Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383939/bmid_polamane-panenky-hAm-383939.JPG 4 821 265

Jefferson Winter série

Takového psychopata dokáže dopadnout jen génius!

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

adela2230
adela2230
11.09.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, velmi poutavě napsaná, sice se to mírně podobá seriálu Myšlenky zločince, ale čte se to báječně.

TracyB
TracyB
29.08.2017 2 z 5

Krajně nesympatický vyšetřovatel, to bylo asi to, co mi na této průměrné detektivce vadilo nejvíc. Kniha neurazila, ale ani nenadchla.

jana3099
jana3099
11.08.2017 5 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka. Napínavá, srozumitelná, ale i krutá , ale to se přece u tohoto žánru očekává. Určitě si přečtu i další jeho knihy ;-)

Nikol1994
Nikol1994
04.08.2017 5 z 5

Jedním slovem SUPER.
Opravdu mile překvapila.

KnihomolkaMari
KnihomolkaMari
30.07.2017 5 z 5

Tento detektivní příběh mě mile překvapil, splnil všechny má očekávání. Byla to první kniha která mě uvedla do roku 2016 a zároveň do úžasného světa knih. Zanechala ve mě jistou stopu, nedokážu ji popsat ale vím, že ji jako milovnice detektivek navždy uchovám ve své hlavě. Tento příběh si re-readingem velice ráda osvěžím! Byla prostě taková jaká má být. Napínavá, se skvělou zápletkou (toto téma totiž patří mezi mé oblíbené) a čtivá!

francouz
francouz
18.06.2017 3 z 5

Autor dokáže navodit velmi čtivou, někdy tísnivou atmosféru, která samozřejmě k dobrému thrilleru patří. Děj se odvíjí poměrně svižně, bez vyhybek si to bereme rovnou k cíli. Co se mě, ale nelíbí to je naprostý génius v podání profilera Wintera. To jak má okmažitě jasno, jak vyhrává i celkem nicotné sázky, aniž by někdy prošel ztrátou kytičky, mě osobně maličko vadí. Příjemné napětí a občasné zajiskření mezi Templetonovou a Winterem tento neduh trošku kompenzuje, ale dokázal bych si představit i ostřejší jiskření.

rlupinek
rlupinek
13.05.2017 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, děj ubíhal, napětí nechybělo. Jenom mi nějak vadila geniální dedukce hlavního profilera a vyšetřovatele.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
07.05.2017 3 z 5

V záplavě knih na tohle téma jsem v Carolově thrilleru nalezl několik originálních prvků, což vždy potěší. Carolův styl psaní je něco mezi J.Lutzem a J.Deaverem. Jeho hlavní postava Winter je taky zajímavější než běžný detektiv. 70%.

Arya26
Arya26
03.05.2017 5 z 5

Knížka mě velmi překvapila, byla velmi čtivá a svižná. Příběh byl velmi napínavý a pohrával si s námi až do úplného konce.

Zrzavá_Tereza
Zrzavá_Tereza
01.05.2017 5 z 5

Profiler Winter je teda děsnej sympoš a já si rozhodně ráda přečtu další díl!

Alizon
Alizon
17.04.2017 3 z 5

(SPOILER) Po velkém očekávání trochu zklamání. Ano máme tu morbidní zločin, bojíme se pomalu otevřít dveře, aby za nimi nestál brutální psychopat, kniha se dobře a rychle čte, někteří možná trneme zda se poslední oběť podaří zachranit.... Ale to je asi tak všechno. Jefferson Winter je až přehnaně "geniální", z vody vaří polívku, při pátrání po pachateli chybí nějaký větší zvrat, zápletka, pořádná falešná stopa. SPOILER A vyloženě se mi nelíbilo závěrečné vystopování únosce, policie tápe a najednou, když je unesen jeden z nich, má během X minut Winter jasno? Vylučuje podezřelé stylem muži pod 30 a nad 40 a podobně a ono to "náhodou" vyjde. To by bylo překvápko kdyby bylo pachateli 41. Že za únosce vlastně tahá nitky někdo jiný možná překvapí, ale už moc nezachrání. KONEC SPOILERU. Totálně nevyužité je, že otec Wintera byl sám masovým vrahem. Chtěla jsem původně číst celou sérii, ale teď váhám. Plus dávám hlavně za čtivost.

anko57
anko57
10.04.2017 5 z 5

Napínavé. Doporučuji v některých pasážích moc nazapojovat představivost. Přečetla jsem za dva dny a už jdu číst další díl.

Roubas
Roubas
22.01.2017 4 z 5

Winter je sympaťák a jeho slovní přestřelky opravdu baví. Hodně násilí, hodně křiku, hodně krve, ale to k tomuhle žánru prostě patří. Výborné zvraty, co se psychopata týče. Nemám co vytknout. Vlastně mám, s tou Templetonovou mě pan Carol tak navnadil, že jsem chvílemi více než případ sledoval to, jestli si jí Winter neodvede na pokoj.

Dandy1
Dandy1
16.12.2016 3 z 5

Kniha je dobře napsaná, ale postrádá napínavost. Hlavní hrdina mě doslova štval. Byl to takový super hrdina, který přesně ví, jak se kdo zachová, co udělá. Takový malý věštec, kterého všichni slepě poslouchají, bez ohledu na následky. Takto by se to nikdy nemohlo stát a proto dávám jen tři hvězdičky.

Iv.a
Iv.a
01.12.2016 5 z 5

Myslím, že i kdybych napsala tisíce superlativů, dostatečně by nevystihly kvalitu této knihy. Jsem z ní naprosto nadšená. Doporučuji milovníkům krimi, drama a lehce psycho žánrů. Půjčila jsem jí už třem lidem a mají stejný názor jako já....

Reat
Reat
28.11.2016 2 z 5

Žádný průšvih, ale nadšení ani náhodou. Ne, že by se to špatně četlo, ale už dlouho mě tak doslova neiritoval hlavní hrdina. Chvílemi jsem měl pocit, že čtu sci-fi.....jak Winter vše ví, zná, umí, odhadne..... Chtěl jsem nad tím mávnout rukou, ale když se Vám to děje ob kapitolu, tak to prostě nejde. Vrchol všeho nastal ve chvíli, kdy Winter jen tak mimochodem v autě otevře mail a ze DVOU fotografií z místa činu jiného případu ihned odhalí pachatele a dokonce i to, kam schoval vražednou zbraň!!!!! V tu chvíli jsem měl sto chutí knihu nadobro odložit, ne-li ji rovnou hodit do koše.....jenže jsem jí měl pouze půjčenou.Těšil jsem se na konec a bylo mi šumafuk, kdo je vrah a jaké byly jeho pohnutky. Další Carol???.....Ne, děkuji. Je tolik dobrých autorů a knih od nich, že pro mě je taková jako Polámané panenky ztráta času.

kate333
kate333
24.11.2016 3 z 5

Mám dočteno, tak nějak nevím jestli mi je detektiv Winter sympatický nebo ne... občas mi přijde, že z něho autor dělá tak trochu "nadčlověka", ale tak budiž :)... Každopádně jdu na další díl :)...

iveta3689
iveta3689
20.11.2016 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo. Velmi napínavě napsané, střídavě z více pohledů (tak to mám ráda). Hlavní hrdina není prvoplánový klaďas, padouch naprostý magor. Sice jsem tušila, že hlavní záporák bude někdo jiný, ale toto řešení mě překvapilo. Takže všechny palce nahoru a chystám se na autorovu další knihu.

petra1394
petra1394
28.10.2016 5 z 5

Bomba!! Při školním shonu přečteno za 3 dny a teď jdu rovnou na další díl, opravdu super :) Trochu mi vyprávění Wintera připadalo jako typická mluva detektivů z amerických povídek z 50. let, což bylo zajímavé. Winter mi nebyl nějak zvlášť sympatický, ale příběh fakt paráda!

mispulin
mispulin
04.10.2016 4 z 5

Dal jsem 4 hvězdičky, ale možná si to tolik ani nezaslouží... a přitom jsem se na knihu tak těšil
Kdybych se zeptal Wintera co jsem měl na sobě, když jsem knihu četl, myslím že by to uhádl.