Díky, Jeevesi

Díky, Jeevesi https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27838/mid_diky-jeevesi-wuN-27838.jpg 5 54 9

Jeeves série

Neústupnost Bertieho Woostera ve věci jeho nového koníčka, hry na banjo, vyústí v Jeevesovo rozhodnutí odejít z jeho služeb k baronu Chuffnellovi, Bertieho starému příteli, který je nyní rovněž zamilován do jeho bývalé snoubenky Pauline. Chuffyho finanční situace však není právě růžová, a tak mladík s vyznáním svých citů spíše otálí. Bertiemu nezbývá než podat kamarádovi pomocnou ruku – už jen proto, že dívčin otec, jehož plán odkoupit Chuffyho letní sídlo se začíná hatit, má hned několik důvodů přinutit dceru, aby se vrátila k někdejšímu nápadníkovi… další z románů oblíbeného anglického humoristy P. G. Wodehouse.... celý text

Literatura světová , Humor

Vydáno: , Paseka

Thank You, Jeeves , 1934

Ulala
26.03.2024 4 z 5

Příběh mně docela pobavil. V některých místech mi připadal trochu moc upovídaný a zdlouhavý, ale jako oddechové čtení se docela hodí. Myslím si však, že Jeevese dovedl k dokonalosti Zdeněk Jirotka svým Saturninem.

Ivan F
29.06.2022 4 z 5

V horúcich dňoch sú príbehy Bertieho Woostera a jeho komorníka Jeevesa (no jeho, na začiatku príbehu dal výpoveď) príjemným osviežením. Síce je cítiť, že príbeh je napísaný pomerne dávno, no to nehmotné čosi, ktoré na čitateľa dýcha zo stránok prináša atmosféru starých čias a to sa mi na príbehoch pána Wodehouse páči. Priamočiarosť a naivita sú poplatné dobe vzniku, no o to viac sa mi pozdáva kontrast s dnešnou preplácanou dobou. Zabúdame relaxovať a pritom by sme relaxovať, hoci aj s Jeevesovými príbehmi, mali a to pomerne často.

85098211
11.11.2021 5 z 5

Další skvělá oddechová kniha od mého oblíbeného spisovatele. Občas je prostě nutné si odpočinout od všech těch thrillerů nebo i náročnějších knih - a jednoduše zapomenout na okolí a jen se tiše usmívat při líčení zážitků mladého pána Bertieho Woostera a jeho sluhy Jeevese ;-). Tentokrát je kniha ucelenější než byly ty předchozí, protože hned na začátku Jeeves odchází a vstupuje do služeb k baronu Chuffnellovi, který je Bertieho dobrým přítelem - a až na konci knihy se k němu zase vrací... Kromě toho se zde v podstatě po celou dobu řeší jisté citové vzplanutí k slečně Pauline, kdy je dlouho nejisté, pro koho se ona mladá dáma nakonec rozhodne. A čtenáře očekává ještě spousta dalších vtipných situací, které se (samozřejmě) neobejdou bez výtečného Jeevese! :-) Já mám autorův humor opravdu moc ráda, proto jeho knihy hodnotím vždy a bez rozmýšlení plným počtem. A doporučuji, pokud si chcete nechat zlepšit náladu ;-).

Eistee
06.11.2021 4 z 5

Jednoduché čtení, které nevyžaduje přílišnou koncentraci. Televizní zpracování, ve kterém excelují Hugh Laurie a Stephen Fry je úžasné

bruntal
26.10.2017 5 z 5

Opět skvělá, odlehčená zábava. Výborné čtení před spaním.

laepus
04.10.2016 3 z 5

Není to taková bomba, jak se to tváří. Pokud si to čtenář nedokáže živě představit jako scénu z filmu nebo seriálu a bavit se představou klasické anglické konverzační veselohry, tak se příliš nenasměje. Já se nasmál, ale přiznávám, že méně než jsem čekal. Humor už je na dnešní dobu trochu naivní a zub času se na něm výrazně podepsal. Možná i proto záměrně podhodnocuji a mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami nakonec volím jen tři.

Wendysek
07.02.2015 5 z 5

Jeeves opět nezklamal. :)

Merlinit
18.03.2014 5 z 5

Jeden z mých oblíbených kousků.

mpb1913
05.03.2014 3 z 5

Mě ta kniha prostě nebavila, je tam pár světlejších chvilek, ale čekal jsem víc.