Hluboký hrob

Hluboký hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300331/bmid_hluboky-hrob-lRy-300331.jpg 4 273 84

Jefferson Tayte série

POUZE MUŽ PŘIPRAVENÝ ZEMŘÍT MŮŽE VYKOPAT HLUBOKÝ HROB… Současnost. Do jednoho z domů na předměstí Washingtonu dorazí bez vysvětlení zastaralý dětský kufřík. O týden později se americký genealog Jefferson Tayte ocitne v anglickém hotelovém pokoji tváří v tvář nabité zbrani. Válkou zmítaná Británie roku 1944. Právě sem zavedou Tayta stopy v pokrevní linii jeho klientky. Eliza Grayová by se ráda setkala se svou skutečnou matkou, kterou nikdy nepoznala, neboť netušila, že je adoptovaná. Tayte doufá, že zařídí jejich znovushledání, místo toho ale odhalí příběh mladé anglické dívky a amerického vojáka z 82. výsadkové divize, jejichž láska skončila více než tragicky…... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

To the Grave , 2012

tami1
08.09.2020 4 z 5

Zajímavý genealogický román ve kterém se prolíná minulost s přítomností. Thriller to není, ať je tam mrtvol kolik chce.

Zacházení s ženami v ústavech, které byly provozovány církví, bylo opravdu surové. Je ostudou Irska a Británie, že instituce jako Magdaléniny prádelny existovaly s požehnáním státu ještě v roce 1996. Oběti těchto zvěrstev se do dnešních dnů nedočkaly ani pořádné omluvy.

GYROTOURBILLON
19.08.2020 5 z 5

Perfekní díl , a ano smutné , ale občas se to v rodinách a rodech semele podobně. Samozřejmě nemusí být vždy mrtvoly , ale veliké nepochopení , obavy , nezájem a přidejme si závist , zlobu , nenávist....Část z toho nyní prožívám i já-tedy především nezájem , a rozpad rodu...K tomu hřebíček do rakve je dědictví a majetek

Katania
27.05.2020 5 z 5

Skvělý díl. Poměrně smutné. Moc se mi to líbilo!

Pavlnka
18.05.2020 5 z 5

Hodně dobrá kniha, občas jsem i zatlačovala slzičky. Epilog mi přišel zbytečný, ale předpokládám, že ho tam autor dal z nějakého důvodu.

ajasin
04.04.2020 4 z 5

Ucházející odpočinková četba na vyčištění hlavy a oproštění se od běžných starostí. Genealogie jako obor asi každého neuchvátí. Mne ale ano. Pátrání v zaprášených archivech, hledání na internetu a zkompletování všech informací v jeden vypovídající celek mě fascinuje. A i když samozřejmě vím, že v reálu to rozhodně není tak „dobrodružné“ jako v těchto knihách, stejně si je ráda přečtu.

Shardlake
26.01.2020 5 z 5

Opět příběh s genealogem Jeffersonem Taytem, který čtenáře při četbě chytí a nepustí až do jeho konce. Tentokrát pátrá v Anglii po ženě, která se ztratila během války. Můj požitek z četby rušily pouze občasné chyby v textu. Časem dám další pokračování.

Lumír23
15.01.2020 4 z 5

Tak, no, ale ano. Trochu moc mrtvol na tak starou událost, paralelní vyšetřování nedůrazných mafiánů, kosících koho jde a pak náhle s výpadkem, ale kniha zabavila. Doporučuji k oddechu, vypnout hlavu, jen plynout dějem.

DericCaster
06.01.2020 4 z 5

Tato kniha je mé prní setkání se Stevem Robinsonem... Knížka se příjemně četla a postupně gradovala napětím. Myslím, že jsem u knížky strávil příjemné chvíle odpočinku.

davas
22.11.2019 4 z 5

opět velmi dobrý příběh ,psaný velmi čtivě ...autor zasluhuje velkou pozornost,jelikož druhá kniha a opět výborná ..za mne byla první kniha vynikající a druhá velmi dobrá ...zde mají knihy ,zatím tedy, opačné hodnocení

iveta3689
15.11.2019 3 z 5

(SPOILER) Většinu knihy zabírala historická dějová linka, nikoliv příběh genealoga Tatea. Bohužel to byl milostný román, navíc nijak dobrý. Šlo o stokrát ohrané klišé, měla jsem chuť knihu odložit. Asi ve třech čtvrtinách se příběh rozběhl, víc se věnoval pátrání. To trochu vylepšilo dojem. Konec byl ale jako z červené knihovny, takže si dám od autora pauzu. Thrillery si totiž představuji jinak.

PeM
13.11.2019 5 z 5

Tak je za mnou druhý díl a jsem teda hodně nadšená! Skvělý příběh, ke konci nápor na moje emoce, prostě paráda a musím říct, že moje závist se krapet zvětšila! Kdybych tak našla aspoň trochu písemností ke svému rodokmenu jako nachází JT, to by bylo! Holá data z matrik co mám ještě příběh rodu nedělá...nu, jdu do dalšího dílu, o tom žádná ;-)...a ještě ps: jsem ráda, že rodokmen sestavuju jen sobě, dělat to pro druhé s takovými zjištěními - srdce by mi vykrvácelo..osud je opravdu někdy krutý, když si pomyslíte, že stačí i takový "malý" omyl k tak velké tragédii...

Val
06.11.2019 5 z 5

Můj první genealogický thriller a naprosté nadšení . Dvě prolínající se časové roviny, sympatický genealog a Mena s Dannym, jejichž osud toužíte rozplést. Velká dávka napětí, lehká dávka romantiky s pocitem smutku a beznaděje . Úžasná knížka ...

jindrich7442
01.10.2019 4 z 5

Obdržel jsem do knižního fondu druhý díl po celkem dlouhé odmlce. S chutí jsem však po knize sáhl, neboť první díl se mi opravdu líbil. Druhému nemohu mnoho vytknout. Čtení jsem si po celou dobu užíval. Přiznávám však, že motiv vražd odehrávajících se v současnosti příběhové linie byl kapánek slabší a jako čtenář jsem mu příliš nevěřil. Nicméně příběh nutí člověka se zamyslet nad tím, jak může být osud vůči lidskému životu nevyzpytatelný, možná až krutý. Těším se na další knihy autora v této sérii.

soukroma
30.07.2019 5 z 5

Bezvadné čtení: napínavé, zajímavé, dojemné (rodinné historie nepřinášejí vždy šťastné konce, navíc minulost se nedá změnit - holt musím/e pracovat na přítomnosti...). Stopy v krvi se mi nijak nelíbily, takže se mi do knihy moc nechtělo a dlouho ležela bez povšimnutí. Ale byla pro mě moc příjemným překvapením - jednak se mi líbilo (jak bylo vylíčeno) období 1943-1944, kdy se klíčový děj hledané postavy hlavně odehrává, a jednak není genealog JT úplně hlavní akční hrdina, v centru dění a nehraje si na tvrďáka, i když konec trochu akčnosti nepostrádá. Poskládat historii předminulé generace rozvětvené rodiny a najít chybějící články bylo vylíčeno moc pěkně, postupně a realisticky, s dnešními možnostmi na síti i v papírových archivech. Spolu s JT jsem byla do samotného konce napnutá, co se se ztracenou (Philo)Menou vlastně stalo...
Pozn.: v komentářích pode mnou někdo odsoudil hrdinku, jak pitomně se chovala - no, nedorozumění světem vládne a v té době byla navíc omezena rodinou, neskonale přísnějšími pravidly pro nezletilé, válkou, možnostmi komunikace - a byla ještě úplný zajíc ve svých 16-17 letech, to spíš její starší sestra, mnohem znalejší světa, se chovala jako úzkoprsá husa a nic jí nedocházelo. Vždyť nebýt jí...

Dandulka
03.06.2019 5 z 5

Je to poprvé, co jsem četla genealogický román. Plně splnil mé očekávání. Bylo to velmi zajímavé čtení. Práce genealogů je opravdu zajímavá a napínavá. Knihu mohu jen doporučit.

ANDY28
13.04.2019 5 z 5

Úžasný příběh

veronika4918
10.04.2019 4 z 5

Tak tenhle díl se mi líbil podstatně více než Stopy v krvi. Těšila jsem se hlavně na mé oblíbené období - 2. světovou válku. Jak už tu někdo zmiňoval, genealogie tu bylo pomálu, zato romantiky až až. Některé momenty byly dojemné k slzám, a pak tu jsou momenty JT aka Jamese Bonda, které byste nejraději přeskočili. Každopádně hurá na další díl :)

francouz
09.04.2019 4 z 5

Opět to byla zajímavá jízda společně s genealogem Taytem. Na totmo druhu knih je jedna poměrně silná stránka a to je prolínání časových linek. To jak se může něco z minulosti potkávat v přítomnosti mě opravdu baví.
Navíc zde, když dojde k objevení spojitosti a bylo by možno dokonce si pohovořit s hledaným objektem, tak to již bohužel nejde, protože již nežije. Zde člověk najednou vidí, jak jsou některá rozhodnutí, která neudělá v pravý čas fatální. Prostě Vám něco ujede, ale v tomto případě je to většinou nevratné.
O to víc, je to opravdu tíživé, když si to člověk uvědomí, že mohl, ale neudělal...
Tento druh knížek je taková lehká oddechovka a mě se to líbilo.

LenkaGonn
05.04.2019 4 z 5

Krásný thriller. Genealogický thriller jsem ještě nečetla a tut knihu jsem si koupila ve slevě, ale jsem moc ráda, že jsem se k tomuto spisovateli dostala a mohla si přečíst jeho knihu. Rozhodně koupím další, protože genealogie je velice zajímavý obor a moct si přečíst knihu, která se tímto oborem zabývá je skvělé. Příběh jako takový je velice zajímavý. Je tam moment překvapení ( neprozradím :-) ) a je tam akce, kdy náš hrdina bojuje holý život. Líbí se mi předmluva, která vás naladí a dokud do toho momentu nedojdete musíte číst dál. Prolínání časových linek je bomba a autor ví přesně jak udržet čtenáře až do konce napjatého. 5 Hvězdičku jsem nedala jen z toho důvodu, že pro mě po přečtení knihy nezůstal wau moment. Knihu už si asi podruhé nepřečtu, ale t neznamená, že nebyla super. A rozhodně doporučuji.

š.m.i.k
25.01.2019 5 z 5

...došla mi slova a po přečtení jsem "chudší" i o nějakou tu slzu, co mi ukápla... Příběh jsem si užívala i prožívala od první kapitoly až úplně do konce. Nebyla tu pro mě jediná slabší pasáž a včera jsem šla spát až dlouho po půlnoci, protože jsem už zkrátka "potřebovala" všechno vědět. Knihu považuji za opravdu "vymazlenou" a vkládám pod štítek DOPORUČUJI.