Jeho krvavé dílo

„Dokumentární“ thriller nominovaný na Man Booker Prize a přeložený do více než dvanácti jazyků se tváří jako soubor „nalezených“ listin pojednávajících o vyvraždění jedné rodiny na skotském venkově v roce 1869 a následném soudu, který zkoumá, zda byl pachatel při spáchání činu příčetný, anebo se propadl do šílenství. Napínavé líčení je navíc vynikajícím pokusem rozlišit tyto dva stavy lidské mysli a také historickým esejem o tom, jak se v kriminalistice začaly uplatňovat poznatky psychiatrie a psychologie zločinu, doplněným o humorné přiblížení tehdy módní pseudoteorie degeneracionismu a dědičnosti zločinné povahy. Graeme Macrae Burnet (1967) je skotský prozaik žijící v Glasgow; nějakou dobu pobýval i v Česku. Upozornil na sebe výraznou prvotinou, mystifikační detektivkou Zmizení Adele Bedeauové (česky Argo 2018). Druhý román, Jeho krvavé dílo, sklidil obrovský úspěch u čtenářů...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/378034/jeho-krvave-dilo-2S5-378034.png 3.927
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Argo

His Bloody Project (2015)

Kniha Jeho krvavé dílo

Disease

Málem jsem to odložil, ale chytl mě ten popis poměrů na skotském venkově.

leny.wood
26.09.2018

Pro mě netradiční pojetí příběhu. Nejdříve pohled na případ ze strany obžalovaného, poté při soudním jednání. Přidanou hodnotou je fakt, že se děj neodehrává v dnešní době, ale před více než sto lety na skotském venkově. Mnohdy bylo těžké vcítit se do tamních obyvatel a jejich chápaní světa.

MayB2
07.09.2018

Docela dobré, ale nechytlo mě to. Asi ten dokumentární tón, možná ta nejednoznačnost, co se vlastně stalo.

mikika
13.08.2018

hrozné, depresivní. vůbec se mi to nelíbilo, ale pak jsem příběh nemohla dostat z hlavy.. podivné.

Ditules
31.07.2018

Po přečtení mi zůstalo množství nezodpovězených otázek... :(

jiri77
20.07.2018

Zajímavý detektivní thriller ,který se snaží rozkrýt pachatelův motiv k vraždě. Postupně se odkrývá psychologie a povaha vraha a činy ,které ho k vraždě vedly. Musím říci ,že se to autorovy velmi povedlo a tenhle ,,dokumentární thriller'' jsem si pěkně užil. To prostředí Skotska ještě dodává na atmosféře knihy.

JEJJ
19.07.2018

Čekala jsem klasickou detektivku, ale jedná spíše o rekonstrukci zločinu, z různých pohledů. Přesto byla kniha velmi čtivá.

Izu
28.06.2018

K pochvalným recenzím se nepridám.Snazila jsem se, ale příběh mě zkrátka neupoutal.Odloženo.

Graeme Burnet Macrae

Graeme Burnet Macrae