Poslední anglická královna

Poslední anglická královna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330950/bmid_posledni-anglicka-kralovna-8pr-330950.jpg 4 184 53

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ S POMSTOU V SRDCI MŮŽE OCHRÁNIT POSLEDNÍ ANGLICKOU KRÁLOVNU… Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti. Co si mají myslet o příběhu pěti vědců, kolegů Isaaca Newtona a Christophera Wrena, kteří byli za tajuplných okolností oběšeni za velezradu? Jak se blíží k odhalení pravdy, Tayte a Summerová zjišťují, že se ocitli ve smrtelném nebezpečí. V jejich blízkosti se pohybuje vrah, odhodlaný obnovit to, co považuje za jedinou pravou královskou linii – a rovněž machiavelistický „lovec dědiců“, který v nejnovější sérii vražd, únosů a skandálů vidí jedinečnou obchodní příležitost.... celý text

Detektivky, krimi , Thrillery , Historické romány

Vydáno: , Mystery Press

The Last Queen of England , 2012

Jordyz
03.11.2017 4 z 5

Bohužel pro mne byla kniha tak trochu zklamáním. Začíná sice zajímavě, ale potom už to byl slabý odvar Dana Browna... Chvílemi jsem se musela pekelně soustředit, abych pochopila kam nás autor vlasntě chce přivést. Chvílemi se četla dobře a bez problémů. Žádné velké nadšení. Zkusím od autora jinou knihu :-)

Aneri8
18.10.2017 5 z 5

Bezvadný genealogický thiller se spoustou pátrání po různých historicky zajímavých místech. Ani na chvíli jsem se nenudila ! Dávám plným právem za 5.

Kerberos
22.09.2017 3 z 5

Trochu zklamání,chvílemi mě to nebavilo .První dva díly byly lepší.

TeaPeter
18.09.2017 3 z 5

Kniha byla pro mě svým způsobem zklamáním. A nejen tím, že z ní na konci trčí nejméně tři volné konce. Nic se v knize nevyřešilo a co mohlo zůstat otevřené, to otevřené zůstalo. Jediné, co by mohla být přijatelná omluva by byl perfektně napasovaný druhý díl. Pak bych snad dokázal překousnout toho tajemného Francouze...

babicka_amalka
07.09.2017 5 z 5

pro mě zatím nejlepší ze tří dosud přečtených - především zajímavý exkurz do britské historie a možnost dát si některé věci do nových souvislostí; skvělý byl i první díl, nejslabší mi přišel prostřední; a už se opravdu těším na Ztracenou vládkyni;

JajinkaBeck
23.08.2017 2 z 5

Zatím nejslabší kniha z celé této série. Nějakou dobu mi trvalo, než mi došlo, co mi oproti předchozím dvěma dílům chybí, ale pak mě to uhodilo natolik silně, že jsem se s tím prala až do konce - totiž absence obvyklých cest do historie. Předcházející dva díly mě zasáhly hlavně proto, že jsem znala hrdiny, po jejichž stopách JT pátrá. Třeba Hluboký hrob mě tímto způsobem dojal natolik, že jsem na konci utírala slzy. K tomuto příběhu jsem si po celou dobu nebyla schopná cesta najít cestu. Vyvrcholení ve stylu Šifry mistra Leonarda mě také zklamalo a nesedla mi ani Jean - mám prostě ráda JT coby zmateného samotáře. Tady mi přišlo, jako kdyby snad autor hlavního hrdinu úplně vyměnil za někoho jiného.

sona8058
22.08.2017 4 z 5

Steve Robinson napsal další brilantní příběh, kde se s JT proplétáme anglickou historií. Zacházíme až téměř k počátku samotné královské rodiny a rozplétáme tajemství, které by možná mohlo odhalit něco, co by možná svrhlo celou monarchii.
Poslední stránky mě málem donutily si řvát vlasy a chtít okamžitě další díl...

katule1992
21.08.2017 4 z 5

Třetí kniha není sice klasický Robinson, ale milovníci historie si v tomto případě přijdou rozhodně na své. Těším se na další pokračování a tajně doufám, že se autor vrátí k mým tolik oblíbeným flashbackům :)

4xab
07.08.2017 2 z 5

Bohuzel jenom za 3. Sice je napinave napsana, ale ponekud prekombinovana. Hlavne pro me to byl odvar D. Browna. Nejak jsem se ztracela, co chtel autor nakombinovat. Nicmene si od nej rada prectu neco jineho.

mmmisulka.r
02.08.2017 4 z 5

Další velmi povedený díl! V mnoha směrech opravdu velmi podobné knihám D. Browna. Celkem slušně historicky propracované, místy jsem s tím měla celkem problém a ztrácela jsem se, ale ke konci už jsem to dávala s přehledem. Občas jsem navštívila Wiki :-D
Recenze v záložkách - Knižní deníček

Petruna6
31.07.2017 3 z 5

Mě se líbila, takže si přečtu i první dva díly. Je fajn, že jednotlivé knihy nejsou na sebe vázané. Letní krimi s dávkou historie. Nelze srovnávat se Šifrou, ta byla se svým žánrem u nás k sehnání jako první a navíc v reáliích, které průměrný člověk zná ( obraz Poslední večeře Páně). Anglické dějiny jdou trošku mimo.
Musím souhlasit s Modrinou - elektronická verze se malinko nepovedla. Vím, že se to dá reklamovat, ale to zas není knížka u které by mě to trápilo.

Modrina
27.07.2017 5 z 5

JT mě fakt baví - a dokud nedočtu, drží mou pozornost. Řekla bych, že série (doufám, že početná :) ) je kus od kusu lepší. Trochu mě rušilo (v eknize) rozdělení slov, taky tam bylo pár chyb v interpunkci, korektor se asi příliš vpil do děje a odvedl svou práci mizerně. Každopádně už se těším na další díl. :)

ankaras
26.07.2017 5 z 5

I třetí díl stál za to a udržel laťku vysoko nahoře. Trochu jsem se tedy ztrácela v nulách a jedničkách. Otevřený konec nutí těšit se na 4. díl.

rodopis, genealogie královská rodina

2016  78%Stopy v krvi
2016  85%Hluboký hrob
2017  75%Poslední anglická královna
2017  79%Ztracená vládkyně
2020  87%Dopisy od mrtvého

Kniha Poslední anglická královna je v