Jantarové kukátko) a já ji doporučuji. Ještě se musím vyjádřit k tomu konci. Nečekaný, zarážející... A poměrně smutný. :( Třetí díl prostě musím přečíst a všichni ostatní by měli taky, aby o tenhle promyšlený a zajímavý příběh nepřišli! :D :)

Kaytria
02.05.2015 5 z 5

Knížka je to velmi zajímavá, poměrně čtivá a povedeně promyšlená. Tak uvidíme, jak na tom bude třetí díl. :-)

Dryáda
24.03.2015 4 z 5

Je jen málo knih, které mne opravdu dokáží pohltit a Subtle knife rozhodně patřila mezi ně. Bohužel některé podstatné vyhrocené situace se ukázaly jako silně předvídatelné a v některých místech mi to přišlo až úsměvné. Přesto jsem dala 4 hvězdy a to hlavně za konec, který mě "přikoval do židle".

Véča
08.03.2015 4 z 5

Bavilo mě to asi víc než Zlatý kompas. Moc se mi líbí propojení všech postav, co tam vystupují. :)
A třetí díl si určitě brzy přečtu taky.

1v8na
19.01.2015 4 z 5

Příběh byl výborný, dobrodružný a smutný. Už teď se těším na třetí díl. Jsem zvědavá jak to celé dopadne.

Raven_Black
12.12.2014 4 z 5

Rozhodně lepší než Zlatý kompas. Do děje jsem se dostala celkem snadno kvůli Willovi (s Lyrou to bylo moc nudný) a nebylo to tak zdlouhavě napsaný. Připomíná mi tak trochu Hlas nože :D

adorjas
24.09.2014 4 z 5

Máme možnosť opať spoznať nový paralelný svet, o nič menej zaujímavý ako svety v prvom diele. Čítanie ma bavilo, napriek tomu, že ostatní komentátori tvrdia, že sa jednalo o slabší diel.

knihomolka01
23.07.2014 4 z 5

Příběh se mi nezdá tak skvělý jako v prvním díle, přesto mohu doporučit.

Eigis
28.12.2013 4 z 5

Další světy, které se v příběhu objevují nejsou zdaleka tak zajímavé jako ten první.

AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Pokračování jedničky...
Stejně dokonalé jako předchozí kniha. Úžasné, poutavé a z části i poučné :)