Jitřní zpěvy

Jitřní zpěvy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27846/mid_jitrni-zpevy-8l9-27846.jpg 5 27 3

Jeeves série

Bertieho odpor vůči myšlence vypravit se do venkovského letoviska Steeple Bumpleigh je namístě už jen proto, že jde o bydliště tetičky Agáty a jejího muže, lorda Worplesdona, jemuž má být nadto nápomocen v choulostivé obchodní záležitosti. Tím však nesnáze teprve začínají: jak se ukáže, novým konstáblem v Steeple Bumpleigh je žárlivý Stilton Cheesewright, který se právě zasnoubil s Bertieho někdejší láskou Florence, a také snahy Bertieho přítele Boka Fittlewortha získat obávaného Worplesdona pro plánovaný sňatek s jeho schovankou Nobby hrozí oběma katastrofálními důsledky… P. G. Wodehouse (1881–1975), jeden z nejpopulárnějších anglických humoristů, si u českých čtenářů získal oblibu již v prvních předválečných překladech. Cyklus příhod Bertieho Woostera a jeho sluhy Jeevese patří k tomu nejlepšímu z Wodehouseova mimořádně bohatého odkazu, zahrnujícího téměř stovku románů, povídek, dramat a filmových scénářů.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Paseka

Joy in the Morning , 1946

HerrPilot
01.05.2020 4 z 5

S Wodehousem je jeden menší problém- jeho knihy jsou si velice podobné, a tak když jsem se po určité době dostal k psaní tohohle komentáře, musel jsem si velice osvěžit paměť.
Navzdory poněkud negativnímu úvodu tohoto komentáře dávám knize 4 velebně ustrojené *, jelikož Wodehouse sice nepřekvapí, ale ani nezklame. A tady dokonce na několika místech i rozesmál. Velmi pěkné a kultivované čtení, doplněné pokusem o krádež v nastudování dvou zlodějů-nováčků, bouchající chatou a kopancem do zadku pro zapáleného skauta.
Rozhodně ne můj poslední Wody.

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Bertie s Jeevesem nezarmoutí, nezklamou.

Njum
13.01.2012 4 z 5

Výjimečně mile a zároveň ironicky poskládaná kaskáda přátelského humoru nemůže nikoho urazit, naopak vždy potěší. Pohodové zábavné čtení. Wodehouse je Wodehouse a musíte ho mít rádi pro všechno to Wodehousovství.)