Polámané panenky

Polámané panenky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248856/bmid_jefferson-winter-polamane-panenky-0Ap-248856.jpg 4 821 265

Jefferson Winter série

Vyšetřovatel má vraždění v genech… My dva jsme stejní… Jefferson Winter nedokáže na tato slova zapomenout. Pošeptal mu je jeho otec krátce předtím, než injekce ukončila jeho život sériového vraha s patnácti mrtvými ženami na kontě. Winter se zoufale snaží dokázat sobě i okolí, že zákony genetiky někdy neplatí. Jako osvědčený policejní profilista je nyní pozván do Anglie, kde Scotland Yard hledá zákeřného vraha. I ten je jiný. Oběti, které si vybírá mezi ženami, měsíce mučí a zohavuje, pak je však pustí na svobodu. Najde Winter maniakálního šílence a překoná osudovou předurčenost?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Broken Dolls , 2014

OnlyFour
OnlyFour
04.02.2018 4 z 5

Knižka z Levných knih, dobre sa čítala, dej napínavý, svižný a neuspávajúci.

Peetullka
Peetullka
29.01.2018 5 z 5

Dobře se to čte, pro nenáročné , ale určitě lepší tato než druhý díl Dobře se dívej ..

Demonlover
Demonlover
24.01.2018 3 z 5

Pro nenáročné čtenáře. Začal jsem to jsem to číst od konce a ono se ukázalo, že to nebyl špatný nápad :).

kubla111
kubla111
16.01.2018 5 z 5

Detektiv typu Mentalista. Detektiv, který profiluje. Velice sympatické čtení. Masové vraždy čtenáře přitahují. Tady o to více, že vrah ženy nezabíjí. Tedy ne fyzicky. Četl jsem jedním dechem. Po dlouhé době velice dobrá kniha. Čtivá. Vyšetřování, rozhovory atd. Vše poměrně uvěřitelné. Mimo jediné stránky, za kterou bych, kdybych byl přísný strhl hvězdičku. Tam detektiv během pěti minut (já bych za tu dobu nepřečetl spisy, pitevní protokoly atd.), vyšetří vraždu, kterou mu takhle pošlou emailem a ještě napíše, kde se skrývá vražedná zbraň. Toto si autor mohl odpustit. Přesto po dlouhé době 5 hvězdiček. Takových knih více.

radek.kubicek
radek.kubicek
13.01.2018 5 z 5

Taková kombinace nějakého mentalistu a velice schopného a nekonvenčního detektiva. Každopádně se to velice dobře čte, i když místy je to trochu za hranou uvěřitelnosti, ale nakonec do sebe všechny logické úvahy a dedukce zapadají, jako prd*l na hrnec :)
Povedený krimi thriller, který má spád od začátku do konce, výborně čitelný styl psaní a ještě navíc hlavní detektiv... pardon, konzultant ;), kterého nejde nemilovat. Jasných 5*.

Annkag
Annkag
11.01.2018 4 z 5

Určite po tejto knihe treba siahnút.Dej je pútavý,postavy plné temnoty a strachu a vrah je jednoducho typická ukážka dnešnej doby ked sa ako šialenci zoznamujeme po internetových zoznamkách a nevieme vlastne jeden o druhom nič.
Autor tu krásne ukázal že sa vobec nebojíme toho čoho by sme sa skutočne bát mali,pretože nezávezná konverzácia človeka na chate nám neukáže pravú podobu a podstatu človeka na druhej strane internetového spojenia.

katka9574
katka9574
05.01.2018 5 z 5

Perfektní jízda! Líbí se mi nadpřirozené schopnosti Joony Linny, stejně tak to mám se sympaťákem Winterem ;) Jen houšť, chlapci, je mi s Vámi moc fajn!

Erlif
Erlif
03.01.2018 4 z 5

Na knihu jsem narazila v Levných knihách, když jsem zjistila hodnocení, vzala jsem ji pro sebe i kamarádku a můžu mluvit za obě, že nás obě knížka překvapila...
Děj je svižný, říkala jsem si, že na vadě bude, že čtyři vraždy proběhly a člověk ví, až o té páté... ale vůbec to nevadilo, naopak bych řekla, že to o to bylo zajímavější. Rozhodně detektivky a thrillery jsem četla lepší, ale tohle neurazí a 312 stran je tak akorát :-)

elenai
elenai
29.12.2017 4 z 5

Úlovek z Levných knih. Za detektivku bych knihu neoznačila, zato thriller to byl velmi dobrý, a to jsem docela dost vybíravá. Příběh byl skvěle napsaný, jednotlivé kapitoly akorát tak dlouhé, aby vás zaujaly, nepustily a většina z nich vás udržovala v pěkném napínáku. Trošku mě zklamal ne zcela využitý potenciál Adam a Eva a samozřejmě až nadlidské schopnosti Jeffersona Wintera a nadpozemský půvab a um Sophie Templetonové. :)

maličkán
maličkán
29.12.2017 5 z 5

Děj mě upoutal od začátku, trochu přehnané schopnosti Wintera, ale vůbec nevadilo. Skvěle se četlo, doporučuji tomu, kdo má rád thrillery.

MonikaV
MonikaV
20.12.2017 5 z 5

Strhující! Doporučuji, nestačila jsem otáčet stránky. Přečtěte, stojí to za to!

JanekKnihomol
JanekKnihomol
16.12.2017 5 z 5

Prave jsem ji docetl a... TLESKAM! Velkolepe, strhujici, famozni! Dekuji knihovnici Anne za tip. Vrele doporucuji.

stju
stju
04.12.2017 4 z 5

Docela napínavý příběh, mírně přehnané Winterovo jasnovidectví bylo dost mimo realitu. Kniha mě zaujala, trochu mi připomínala "Mlčení jehňátek".

zuzka894
zuzka894
04.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, tenhle styl miluji. Žádné popisování krajiny, rozebírání počasí, nic takového, prostě rovnou do děje.

Ketrin.TR
Ketrin.TR
04.12.2017 4 z 5

Tak tohle nebylo špatné! Napínavý psycho thriller, který vás nutí číst dál a dál. Střídání kapitol mě hodně bavilo; čtenář měl tak možnost se zúčastnit nejenom vyšetřování, ale když otočil další stranu, už byl v chladné, vykachlíkované místnosti a jenom zhnuseně čekal jaké další psycho a mučení přijde. Jedinou vadou na kráse této knihy byl pro mě (a jak tak koukám, tak i pro ostatní) profilista Winter; jeho naprostá genialita, přemrštěná neomylnost a sebejistota mi dost lezly na nervy. Díky tomu na mě působil hodně nereálně.

Lu_Si
Lu_Si
02.12.2017 3 z 5

Na mě asi moc morbidní ... chybělo mi také nějaké překvapivé rozuzlení. Knihu hodnotím lehce nad průměrem.

Leena
Leena
01.12.2017 4 z 5

Začátek byl tak nějak slabší, nemohla jsem se začíst, pak zase odtrhnout, postava Wintera byla trochu přitažená za vlasy, ale vcelku napínavý příběh :-)
Je možné, že v dalším pokračování, např. v sedmém, se objeví Winterova temná stránka a otcovy geny:-)

martina4041
martina4041
18.11.2017 5 z 5

Hlavní vyšetřovatel mi vyloženě sedl, máme podobný ne-li stejný smysl pro humor. Kniha měla pár hluchých míst,ale těch bylo velmi málo, takže to neničilo zážitek s knihy. Děj plynul rychle a svižně, a ne jednou i kniha překvapila.

Beky
Beky
16.11.2017 4 z 5

Svižné, čtivé, napínavé, ale čekala jsem poněkud více krve ...

Trustty
Trustty
24.10.2017 5 z 5

Dobře a svižně se mi kniha četla. Příběh mě upoutal už na začátku.

thrillery sérioví vrazi únosy

James Carol
britská, 1969
2015  87%Polámané panenky
2016  78%Dobře se dívej
2017  79%Oběť
2022  80%Nenápadný vrah
2015  80%Moriarty / Kdysi jsme se znaly / Dobře se dívej / Sebrané dílo A. J. Fikryho

Kniha Polámané panenky je v

Přečtených1 121x