Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 828 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

Emma27
23.10.2022 4 z 5

Celkem dobra kniha.

mary2019
16.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Kniha se četla velmi dobře. Měla jsem chvíli pocit, že jsem viděla podobný film...
Určitě si ráda přečtu si i ostatní knihy od autora

Moniska2410
24.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora a určitě né poslední. Krátké kapitoly, které končí tak, že musíte rychle otočit a číst dál. Napínavá tak akorát, vyšetřovatel Jeff Winter veliký sympaťak a jeho mozek bych chtěla mít. Vraha známe hned od začátku a sledujeme, jak se k němu vyšetřovatelé přibližují. Psychopat v této knize je pravdu hodně zajímavý a ta lobotomie, to musím uznat že byl naprosto skvělý nápad autora. No a ten detailní popis toho, jak se to provádí, bylo mi pěkně ouzko.

Zuzaniee
13.08.2022 5 z 5

Zatim nejlepsi kniha,co jsem kdy cetla!

Timkim
05.08.2022 5 z 5

Jak již bylo zmíněno, těžká konkurence pro Roberta Huntera. Ale Jefferson je o pár procent lepší...dle mého.
Kniha a celý příběh je naprosto fantastický, napětí celou dobu, krásné lehké zvraty , do posledních stran nevíte která bije. Prostě zase jeden autor který ví, jak napsat napínavý thriller bez hluchých míst, bez zbytečného protahování děje. Za mě 6/5. Jdu se pustit do dalších v pořadí.

Monika1717
18.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. A určitě ne poslední. Napínavá tak akorát,vyšetřovatel sympaťak, zimní počasí / přečteno na pláži na Krétě /. Vraha známe hned od začátku a sledujeme,jak se k němu vyšetřovatelé přibližují. Dávám 5 hvězdiček, 4 za děj, myšlenku a čtivost danou krátkými kapitolami. Poslední hvězdičku dostává Sofie a její kočka.

Terez_Proskova
09.06.2022 5 z 5

No za mě super! Myslela jsem, že moji jedinou láskou zůstane navždy Robert Hunter ale Jeff Winter se s ním začíná dělit o první místo :-). Za mě čtivé, během dvou dnů jsem to zhltla jak nic. Rozuzlení za mě opravdu zajímavé a nepředvídatelné!

Jenny46
07.05.2022 5 z 5

Nechápu proč jsem stále odkládala sérii a nepřečetla dřív - čtivá detektivka napínavá až do konce, sympatické postavy. Určitě budu pokračovat...

lachtan77
28.03.2022 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Příběh měl hlavu a patu až na závěr, ale zase to nebylo nic tak nesmyslného. Nechyběla akce, napětí ani zvraty. Jediné co to trochu kazilo, bylo až moc přesné odhadování situací a osob. Prostě, úplně ne všechno na co přišel Jefferson při vyšetřování nebylo nebo nemohlo být logicky vysvětleno.

Majuš333
22.03.2022 5 z 5

Oficiálne hlásim, že som závislá... Závislá na sérií Jefferson Winter.
Nemyslela som si, že ešte nájdem takého sympaťáka, akým je Robčo Hunter, ale našla som, volá sa Jeff Winter :)

„Tak vám ta vaše chlapácká hra na alfa samce vyšla, co?“ poznamenala. „Zaklesli jste se do sebe parožím? Jako dva říjící jeleni?“
„Jen pro po řádek – tady o žádnou říji nešlo.“

'V maličkostech se neskrývá pouze Bůh, ale také ďábel, který tam čeká na to, až uděláte chybu.'

HŠ
16.03.2022 4 z 5

První dvě třetiny jsem opravdu hltala, i když mě Winter pak už docela iritoval svou dokonalou genialitou, tím, jak všechno věděl jenom on, ostatní byli proti němu looseři. Ale ten závěr to celé pohřbil. Suma sumárum, četlo se to víc než dobře.

Niu
11.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Jsem spokojená :o) Dostala jsem, co jsem ani nečekala. Napínavé, děsivé a hrůzunahánějící. Podívala jsem se na to z pohledu poslední unesené ženy, když jí došlo, s kým má tu čest a co jí potká a děsilo mě to vědomí, že si tím vším prošly ženy před ní. A taky ta Sarah, uf. Jefferson je skvělý, ten mi sedl hned. A s Hatcherem byli dobrá dvojka. Templetonová byla taky fajn postava. A propos, ten konec jsem trochu nečekala (rozluštění příběhu) a přece jen to mohlo být trochu více vysvětleno.

klobonek
12.02.2022 4 z 5

Velmi napínavý thriller. Jednu hvězdu musím bohužel ubrat za závěrečné rozuzlení. To mu by nevěřili ani milovníci sci-fi. Škoda :-(

ZuzanaZ83
29.12.2021 4 z 5

V Londýně se objeví již čtvrtá žena, kterou někdo unesl a po několika měsících zanechal na veřejném místě živou, ale po provedené lobotomii, tedy ve stavu zelenina. Do Londýna je povolán bývalý agent FBI Jefferson Winter, geniální mozek s prvky neřízenosti. A dojde k únosu Rachel, dcery bohatého podnikatele. Kniha popisuje Winterovy myšlenkové pochody a dění v místě, kde je uvězněná Rachel.
Proč dochází k únosům žen a jejich následnému propuštění v tak neutěšeném a beznadějném stavu? Co tyhle ženy spojuje?

Moc dobrá detektivka, kterou jsem před nějakou dobou objevila snad v Levných knihách. Předčila moje očekávání.

Ráčkajda
01.12.2021 5 z 5

Tak tohle si mi moc líbilo, bála jsem se, že to bude drsňárna jako Carter, kterého miluju, ale byl to jeho slabší a jemnější odvar. Knížka se mi četla lehce, příběh byl velmi poutavý a těšila jsem se na každou další stránku.

harena
25.11.2021 5 z 5

Dobrý a napínavý thriller bez hluchých mist a odbočování. Kromě psychopatů jsou všechny hlavní osoby sympatické a líbilo se mi, jak přemýšlel a pátral excentrický génius Wintera. V příběhu nejsou tak brutální scény jako v knihách Cartera, ale mráz po zádech chvílemi běhal. V rámci žánru 5*.

March
22.11.2021 5 z 5

O autorovi ani o jeho díle jsem neslyšela a o to více jsem mile překvapená, že to byla jízda. Styl autora mi vyhovoval, délka kapitol mi vyhovovala, způsob servírování mi také vyhovovalo, postavy v knize mi vyhovovaly, zápletka i napětí mě také vyhovovalo. Takže co nevyhovovalo? Nic jsem nenašla, takže vřele doporučuji.

Johny_H.
02.10.2021 5 z 5

Vzali jednoduše Inspiraci ze všech asociálních géniu například Sherlock Holmes nebo Dr House a tak dál a vznik Winter neříkám, že je to špatné překvapivě se to povedlo, ale mohla být postava více propracovaná.

Raddkaa
25.09.2021 5 z 5

Moje první detektivka, začátek knihy je pozvolný nicméně velice rychle chytne spád a poté je velice těžké se od knihy odtrhnout. Autor mě mile překvapil a určitě si přečtu další knihy ze světa Jeffersona Wintera. Všem mohu knihu doporučit i těm kteří detektivní romány nečtou.

Emberas
19.09.2021 3 z 5

Další z řady moderních thrillerů, u kterých je příliš vidět snaha šokovat svou brutalitou. Příběh začíná solidně, kniha je napínavá, ale závěr je spíš z oblasti "sci-fi" - hodně nereálné a tím to celé autor bohužel shazuje.

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  80%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 129x