Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 828 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

mystar
03.11.2020 4 z 5

Detektivka se mi libila - napeti, necekane zvraty, zajimava zapletka a sympaticky vysetrovatel. Jen konec byl trosku uspechany. Za me 4,5*. Tesim se na dalsi dil.

Arlienen
12.10.2020 3 z 5

Tahle kniha mne zaujala svým názvem i obalem, ale upřímně jsem od ní nic moc nečekala.
Autor mi představil geniálního odpadlíka z FBI, jenž je neobvyklý svým stylem oblékání a bílými vlasy. Případ, na kterém Winter pracoval byl veskrze zajímavý a nutilo mě to číst dál. Musela jsem zjistit, kdo je pachatel a proč to dělá.
Knihu hodnotím spíše pozitivně, proto dávám 3,5 ⭐

Petty001
24.09.2020 4 z 5

Zajímavý rozjezd nové série. Jsem zvědavá na další díl.

twiggynka
04.09.2020 5 z 5

Kniha mě bavila i když některé prvky mi připomněly jiné autory. Těším se na další díl! :-)

Aleh
22.08.2020 4 z 5

Po delší době jsem si přečetla thriller. Byla to první kniha od Jamese Carola. Krimi, v níž se střídají poměrně krátké kapitoly ( to mi hodně vyhovuje) a popisují střídavě na jedné straně to, co jeden šílenec provádí uneseným ženám a na druhé straně složitou práci vyšetřovatelů, kteří krok za krokem odkrývají pozadí šíleného případu již páté unesené ženy. je to thriller, jak má být. Plný napětí, bolesti, strachu, hrůzy.... Je to šílené... Ale nepustí vás to až do samotného konce.

Lukeronka
21.08.2020 5 z 5

Na to, že jsem sérii kupovala za pár kaček v levných knihách jsem byla naprosto překvapená tím, jak je výborná! Skvělý hlavní hrdina se zajímavou minulostí, kterou využívá pro řešení případů a zajímavé informace z oblasti psychiatrie. Za mě pecka za pár kaček, kterou mohu všem jen doporučit.

moudivlacek
20.08.2020 5 z 5

Fíha!!!! A to jsem si myslela, že u detektivek mě už nic nepřekvapí. A autorovi se to povedlo. Začátek je opravdu trošku nestandardní, ale lidičky - těch pár stránek vydržte. Najednou to bere rychlý spád a vy jen lapáte po dechu. A zatímco můžete obdivovat skvělý mozek Wintera, poslední oběť bojuje o život. A nebude nakonec sama. Rovněž popsaný modus operandi psychopata pro mne zajímavý, zas jsem se dozvěděla něco nového i z psychiatrie dřívějška. Klobouk dolů autorovi, protože můj žaludek se uklidnil až na konci knihy, a to je co říct. Super. Doporučuji, ale jen pro skutečné fanšmejkry tohoto žánru.

janca1705
04.08.2020 5 z 5

Pecka!

Kalima206
30.07.2020 5 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, ale nakonec se děj natolik rozjede, že sem se nemohla dočkat, kdy se zase dostanu ke čtení.
Některé úseky jsou hodně morbidní, ale zajímavá myšlenka :) Vše popsáno do detailů a mě osobně přirostly i hlavní postavy k srdci - až na pachatele :D

TerezaaBaarova
24.07.2020 5 z 5

Knihu jsem četla s chutí a napětím!
Zajímavý hlavní hrdina a nakonec mi docela přirostl k srdci!
Dílo obsahovalo na pouhých 300 stranách vše, co od správné detektivky chcete a chcete číst další díl!
5z5!

Laf
09.07.2020 5 z 5

Napínavý děj s postavou, která řeší případy zase jinak. To se mi líbí. Je to takové nápadité. Děj je místy drsnější, ale u knih s touto tématikou je třeba počítat se vším. Celkově se mi to líbilo, hned jsem se začetla, proto můžu jen doporučit.

KaMal
30.06.2020 5 z 5

Zima v Londýně, geniální konzultant, sympatická vyšetřovatelka a děsivý sériový skorovrah... knihu jsem přečetla jedním dechem. A že dedukce a profilování nastoupí tam, kde skutečným důkazům dojde dech? Třeba to není moc reálné, Winter je ale prostě sympaťák (jako seriálový Mentalista) a celý příběh se mi opravdu líbil.

Rimmsi
22.06.2020 4 z 5

Winter....zajímavá postava spíše do amerického kriminálky Las Vegas :) ale kniha zaujme a tohoto bývalého agenta FBI si člověk časem oblíbí.
Kniha se velmi dobře četla a myslím si, že jsem ji nečetl pouze jednou ale ještě se k ní někdy vrátím.

ninano
18.06.2020 4 z 5

Čte se dobře, ale hlavní postava Jeffersona Wintera je jen stěží uvěřitelná a spíše z kategorie sci-fi.

MichalHoráček
17.06.2020 5 z 5

Svižná detektivka a doufám, že i další díly se budou odehrávat podobně. Trochu mi to připomíná Chrise Cartera, ale vůbec mi to nevadí. Nápady si nekradou a každej je originální ????

ivana02
02.06.2020 5 z 5

Napínavá detektivka. Pachatel unáší ženy, drží je v zajetí, mučí a nakonec je vrátí na svobodu, jenže už jsou z nich "polámané panenky"... Drsnější čtení, doporučuji.

krejcovka76
26.05.2020 5 z 5

První knížka od tohoto autora a přiznám se, že jsem čekala mnohem míň, protože už delší dobu ujíždím v Carterovkách a ten je pro mě zatím TOP. Každopádně knížka mě velice mile překvapila. Neuvěřitelně zajímavý příběh, bravurní hlavní hrdina (někdy až s geniálním mozkem), ale vše za použití logiky, což miluju víc než když jsou vyšetřovatelé "tvrďáci". Vše v knize popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Takže za mě doporučuji a jde se na další :-)

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Velký plusem této knihy je postava detektiva, který se specializuje na profilování pachatelů a je to velký sympaťák! Hodně oceňuji autorův styl vyprávění a také jeho schopnost neotravovat čtenáře zbytečnými popisy čehokoli, co není důležité. Dokázal sdělit pouze to klíčové a po malých částech čtenáři dával indicie a odhaloval pravdu, takže až do poslední chvíle jste tápali a netušili, kdo všechny zrůdnosti těm nebohým ženám provádí. I přes to, že pachatel byl ujetý psychopat - jeho motiv na mě působil dosti reálně. Minusem knihy byl, ač jsem ho milovala, Winter, který se místy jevil, že má nadpřirozené schopnosti. Taky mi vadilo nedostatečné představení pachatele - chtěla bych o něm vědět mnohem víc! Knihu jsem měla přečtenou na jeden zátah a to díky skvělému stylu psaní, který vám nedovolí knihu odložit. Čtivé, napínavé, děsivé, možná až morbidní (a to já něco vydržím). Dost se mi líbilo vyústění příběhu a odhalení toho, kdo byl pachatel.

blazniva7983
26.04.2020 2 z 5

Děj by měl snad i potenciál, ale Winter se pyšní tak obrovskou mírou inteligence, až to pozbývá logiky. Těšila jsem se na zajímavé odhalování důkazů a podezřelých, které se nekonalo, protože Winter je až tak geniální, že si všechno vycucá z prstu a světě div se... Ono mu to vyjde. No a konec... Škoda slov.

simviki
26.04.2020 4 z 5

Příběh jako podle Hitchcocka. Zvláštní je postava hlavního vyšetřovatele- syna sériového vraha. Především jeho "vciťování se“ do jednání vraha, to jsem zatím v žádné knížce tohoto ražení nezaznamenala. Zajímavé a děsivé ( některé pasáže jsem vědomě přeskočila, protože jsem trochu útlocitnější povaha)

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  80%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 129x