Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 821 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

Frenkis
Frenkis
25.07.2018

Dobrá detektivka, kdy do posledních stránek jsem netušil kdo je vrahem a jak na něho přijdou. Trošku mě to připomínalo Ženu v kleci. Doporučuji přečíst

irskádívka
irskádívka
23.07.2018

Konečně detektivka plná napětí, se zajímavým názvem, vhodně podivným detektivem, s dobře ubíhajícím dějem a obětí, která se nechová ve všech ohledech iracionálně.
Autor se nevyžívá v líčení krvavých scén a křiku, ale vše záměrně pouze uvádí v náznacích, které jsou mnohem zajímavější. Prostě dobré:).

edith79
edith79
02.07.2018 5 z 5

Náramné. Tahle kniha mě nejprve zaujala názvem, aby mě potom úplně ohromila. Příběh ani trochu nenudil, střídání pohledu detektiva a oběti bylo bezva. Stále jsem byla v napětí a konec knihy s motivem pachatele mě překvapil a nadchl.

romanka26
romanka26
01.07.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila a hlavní hrdina sympatický :)

orinka3
orinka3
22.06.2018 5 z 5

Krásně jsem si početla. Od začátku do konce napínavé a nejisté, jak to dopadne. Rozuzlení tedy nepříliš originální, ale i tak opravdu dobrá četba.

BariEli
BariEli
16.06.2018 4 z 5

To bylo super. Sympatický hlavní hrdina, opravdu jako Mentalista. Divné, hodně mě překvapilo, že mi jeho genialita nelezla vůbec na nervy (narozdíl od Huntera). Rachel jsem držela palce, aby všechno ustála s co nejmenší úhonou. Líbí se mi, že jsou záměrně vynechané krvavé popisy.

Joo a ještě jeden poznatek: už nikdy si nedám grepfruit...ti, co četli, chápou :-)

Zlatinka.Emilly
Zlatinka.Emilly
12.06.2018 4 z 5

Hrozná představa, že by se tohle mohlo někomu doopravdy stát. Napsané to bylo čtivou technikou, takže za mě super, ale jak říkám, ten obsah se mnou hodně zamával. Nejsem zvyklá číst tenhle žánr.

tulip131
tulip131
11.06.2018 4 z 5

Příjemné počteni, vyšetřování má spád, zvraty a hlavní postavy, včetně pachatele jsou vymazlené. Kniha bavila do poslední stránky.

Artep25
Artep25
20.04.2018 4 z 5

Za mně dobře napsaná detektivka .Líbila se mi .

terka1011
terka1011
18.04.2018 3 z 5

Průměrné, jednoduché, čekala jsem více.

OldřichHanton
OldřichHanton
17.04.2018 3 z 5

Poslední dobou jsem měl na detektivky smůlu. Do Polámaných panenek jsem vkládal velké naděje, bohužel z toho nakonec bylo zase zklamání.
Především se nejedná moc o detektivku, není zde žádný okruh podezřelých, žádné zajímavé stopy, nad kterými by se muselo přemýšlet. Pokroky v pátrání se dějí většinou na základě zázračné intuice hlavního vyšetřovatele, který se na někoho podívá a hned všechno ví. Hlavní hrdina mi byl vůbec velmi nesympatický a mé příkré hodnocení se možná odvíjí i od toho. Druhá dějová linka, která sleduje jednu z žen v zajetí, je sice občas nechutná, ale pro děj nepodstatná a dá se klidně přeskakovat. Celý příběh je docela předvídatelný, plný různých klišé. Polámané panenky jsou podle mě dost průměrný thriller, ale má rád seriál Mentalista, si tam třeba to své najde.

nai.ivka
nai.ivka
09.04.2018 4 z 5

Slušná detektivka. Oddychová knížka. Dost napínavá a autor se naštěstí nevyžívá v líčení utrpení obětí. Detektiv trochu mimoň, což zas tak moc nerušilo, i když se vším si poradil, všechno zvládnul, věděl předem.

allyce
allyce
09.04.2018 4 z 5

Sláva, konečně detektivka, ve které mě "genialita" vyšetřovatele nerušila, ale naopak jsem mu ji s radostí věřila. Aby taky ne, vždyť měl jen o něco nižšší IQ než da Vinci a ten měl 220 :-) Polámané panenky překvapily, kniha byla úžasně čtivá, chytrý Winter sympaťák, téma lobotomie děsivé, ale zajímavé. Navíc byla kniha prodchnuta špetkou nenásilných humorných dialogů. Doporučuji!!!!!!!!!!!!!

Lenka40
Lenka40
07.04.2018 5 z 5

Právě jsem tu knihu dočetla a je báječná. Od první stránky jsem se nenudila , příběh perfektní a konec "DOST DOBRÝ". Doporučuji si tuhle knihu přečíst .

miuk
miuk
04.04.2018 4 z 5

Nenáročné, čtivé, nemohla jsem se odtrhnout, přečteno jedním zátahem. Dobrá zápletka.

Mia69
Mia69
21.03.2018

Dobře čtivá krimi

davas
davas
18.03.2018 5 z 5

Jak už tady bylo řečeno ..pro nenáročné ...já bych to napsal jinak ,velmi čtivé,bez nudných pasáží s velmi dobrou zápletkou ...i když hlavní hrdina má skoro nadpřirozenou schopnost,nevadilo to a celkově se mi to líbilo dost ...

radka8970
radka8970
10.03.2018 5 z 5

Moje první detektivka, začátek knihy je pozvolný nicméně velice rychle chytne spád a poté je velice těžké se od knihy odtrhnout. Autor mě mile překvapil a určitě si přečtu další knihy ze světa Jeffersona Wintera. Všem mohu knihu doporučit i těm kteří detektivní romány nečtou....

veveronka
veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

janelka2
janelka2
02.03.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Druhý díl si určitě seženu.

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  80%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 121x