Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 828 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

Nany_cz
12.11.2019 4 z 5

Naprostá pecka! Nejdřív jsem se bála podobnosti s Chrisem Carterem, ale obavy byly zbytečné! Čte se to úžasně a ke konci jsem myslela, že snad budu přeskakovat stránky, když jsem se těšila jak to celé dopadne.

Nikusscha
24.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla se prakticky sama. Líbil se mi styl psaní. Občas mě překvapovalo jak je Winter geniální a kdyby existoval takový člověk tak kriminalita klesne na nulu.
Určitě si ráda přečtu další díly od toho autora.

Puntíkatýhrnek
07.10.2019 4 z 5

Tak trochu Psycho a tak trochu Dexter...příběh se četl dobře, svižně a fakt se mi to líbilo, jen závěr mě moc nenadchl...čekala jsem, že se dozvím, jestli hlavní hrdina přece jen něco podědil po svém otci, tak nějak to vyznělo v prologu, nicméně jsem se odpověď nedozvěděla....Proto o hvězdičku míň...ale slušně napsaný příběh to je...

monte
05.10.2019 5 z 5

Skvělé, napínavé, mohu jen doporučit

Sidoroka
04.10.2019 4 z 5

velmi čtivé, napínavé. Rozhodně stojí za přečtění

SteoSG
03.10.2019 5 z 5

Tak toto bolo dobre citanie! Napinave, "psy... pardon p-osahani/y :) vrah", vysetrovatelia ktorych je tam par!!!(dobre +2) a "SuperKonzultant!" :), ... je tam aj brutalita. Zaujimave prepinanie medzi pohladom "SuperKonzultanta" a obete. Ano su tam veci, aj nejake to tusenie za ktore by sa dali zobrat body ale ... preco vlastne? Proste je to citatelne vyskladane. Uz idem zhanat aj ostatne diely.

rilajaan
01.10.2019 3 z 5

Kniha byla čtivá a námět zajímavý a plný zvratů. Pouze mi přišlo, že některé činy pana konzultanta byly nevěrohodné. Prostě si myslím, že by mu vše tak lehce neprošlo.

Astarothh
23.09.2019 4 z 5

Velmi, velmi povedené.....

Mirin1349
20.09.2019 4 z 5

Tak tohle se ale moc povedlo! V drtivé většině knih se setkáváme s detektivy, kteří vykazují rysy rozhárané osobnosti s neutěšeným osobním životem. Všichni by mohli říkat detektivovi Jeffersona Winterovi pane, protože mít za otce sériového vraha, to už je jiný level. Kupodivu se mi líbil i styl vyprávění, kdy se střídá první osoba vypravěče Wintera i třetí osoba u zúčastněných osob. Při popisu mučících nástrojů jsem neměla úplně příjemné pocity, autor umí psát opravdu sugestivně. Je to skvělá napínavá detektivka a rozhodně si přečtu další Winterův případ.

jarka2222
21.08.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ne podle mého gusta. Poslední třetina knížky měla spád pro mě dobré detektivky. Jsem ráda, že jsem se prokousala začátkem, a dočetla knížku do konce.

marek7167
01.08.2019 4 z 5

Ma prvni kniha od autora a mam velmi smisene pocity. Jsem zvykly na to, ze kdyz se odhaluje identita pachatele, vychazi se alespon castecne faktu, resp. z neceho, co je ctenari vysvetleno, ne na zaklade “proste to tak je”. Z tohoto duvodu me hlavni hrdina pripadal obcas neverohodny. Osobne bych pridal 30 stran knihy, kde by se lepe vysvetlovaly myslenkove pochody detektiva. Jinak me kniha vylozene nevadila, je psana ctivou formou, zaver vylozene neurazil. Dobrych 70 %.

janastok
31.07.2019 2 z 5

Knihu jsem si pořídila na základě zdejšího hodnocenī, ale musím říci, že stejné nadšení nesdílím. Je velmi čtivá, ale trýznění obětí je samoúčelné, padouch má snad všechny úchylky co existují a konec jak opsaný z Psycha. Ale hlavně ten hlavní hrdina! Snad telepatickými schopnostmi nadaný, sebestředný a arogantní vševěd. Stačí mu se zamyslet a už ví věk, výšku, myšlenky pachatele, snad i to, co měl k večeři. " Jak to víš? Vím to, prostě to vím! " A jak vyřešil jiný případ podle fotky i s ukrytou vražednou zbraní, to už byl vrchol. Ale s Evou se sekl, kdežto já ne. Ha, ty chytrolíne jeden! Další knihu s tímto hrdinou už nedám.

Alyssa2103
28.07.2019 4 z 5

Skvělá kniha u které se nebudete nudit

Agida
25.07.2019 5 z 5

Knížku jsem četla na doporučení a rozhodně nezklamala, byla napínavá a nemohla jsem se od ní odtrhnout aniž bych věděla, jak to celé dopadne. Doporučuji....Už jsem si pořídila i další díly :)

Jiparis
11.07.2019 4 z 5

Predstava provadene lobotomie mi byla tak neprijemna, ze jsem si pribeh nemohla plne uzit.

PavkaHu
10.07.2019 5 z 5

Výborné. Žádná hluchá místa a přihlouplé dějové kolotoče, sympatické postavy. Rozhodně jdu do dalšího dílu.

Nunynka
04.07.2019 4 z 5

Konec knihy mě chytl,ale začátek byl takový vlažnější. A hlavní hrdina byl chvílemi na "přes držku". Moc sebejistý a arogantní. Ale jinak zápletka dobrá. Dalším knihám od tohoto autora se vyhýbat nebudu.

ber
01.07.2019 5 z 5

Rozhodně nedoporučuji číst v čekárně u zubaře.
Děj byl pěkný a napínavý, místy až dost surový. Už se chystám na další díl.

Bulldog
30.06.2019 4 z 5

Není co vytknout.. Má to děj, rychlý spád a závěr je taky v pořádku...takže ano doporučuji..

Vanilka12
21.06.2019 5 z 5

Z knihy jsem nadšená! Skvěle se čte a u děje jsem se ani chvíli nenudila. Místy se mi dělalo špatně z vlastních představ a bála jsem se číst části, které popisovala unesená oběť. Doporučuji k přečtení!

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  80%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 129x