Jedu dál

Proslulá oděvní výtvarnice je známá především svým haute couture pro manželky, sestry a dcery králů, emírů, šejchů a magnátů v zemích Perského zálivu. Její již druhá knihu přináší kromě vzpomínek na napínavou a dramatickou třicetiletou cestu z Českomoravské vrchoviny až na nejvyšší světovou úroveň módy také otevřenou výpověď o událostech při jejích návratech do vlasti a přibližuje nejnovější oblasti její tvorby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/370952/jedu-dal-bAE-370952.jpg 4.178
Literatura světová, Literatura faktu
Vydáno:, Ikar (ČR)

Aerine

Oproti první knize je více čtivá, i když nových informací je pomálu a většinou jsou o tom, jak někdo z našich krajanů Blanku po mnoha a mnoha letech přátelství zklamal. Mrzí mě to za ni a stydím se, že naše společnost je taková - závistivá, hrabající do své kapsy... Fandím jí, veškerý její úspěch je zasloužený a moc jí ho přeju!

NikiVai

Kniha je fantastická, o tom žádná. Jen mne trochu zklamalo, že spoustu informací znám už z předchozího dílu.

Damato
15.07.2016

Snad každé holce se přihodí, že se potká s jejím jménem. Mně se podařilo, během pracovního školení, potkat se s její výlohou a zasnít se, jaké by to bylo mít doma šaty, které mají 3 x vyšší hodnotu, než naše panelákové 3+1. Díky mému oblíbenému- takřka domácímu- antikvariátu v Nuslích jsem knížku měla do druhého dne na stole. Přijela jsem dom, začala jsem partnerovi vykládat, jakou nádheru jsem viděla a ukazovala jsem mu knihu a během mého tradičního monologu jsem se utvrdila v tom, že mě ten můj chlap fakticky neposlouchá. Já melu a melu a on - ač se na mě dívá - si je ve svém světě. Jinak by z něj nevypadla věta, která mě totálně nadzvedla za židle a měla jsem chuť ho na místě zabít. Ta věta zněla: Tak si je příště až pojedeš do Prahy kup, beztak zas k Vánocům dostaneš peníze, ty ale dyť na ples už moc nechodíme a ty co máš jsou hezké, není to škoda?.." Osvobodil by mě každý soud na světě. Ale ani to nepomohlo, abych včera v noci nestála před zrcadle a nezkusila na mé 4 roky staré plesové šaty nastrčit nějakou perličku a tak podobně. No výsledek žalostný, ale Matragi je prostě úžasná, o tom žádná ....

Magrata15
05.04.2016

Zajímavá kniha, poučení, že úspěch není zadarmo a k tomu moc pěkné fotografie.

_Blackie_
29.10.2015

Jedna se o mou prvni biografii a vzhledem k vysledku se rychle vrhnu na dalsi, co me doma ceka. Cetla se mi doslova jednim dechem, zvlaste prvni polovina knihy mi nedavala moznost se od cteni odtrhnout. Blanka Matragi je pro me ztelesnenim dokonalosti, uspechu, talentu a neuveritelne energicke osobnosti; svou krasne obsahove i vizualne zpracovanou knihou mi doprala dozvedet se o ni vic, za coz ji moc dekuji a hodnotim ctyrmi hvezdickami.

gossipavlina
26.06.2015

Knihy o lidech, kteří dokázali svým umem, pílí a houževnatostí velké věci a prosadit se, jsou pro mě lepší, jak leckteré motivační knihy.
Paní Blanka měla k tomu ještě to štěstí, že potkala ty správné lidi, kteří ji otevřeli dveře do těch správných míst. A protože byla šikovná, povedlo se jí zaujmout, A protože byla ambiciózní, povedlo se jí prosadit se a jak sama říká, neusnula na vavřínech Je aktivní, má velkou fantazii, plno nápadů, které se nebojí, někdy proti proudu, realizovat.
Kniha je plná krásných fotografií. Je čtivá, život paní Blanky je opravdu zajímavý a rozhodně ne nudný. A jak sama paní Blanka píše, dnes vydává knihu kdekdo. ,,Jedu dál" byla vydána opodstatněně. Má světu co říct, čím čtenáře obohatit, otevřít mu oči.

africkej.ořech
15.06.2015

Kniha je sama o sobě něco úžasného. Řekla bych, že je ideální pro módní nadšence a příznivce všeho kolem. Odmalička jsem chtěla být módní návrhářkou, a jakožto veliký obdivovatel Blanky Matragi jsem knihu bezpodmínečně musela mít, a koupě rozhodně nelituji. Příběh mě osobně velice motivoval a do budoucna bych se chtěla stát právě oděvní výtvarnicí. Také mě zaujalo líčení její práce, vše kolem vzniku šatů, soch, skleněných váz či jiných výrobků. Ale největší přízeň si u mě získala příloha fotografií, dokázala bych si je prohlížet snad týden. Úchvatné modely a návrhy, nesmí chybět ani fotodokumentace výroby skleněných a porcelánových výrobků, či celé kolekce šatů. Knížka je krásně obsahově i vizuálně zpracovaná, a proto dávám čtyři hvězdy.

mmartass
26.05.2014

knížka je ze 3/4 téměř stejná jako 1. kniha. Autorka zde líčí stejné příběhy, jen na konci knihy se dovídám něco nového. Proto mě kniha hodně zklamala.

moni.ka
28.04.2014

Úžasný popis toho, kam až se lze dopracovat vlastní pílí a nezdolností. Pro mě více motivační, než leckterá "motivační příručka".

Terezk-a
26.12.2013

Krásně napsaný životopis paní Blanky Matragi. Žádné nudné kapitoly nebo zdlouhavé povídání . V knize jsou krásné obrázky a zajímavé ukázky z jejího života. Tento životopis doporučuji, pokud vás zajímá moda :)

Lily96
09.12.2013

Druhá knížka od Blanky Matragi mě příjemně překvapila, rozhodně se mi lbíbila více než první díl. Přišlo mi to takové čtivější, zajímavější. Asi je to tím, že mě více zaujalo líčení její práce, její projekty, prostě celý ten svět módy, šatů, vyšívání. První díl byl takový spíše o jejím dětství a životě. Tohle mě zaujalo víc.

miuk
10.11.2013

Můžu si o ní myslet cokoliv, ale nedá se jí upřít zarputilost, touha jít dál, být dobrá, vynikat a taky slušnost - i po tom všem, co má za sebou, kdy by mohla být jiná...

Lothlorien
05.02.2013

Odhaduji, že tak 2/3knihy jsou totožné s předchozím dílem, až na konci byly nějaké nové informace. Ale jinak je to pěkná práce obdivuhodné ženy :)

wencatko18
08.01.2012

Blanka Matragi mě vždy fascinovala. Kniha je velmi zajímavá, její cesta k úspěchu je neuvěřitelná a věřím, že každého zaujme fotografická příloha jejích modelů a návrhů.

knihožrout
29.10.2011

Zajímavý životní příběh úspěšné ženy, která začala z ničeho, o tom, jak je těžké se nejen dostat nahoru, ale udržet se tam, že to má své oběti a ne vždy je na růžích ustláno, spíš naopak. Poslední část knihy je věnovaná zajímavému střetu s českým porevolučním prostředím až do žhavé současnosti. Plus fotografická příloha jejích úžasných modelů - s použitím parciálního laku! Rozhodně inspirativní četba.