Ztracená vládkyně

Ztracená vládkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340509/bmid_ztracena-vladkyne-hmp-340509.jpg 4 149 40

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ SCHOPNÝ ROZEHNAT KOUŘ MŮŽE NAJÍT ZTRACENOU VLÁDKYNI… Jedné mlhavé noci roku 1914 se při plavbě mezi Kanadou a Anglií potopila zaoceánská loď Empress of Ireland. Při této katastrofě zemřel skoro stejný počet lidí jako na Titaniku nebo Lusitanii, přesto byla její tragédie zapomenuta. Jednou z obětí byla i Alice Stilwellová… Nebo nebyla? Americkému genealogovi Jeffersonu Taytovi se dostane do rukou medailon, který naznačuje, že mladá žena neštěstí přežila, měla rodinu a prožila dlouhý život. Kým ale byla před tím, než došlo k jedné z největších tragédií námořních dějin? Tayte se musí vydat do Anglie, aby zde vypátral Alicin původ a vyřešil záhadu jejího zmizení, které by mohlo souviset s aktivitami britských a německých tajných služeb v letech před první světovou válkou…... celý text

Romány , Thrillery , Historické romány

Vydáno: , Mystery Press

The Lost Empress , 2014

moudivlacek
29.11.2023 4 z 5

Tentokrát TJ svým vyšetřováním se "ocitá" v období před 1.sv.v. a mezi špehy v Británii najaté či donucené pracovat pro německého císaře.
Vyšetřuje identitu ženy, která umřela v USA, ale vypadá to, že dříve pod jiným jménem žila v Anglii.
Nejen že plno lidí odmítá v Anglii mluvit o této ženě, ale navíc se k tomuto příběhu pojí něco kvůli čemu někdo neváhá vraždit i dnes.
A TJ je opět "překážkou"....
Zas jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého. Knihu jsem si užila a těším se na další díl.

Kyri
16.11.2023 2 z 5

Knihu jsem sice dočetla, ale důvodem byla spíš snaha dokončit, co jsem začala. Hlavní hrdinka byla neuvěřitelně naivní a kvůli ní pořád někdo umíral. Navíc to má otravně romantický nádech - slabé ženy, muži, co je chrání - je to černobílé a postavy jsou ploché, úplně bez psychiky. Opravdové zklamání.

RebeccaLynn
20.08.2022

Až do teď jsem všechny knížky ze série vždycky rychle zhltla a maximálně si je užila, ale tahle mě vůbec nebaví. A to jsem se na ní fakt těšila. Ani ne v půlce to vzdávám :-(

Standa24
01.07.2022 4 z 5

Líbila se mi jak historická, tak současná linka příběhu. Obě byly napínavé a čtivé. Ale trochu mě zklamal konec, který mi přišel hodně useknutý.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Čtvrtý díl a opět JT super. Dobře se to četlo, bylo to napínavé od začátku do konce. Určitě doporučuji.

jaroiva
13.11.2021 3 z 5

Prozatím mě JT vždycky bavil, ale tentokrát mě bavila víc ta část z minulosti, ale ani to není moje oblíbené téma a časové období, a současnost mě prostě nebavila. Snad bude příští díl lepší.

bigben
16.08.2021 4 z 5

JT a jeho pátrání většinou nezklame...jen těch jmen je vždycky tolik, že člověk musí dávat opravdu velký pozor:-)

Pavlnka
12.05.2021 4 z 5

Líbily se mi obě linie příběhu. Tato série je velmi podařená.

Ellissabeth
08.04.2021 4 z 5

Kniha se mi celkově líbila. Za mě osobně bylo moc těžké téma (co musela prožít hlavní hrdinka). Užila jsem si to o to méně, protože ta představa...!!! Ale jinak celkově kniha moc fajn. Těším se na další díly.

Elea
25.03.2021 2 z 5

Knihu jsem přetrpěla, nelíbila se mi ani současná ani historická linie, částečně asi také proto, že období před I. světovou válkou mne nijak neláká. Pro mne nejslabší kniha autora.

kikies
13.08.2020 3 z 5

Jak mám ráda Robinsonovy příběhy o genealogovi JT, tak tenhle na mě působil opravdu unyle a moc mě nevtáhl. Nejspíš mě nezaujalo historické období řešené v tomto díle, nebo to bylo jakýmsi mdlým vývojem osobního života hlavního hrdiny. Nevím, každopádně doufám, že se v dalších dílech vrátíme k původnímu napětí a barevnosti.

Agnesita
11.07.2020 4 z 5

Závěr mě trochu zklamal, rozzlobil. Čtení jinak poutavé.

Katania
27.05.2020 3 z 5

Také to nebylo úplně ono, jako v prvních díle. Ale líbí se mi JT a jeho potupy.

Vevericka.eva
18.02.2020 4 z 5

Smutný osud matky, která musela opustit své děti. Tayte opět rozplétá nitky osudů. Střídavě současnost a minulost. Pěkné počtení.

Boby17
04.02.2020 4 z 5

Moje druhé setkání s profesionálním genealogem Jeffersonem Taytem se mi líbilo, zvláště, když jsem mohl splnit třetí úkol ČV 2020. Obě časové linky příběhu se dobře doplňovaly, byť ta z roku 1914 byla mnohem napínavější. Chvílemi mi bylo Alice líto, když ji nelítostní nepřátelé dostali do bezvýchodné situace. A ještě musela přežít jednu z největších námořních katastrof, o které jsem dosud vůbec nic nevěděl. Knížka si podle mého soudu zaslouží čtyři poctivé hvězdičky.

PeM
12.12.2019 3 z 5

Tak tohle byl slabší díl.

oka3408
24.07.2019 2 z 5

Přesně jak se zde píše,slabý díl. Nemohla jsem se začíst a spíše jsem přetrpěla celý příběh. Škoda,první dvě knihy byly skvelé

Kerberos
08.07.2019 3 z 5

Už minulý díl se mi zdál slabší a teď se to nezlepšilo.Jelikož mám půjčený další díl tak dám autorovi další šanci.

TeaPeter
16.04.2019 3 z 5

Tento díl mě úplně neuchvátil. Nejspíš to bylo i díky rozvláčnosti knihy a do očí bijící nepravděpodobnosti obou příběhů. Snad příště to bude lepší.

zdendula31
08.04.2019 4 z 5

Líbila se mi,ale zatím nejslabší kousek ze všech.