Poslední anglická královna

Poslední anglická královna https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330950/bmid_posledni-anglicka-kralovna-8pr-330950.jpg 4 184 53

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ S POMSTOU V SRDCI MŮŽE OCHRÁNIT POSLEDNÍ ANGLICKOU KRÁLOVNU… Když americký genealog Jefferson Tayte dorazí do Londýna, zemře mu v náruči jeho starý přítel a kolega. Nedlouho poté se Tayte a profesorka historie Jean Summerová vydají po mrtvolami poseté cestě, která je zavede až do roku 1708 k Londýnské královské společnosti. Co si mají myslet o příběhu pěti vědců, kolegů Isaaca Newtona a Christophera Wrena, kteří byli za tajuplných okolností oběšeni za velezradu? Jak se blíží k odhalení pravdy, Tayte a Summerová zjišťují, že se ocitli ve smrtelném nebezpečí. V jejich blízkosti se pohybuje vrah, odhodlaný obnovit to, co považuje za jedinou pravou královskou linii – a rovněž machiavelistický „lovec dědiců“, který v nejnovější sérii vražd, únosů a skandálů vidí jedinečnou obchodní příležitost.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Historické romány
Vydáno: , Mystery Press

The Last Queen of England , 2012

Simi
07.05.2019 2 z 5

(AUDIONKIHA). A tak jsem se na další díl těšila a nejsem nijak nadšená. Pro mne nevítané uklouznutí k Brownovu Langdonovi. Sice nemám s genealogií žadné zkušenosti, ale tady to spíš bylo o symbolech a honičce s bezpečnostními složkami. Předešlé díly se mi zamlouvaly více. Doufám, že se v pokračování zase vrátí ten starý dobrý JT, jehož brilantní myšlení není nahrazováno nelogickými spekulacemi a kaskadérskými kousky. Hmm, bude příště zase nová Tayte girl?

jaroiva
16.03.2019 4 z 5

Za mě tak 3,5 hvězdy. Začátek mě chytil, pak mě to přestalo bavit, ale akční druhá půlka to už pak zas napravovala.
Oproti předešlým dvěma knihám série to je ale trochu slabší, řekla bych. Zatím se mi nejvíc líbil předešlý Hluboký hrob.
Ale i tak se těším na dalšího J.T.

Reat
26.10.2018 2 z 5

Že po prvku očekávání občas následuje prvek zklamání, to ví nejen každý Cimrmanolog, ale že by to muselo potkat zrovna mě.... Potkalo, tohle je totiž oproti Spříznění, které jsem četl jako první od S. Robinsona, skoro až děs. Hrůzou jsem zavyl cca po dvaceti stránkách, kdy.....SPOILER.....Tayte z čísla 594 přes jakousi přesmyčku OOOOMMMOOMMOM (či co) vydedukuje, že se jedná o otce z padesátého nebo jakého kolena.....a v tu chvíli pro mě čtení pomalu ztratilo smysl. Podobné hovadiny evokující nejmenovaného spisovatele bestsellerů mě prostě otravují. Ovšem nejenom to. Tayte se tady z tlustého nemotory a sraba, ve kterém jsem se viděl, proměnil zcela nepochopitelně v kombinaci Supermana a Karlose Vémoly s přidanou hodnotou coby mozkem Stephena Hawkinga, nehledě na to, že zde chybí flashbacky, které byly tak osvěžující a budovaly atmosféru. No nic...stane se. Nebavilo ani dost málo, ale určitě zkusím ostatní, protože díky hodnocení a komentům Vás ostatních uživatelů tuším, že tenhle kus je asi vážně nejslabší.

iška
22.08.2018 3 z 5

Nebylo to špatné. Řadím k průměru. Možná si od autora ještě něco přečtu.

monika7105
14.07.2018 5 z 5

Za začátku pomalý rozjezd, pak dostatečně napínavá, akorát ten konec...ten jsem opravdu čekala trochu více uzavřený

trudoš
28.06.2018 3 z 5

Tentokrát Steve Robinson opustil svůj modus operandi a novou knihu vystavěl po vzoru úspěšného Dana Browna. Za sebe však nemůžu říct, že by to byl krok správným směrem. Jeho genealog od prvních stránek zmateně pobíhá z místa na místo, podle toho, jak příběh právě potřebuje, přičemž psychologickou proměnou neprošel jen on sám, ale i charakter vyprávění. Pronásledující zabiják, policie na stopě, tajemný mecenáš v pozadí a konspirace, jejíž odhalení může otřást světem, to všechno jsou ingredience, ze kterých by šla ukuchtit slušná dobrodružka, kdyby to jak přes kopírák nepřipomínalo Da Vinciho kód. Autor se navíc dopouští očividných přešlapů, jak v logice jednání postav, tak v osnově zápletky samotné. Nemluvě o historických moudrech z wikipedie - to jsem myslel, že Robinson má na víc.
Najednou mi začal chybět ten obtloustlý a nešikovný Jefferson Tayte, co se nechtěl pouštět do žádných větších akcí. Jeho nová image alá Robert Langdon je možná cool, ale zároveň jednou z tisíce mu podobných.

cedos
05.05.2018 5 z 5

Třetí v pořadí, ta první mě vycvičila v pozornosti, na druhou jsem byla připravená a tahle mě donutila si na internetu prohloubit vědomosti z dějin Anglie. Všechny byly skvělé a čím dál lepší. Tak zavírám Poslední anglickou královnu ... a otvírám Ztracenou vládkyni.

Elea
30.03.2018 4 z 5

Pro mne zatím nejlepší kniha autora s napínavým dějem a historickou zápletkou.

furunkl
29.03.2018 2 z 5

Autor přešel od poutavého vyprávění o prolínání historie a současnosti s detektivní zápletkou, k akčnímu thrilleru a vůbec se mu to nepovedlo. Robinsonova síla je v pomalém vypouštění věcí dávno minulých na hladinu dneška. Zběsilá honička po Londýně a za vlasy přitažené motivy záporáků, bez odhalení posledního dílku skládanky, dělají z knihy podprůměrnou rádoby napínavou, ničím nepřekvapující slátaninu. Ještě, že je na konci tak zásadní cliffhanger, jinak bych si čtení dalšího dílu velmi rozmýšlel.

astroweb
20.03.2018 4 z 5

Moje první seznámení s autorem nebylo vůbec špatné. Postupem jsem se čím dál víc začetl do napínavého a historicky zajímavého příběhu. Poněkud otevřený konec mě určitě přinutí v budoucnu přečíst další "díl".

cori
24.02.2018 3 z 5

Autor z obloustlého genealoga dělá akčního hrdinu ve stylu agenta 007, který vždy unikne o vlásek nájemným vrahům. Zápletka s likvidací královské rodiny (královny Marie, Anna) je zajímavá, ale těšila jsem se na podrobnosti a postupné odkrývání spiklenců z 18.století. Bohužel žádné odhalení se nekonalo, i ztracený potomek vyšuměl do ztracena.
Akční scény paráda, rozuzlení a konec zklamání.

yvette3
23.02.2018 5 z 5

Steve Robinsona jsem zařadila mezi mé Top autory. Už se těším na další příběhy!

wiana82
18.02.2018 4 z 5

U mě stále vede Hluboký hrob. I tak se moc těším na další díl.

Vevericka.eva
08.02.2018 5 z 5

Paradni jizda s netradicnim koncem. Moc jsem se bavila.

HaHa11
25.01.2018 3 z 5

Zatím nejslabší ze série s JT. Genealog se tentokráte v doprovodu atraktivní společnice snaží rozluštit tajemství kolem nástupnického práva na anglický trůn. Čtenář s nimi v rozmezí dvou dnů několikrát prolétne známým i neznámým Londýnem tam a zpět, přeskakuje z taxíku do taxíku, řítí se na motorce zacpanými ulicemi, vyhýbá se kulkám (které si stejně nějakou oběť většinou najdou), a prchá a prchá a prchá .... Bystrá genealogova mysl neumdlévá ani v tomto trochu hektickém prostředí (oproti minulým dílů se zdá být množství čokoládiček Hersley's mírně zredukované) a čtenář naiva se těší, až si konečně sedne a dozví se, jak to tehdy všechno bylo. Tak tedy, JT, propříště - zhubni, zlepši fyzičku, a hlavně se tolik neopič po Robertu Langdonovi!

wooloong
17.01.2018 4 z 5

Líbí se mi, že děj je založen na reálných historických skutečnostech, alespoň co se královny Anny Stuartovny a jejího potomstva týče. To dává románu další rozměr, jelikož následná promyšlená konspirační teorie zapadá do historického rámce, který si lze snadno ověřit.

Děj byl napínavý a hodně jsem si užila Londýna, který miluju. Ale opravdu by mi jako čtenáři stačila zajímavá zápletka a ráda bych si ušetřila ta kvanta mrtvých. Musí skoro každý, kdo se přiblíží k hlavnímu hrdinovi, téměř vzápětí zemřít? Méně mrtvých a častější opakování zjištěných skutečností, prosím.

raty
11.01.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila a velmi dobře se četla. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí. Trochu mě zklamal konec, který ale slibuje zajímavý další díl.

Hajana
03.01.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila, také to pro mě bylo první setkání s tímto autorem, ale jistě ne poslední, jsou tam jisté chvíle, kdy kniha připomíná Dana Browna. Přesto, že má otevřený konec, mohu ji určitě doporučit.

cie
20.12.2017 2 z 5

Tak tentokrát velké zklamání...nudné, rozvlačné a k tomu ještě mizerný konec. Jediné, co mě zaujalo, byl náznak na další díl, takže uvidíme.

zuzana2599
16.12.2017 4 z 5

Moje první knižní setkání s genealogem Jeffersonem Taytem. Kniha s lákavě krásnou obálkou a s atraktivním názvem je mixem akce, napětí, historie i trošky romantiky. Určitě si ráda přečtu i další příběh, novince od tohoto autora Ztracené vládkyni, určitě neodolám :-)

rodopis, genealogie královská rodina

2016  78%Stopy v krvi
2016  85%Hluboký hrob
2017  75%Poslední anglická královna
2017  79%Ztracená vládkyně
2020  87%Dopisy od mrtvého

Kniha Poslední anglická královna je v