Jedu k mámě

Jedu k mámě https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/5706/jedu-k-mame-5706.jpg 4 13 2

Když se dívám na 'své' starší filmy, objevuji zvláštní věci. Kdysi jsem pozoroval nejdřív sám sebe, jak vypadám, jak hraju, potom jsem si více všímal svých partnerů a smyslu hry, a teď s překvapením zjišťuji, že mě nejvíce zajímá to, co je vedle obrazu. Co dělají a kde jsou ti spolupracovníci – asistenti, osvětlovači, kostymérky. To, co bylo mimo kantnu. Ten mohutný svět, který obklopoval naše snažení a vytvářel životní hustotu, která nás naplňovala. A tak nějak je to i s tou knížkou. Je o bratrovi Pavlovi, o strýci Pepíkovi, ale i o městě a městech, divadlech a jejich hercích a divácích. Tedy chce taková být... O čem je tato knížka, O mamince, o dětství, o chvílích štěstí, o kamarádech a o smutku z jejich ztráty.... celý text

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Můj oblíbený herec. Rytíř z Údolí včel, partyzán od Mňačka, švihák v agentovi W4C... Četla jsem jeho vzpomínky ráda.

stejsdan
28.06.2020 5 z 5

Pana Kacera si velice vazim a tak kdyz jsem nahodou narazila v knihovne na jeho knizku, nemohla jsem si ji nevypujcit:) Puvabne cteni o jeho uzasne mamince, cele rodine, jeho zacatcich plnych pokory a respektu. Spousta krasnych vzpominek na herecke kolegy napr. na pana Husaka. Uzasny vhled do jiste doby a zivota.

filmování divadlo herci herectví český film čeští herci

Jan Kačer
česká, 1936