Hluboký hrob

Hluboký hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300331/bmid_hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4 273 84

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

To the Grave , 2012

Agnesita
21.01.2019 4 z 5

Dobrá oddechovka. Přečti si i předchozí knihu ze série.

jaroiva
31.12.2018 5 z 5

Poslední letošní dokončená knížka mě opravdu 100% dostala!
Oproti předešlému dílu je tam sice méně genealogie, zato romantiky až za hrob. Hodně silný, emotivní příběh, doporučuji.
Jedině těch pár akčních scén mi připadalo jaksi navíc. Ale to asi kvůli J.T.,aby nevypadal jen jako obyčejný genealog :)
Autora si přidávám do oblíbených a těším se na další jeho knížky, do kterých se jistě brzy pustím.

Guenevra
27.08.2018 2 z 5

Nemůžu si pomoci, ale úplně mě to nenadchlo. Střídání historické a současné dějové linie mě obvykle moc baví, ale tady to bylo také nějaké odfláknuté. Je tu spousta rádoby zajímavých doplňujících dějových linií, ale není to rozpracováno, takže výsledek na mě působí přeplácaně. Detaily jsou tam, kde by se to bez nich obešlo a naopak tam, kde by to zasloužilo trochu přitlačit, je vyprávění dosti ploché. Námět je to zajímavý, ale zpracování mi připomnělo kvalitu slohových prací na střední škole.

Liduka
05.05.2018 5 z 5

Z knihy jsem opravdu nadšená, protože se mi líbila daleko více, než první díl. Díky názvu jsem usuzovala, že se bude jednat o nějakou drasťárnu, kde bylo zabito a uloženo do hrobu hodně mrtvol, a tak jsem knihu neustále odkládala k přečtení, ale když jsem přečetla pár stránek, byla jsem mile překvapena. Mám moc ráda příběhy, kde se střídá minulost a současnost a řekla bych, že tato kniha je tématikou hodně podobná knize Dopisy, které nikdo nečetl (alespoň co se týče dějové linky za války), kde se také postupně odkrývá přběh mladé dvojice, která se do sebe zamilovala během války. Takže kdo ještě váháte s přečtením a máte rádi např. Kate Morton nebo Lucindu Riley tak neváhejte. Stojí to za to.

cedos
18.04.2018 5 z 5

Po předchozím díle jsem byla tentokrát dobře připravená, od samého začátku jsem si hlídala kdo je kdo a sledovala rodové linie .... kniha super, ale skutečně vyžaduje pozornost při čtení. Doporučuji

SilvieSisinka
12.04.2018 3 z 5

Oddechová detektivka.Přítomnost,budouctnost.Dívka hledá své biologické rodiče.

Květ
14.03.2018 3 z 5

Odpočinková dobrodružná knížka, thriller to není :) Sledujeme dvě dějové linky, současnost, kde genealog JT hledá biologickou matku své adoptované klientky a minulost, ve které se otevírá příběh matky a co ji vedlo k adopci. Vice se mi líbila historická část, ta byla čtivá, poutavá. Současnost mě nikterak nezaujala, rádoby napětí, pár mrtvých, chyběl tomu lepší motiv a šmrnc.

yvette3
11.02.2018 4 z 5

Skvělé, závěr méně překombinovaný než u předešlé knihy Stopy v krvi. Už mám i Poslední anglickou královnu a chystám se na ni.

wooloong
02.01.2018 3 z 5

Zoufale tragický příběh, jehož hlavní zápletka je založena na tom, že se několik lidí zachová naprosto pitomě. Především hlavní hrdinka v tomto směru nebývale vyniká.

Oproti prvnímu dílu méně chaotické, i když závěr by si zasloužil přeci jen více rozvést a dotáhnout.

Také je méně kladen důraz na thriller, protože hrdina méně utíká, je méně často vystaven nebezpečí, utrží méně zranění a většina vražd proběhne až v samém závěru knihy. To beru jako velké plus pro čtenáře, který se tak může více zaměřit na samotný příběh a jeho rozplétání. Vůbec bych se příště nezlobila, kdyby se ta thrillerová složka příběhu úplně vynechala.

Opět spousta wordovských překlepů a chyb, tedy takových, které word neodhalí a nepodtrhne - chybné větné vazby, chybné pády a podobně. Nakladatelství bych doporučila, aby si najali korektora nebo se toho stávajícího zbavili. Chyby v textu kazí celkový dojem.

kikies
16.12.2017 5 z 5

Srdceryvný příběh, který rozkrývá JT při svém dalším pátrání po předcích svých klientů. Opět skvělé prolnutí minulosti a současnosti, perfektní nahlédnutí do světa genealogů a troška napětí na osvěžení. Tady to napětí možná nebylo nutné tolik hrotit, přijde mi, že to množství mrtvol neodpovídalo případnému skutečnému průšvihu, který by odhalení jedné historické záležitosti přinesl.

raty
28.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha. Moc mě bavilo střídání historické linie a odhalování záhady v současnosti.

Ciarra
28.10.2017 4 z 5

Přečteno docela rychle, ale opravdu nechápu, proč se autor snaží do děje "vecpat" i thriller (tento žánr si představuju trochu jinak, než jak je vykreslen v této knize)...samotný příběh a postupné odhalování jak to vlastně celé bylo, je dostatečně napínavé. Za mě doporučuji a mám v knihovně rezervovaný třetí díl a těším se na další genealogický "thriller" :D

LucyA7
22.10.2017 3 z 5

Příběh mě víc chytil až tak v polovině knížky, ale závěr mi připadl trochu zrychlený a možná i trochu nereálný. Od genealogického thrilleru bych čekala víc napětí a propracovanější psychologický děj. Nicméně nečetlo se to špatně, možná zkusím i další díly.

Pavlína70
18.09.2017

Kniha se mi četla velmi dobře. Líbilo se mi prolínání dvou dějových linií. Akce, láska...

ivulka15
17.09.2017 3 z 5

Tato kniha se mi líbila víc než první díl. Nejspíš na to měl vliv dojemný příběh a také to že si už pan Tayte nehrál na akčního hrdinu.

Kerberos
02.09.2017 4 z 5

Četlo se to dobře,ale po dočtení jsem si řekla,že jsem čekala podrobnější vysvětlení.Další díl si určitě přečtu.

konicekbily
19.08.2017 3 z 5

Odpočinkové čtení dvou dějových linii je okořeněnováno spoustou mordů. Počátek byl rozvláčný, závěr urychlený.

hojkas
04.08.2017 4 z 5

I když se příběh nesl v podobném duchu jako první díl, styl se přeci jen lišil. Kapitoly zde na sebe více navazovaly, časová linka nebyla tolikrát překročena, tempo bylo pomalejší, čtenář se zorientoval téměř ihned a dílky skládačky tentokráte nebyly až tak děsivé. A opět se zde objevilo nebezpečné tajemství ohrožující přítomnou linku, působilo však na jednu stranu napínavě, na druhou trochu vynuceně.
Co zde vyniká (stejně jako v prvním díle), je neotřelý pohled na záhady z hlediska genealogie. Kniha předvádí její postupy jako málokterá fikce, a věřte nebo ne, nuda to není. Děj je srozumitelný, spíše klidný než zmatečný, spíše rozvláčný než uspěchaný. Pokud hledáte oddechové čtení s nádechem čehosi netradičního a ponuřejšího, tato kniha by mohla být tím pravým.
Musím se přiznat, že mi více vyhovovalo rychlejší tempo a mlhovitost prvního dílu Stopy v krvi. I přesto však Hluboký hrob nebyl špatný čtenářský zážitek.
70%

Vevericka.eva
31.07.2017 4 z 5

Začínám si uvědomovat, že tato série se vyznačuje tragickými osudy ztracené v minulosti. Takže nikdy žádný happy end. Vždy ovšem skvělý příběh, napětí a zajímavý konec.
Oproti prvnímu dílu mi zde přišlo, že prohásledování vrahem bylo poněkud umělé, jen aby se neřeklo, že příběh nezasahuje do současnosti. Doufám, že další díl vybočí ze zajetého schématu.

Soofi
15.07.2017 4 z 5

Ať už to bylo atraktivní tematikou, absencí krkolomných kaskadérských kousků Jeffersona Taytea, sníženým očekáváním nebo dojemným příběhem Dannyho a Meny, nic to nemění na skutečnosti, že mě druhý díl série oslovil o poznání více.
Román se mi velmi dobře četl a dojem z rozuzlení zmařených osudů hlavní milostné dvojice ve mně ještě dlouho rezonoval.