Jedu dál

Jedu dál https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370952/bmid_jedu-dal-bAE-370952.jpg 4 116 22

Proslulá oděvní výtvarnice je známá především svým haute couture pro manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu. Její již druhá knihu přináší kromě vzpomínek na napínavou a dramatickou třicetiletou cestu z Českomoravské vrchoviny až na nejvyšší světovou úroveň módy také otevřenou výpověď o událostech při jejích návratech do vlasti a přibližuje nejnovější oblasti její tvorby.... celý text

Janadvorackova
23.12.2023 4 z 5

Je to x let, co jsem načapala otce, jak čučí na módní přehlídku paní Matragi. Podívala jsem se na něj nechápavě, načež z něj vylezlo, že "znal její mámu." Paní Blanka v knize píše, že její máma prodávala ve stánku. No a můj táta tam chodil. Jo, mám část příbuzných ve Světlé a "tam kolem." Táta se tam učil, potkal tam mámu, ale paní Blanku prý neznal. No, jsou od sebe tři roky a neučili se ani stejný obor.
I máma při pohledu na jeho zaujetí a brblání o "zlatých ručičkách a talentu" prohlašuje, že "bude určitě divnej," ale dál to nekomentuje.
Ale otec má pravdu, protože podle toho, jak svou cestu autorka v knize popisuje, se musela otáčet od rána do večera. A jo, na to nemůžete být lempl, takže pořekadlo o zlatých ručkách, v jejím případě v kombinaci s představivostí a talentem, bude platit.

knihovniceS
05.08.2022 5 z 5

Jedu dál
Dočetla jsem zajímavou knihu o zajímavé ženě, kterou asi zná celý svět. Je to poutavé čtení, které jsem v první polovině knihy hltala jako detektivku. Blanka Matragi nic nedostala zadarmo, vše musela vlastní pílí a šikovností vybojovat. Má velkou pomoc ve svém manželovi. Kniha je na krásném kvalitním papíře, trochu těžká do ruky, ale vadilo mi písmo. Nechápu, proč autoři zvolili drobnější písmo a ještě tenké??? I když po operaci očí vidím celkem dobře, nevydržela jsem dlouho číst a mrzelo mě, že musím zajímavou četbu přerušovat pro únavu očí. Kniha je provázená mnoha krásnými fotografiemi nejen z oblasti odívání. Dávám 5 hvězd a doporučuji.

Doubravka1975
04.04.2022 5 z 5

Obdivuhodný životní příběh, obdivuhodné české návrhářky, designérky a podnikatelky Blanky Matragi + fotky nádherných šatů a jiných výrobků

Sofonisba
23.03.2021 5 z 5

Příběh ženy, která má život skoro jako z pohádky. Žije v exotické zemi, stýká se s bohatými a vlivnými lidmi, šije šaty pro princezny. Ale úspěch není zadarmo, ani nepřichází ze dne na den. Obdivuji paní Blanku za její vytrvalost, schopnost překonávat překážky i lidskou faleš a nepoctivost. Čtivě napsáno a doplněno množstvím fotografií s nádhernými šaty.

kamise
05.03.2021 4 z 5

Kniha mne příjemně překvapila. Je dobře napsaná, zajímavá a čtivá. Blanka Matragi se jeví jako sympatická otevřená sebevědomá žena, která ví co chce, zná svou hodnotu a nenechá se jen tak odradit. Moc dalších takových žen kolem sebe dnes bohužel nevidím.

klarazelena
04.11.2020 5 z 5

Úžasná autobiografie, je vidět, že cesta nahoru není snadná, že je třeba něco vydržet, jít si za svým snem. Myslím, že na její práci můžeme být pyšní.

čtenářka301
03.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha v tom, jak ukazuje, že cesta na vrchol není lehká, naopak, že je plná těžkých rozhodnutí, zklamání a bolesti. Pokud bych měla zařadit nějakou výtku, pak tu, že osobních invektiv tam bylo na můj vkus až příliš a že možná s Blankou nebude snadné vyjít. Což zřejmě není s žádnou silnou osobností.

HanaF19
07.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Obsahuje i fota šatů se zajímavými detaily (plasticky zdůrazněné). Madam Blanka má můj obdiv a po přečtení knihy i velké sympatie.

Aerine
16.09.2018 3 z 5

Oproti první knize je více čtivá, i když nových informací je pomálu a většinou jsou o tom, jak někdo z našich krajanů Blanku po mnoha a mnoha letech přátelství zklamal. Mrzí mě to za ni a stydím se, že naše společnost je taková - závistivá, hrabající do své kapsy... Fandím jí, veškerý její úspěch je zasloužený a moc jí ho přeju!

NikiVai
08.05.2018 3 z 5

Kniha je fantastická, o tom žádná. Jen mne trochu zklamalo, že spoustu informací znám už z předchozího dílu.

Damato
15.07.2016 5 z 5

Snad každé holce se přihodí, že se potká s jejím jménem. Mně se podařilo, během pracovního školení, potkat se s její výlohou a zasnít se, jaké by to bylo mít doma šaty, které mají 3 x vyšší hodnotu, než naše panelákové 3+1. Díky mému oblíbenému- takřka domácímu- antikvariátu v Nuslích jsem knížku měla do druhého dne na stole. Přijela jsem dom, začala jsem partnerovi vykládat, jakou nádheru jsem viděla a ukazovala jsem mu knihu a během mého tradičního monologu jsem se utvrdila v tom, že mě ten můj chlap fakticky neposlouchá. Já melu a melu a on - ač se na mě dívá - si je ve svém světě. Jinak by z něj nevypadla věta, která mě totálně nadzvedla za židle a měla jsem chuť ho na místě zabít. Ta věta zněla: Tak si je příště až pojedeš do Prahy kup, beztak zas k Vánocům dostaneš peníze, ty ale dyť na ples už moc nechodíme a ty co máš jsou hezké, není to škoda?.." Osvobodil by mě každý soud na světě. Ale ani to nepomohlo, abych včera v noci nestála před zrcadle a nezkusila na mé 4 roky staré plesové šaty nastrčit nějakou perličku a tak podobně. No výsledek žalostný, ale Matragi je prostě úžasná, o tom žádná ....

Magrata15
05.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, poučení, že úspěch není zadarmo a k tomu moc pěkné fotografie.

gossipavlina
26.06.2015 5 z 5

Knihy o lidech, kteří dokázali svým umem, pílí a houževnatostí velké věci a prosadit se, jsou pro mě lepší, jak leckteré motivační knihy.
Paní Blanka měla k tomu ještě to štěstí, že potkala ty správné lidi, kteří ji otevřeli dveře do těch správných míst. A protože byla šikovná, povedlo se jí zaujmout, A protože byla ambiciózní, povedlo se jí prosadit se a jak sama říká, neusnula na vavřínech Je aktivní, má velkou fantazii, plno nápadů, které se nebojí, někdy proti proudu, realizovat.
Kniha je plná krásných fotografií. Je čtivá, život paní Blanky je opravdu zajímavý a rozhodně ne nudný. A jak sama paní Blanka píše, dnes vydává knihu kdekdo. ,,Jedu dál" byla vydána opodstatněně. Má světu co říct, čím čtenáře obohatit, otevřít mu oči.

africkej.ořech
15.06.2015 4 z 5

Kniha je sama o sobě něco úžasného. Řekla bych, že je ideální pro módní nadšence a příznivce všeho kolem. Odmalička jsem chtěla být módní návrhářkou, a jakožto veliký obdivovatel Blanky Matragi jsem knihu bezpodmínečně musela mít, a koupě rozhodně nelituji. Příběh mě osobně velice motivoval a do budoucna bych se chtěla stát právě oděvní výtvarnicí. Také mě zaujalo líčení její práce, vše kolem vzniku šatů, soch, skleněných váz či jiných výrobků. Ale největší přízeň si u mě získala příloha fotografií, dokázala bych si je prohlížet snad týden. Úchvatné modely a návrhy, nesmí chybět ani fotodokumentace výroby skleněných a porcelánových výrobků, či celé kolekce šatů. Knížka je krásně obsahově i vizuálně zpracovaná, a proto dávám čtyři hvězdy.

mmartass
26.05.2014 3 z 5

knížka je ze 3/4 téměř stejná jako 1. kniha. Autorka zde líčí stejné příběhy, jen na konci knihy se dovídám něco nového. Proto mě kniha hodně zklamala.

moni.ka
28.04.2014 4 z 5

Úžasný popis toho, kam až se lze dopracovat vlastní pílí a nezdolností. Pro mě více motivační, než leckterá "motivační příručka".

Terezk-a
26.12.2013 5 z 5

Krásně napsaný životopis paní Blanky Matragi. Žádné nudné kapitoly nebo zdlouhavé povídání . V knize jsou krásné obrázky a zajímavé ukázky z jejího života. Tento životopis doporučuji, pokud vás zajímá moda :)

Lily96
09.12.2013 5 z 5

Druhá knížka od Blanky Matragi mě příjemně překvapila, rozhodně se mi lbíbila více než první díl. Přišlo mi to takové čtivější, zajímavější. Asi je to tím, že mě více zaujalo líčení její práce, její projekty, prostě celý ten svět módy, šatů, vyšívání. První díl byl takový spíše o jejím dětství a životě. Tohle mě zaujalo víc.

miuk
10.11.2013 1 z 5

Můžu si o ní myslet cokoliv, ale nedá se jí upřít zarputilost, touha jít dál, být dobrá, vynikat a taky slušnost - i po tom všem, co má za sebou, kdy by mohla být jiná...

Lothlorien
05.02.2013 4 z 5

Odhaduji, že tak 2/3knihy jsou totožné s předchozím dílem, až na konci byly nějaké nové informace. Ale jinak je to pěkná práce obdivuhodné ženy :)

autobiografické prvky módní návrháři

Blanka Matragi