Jedovatým perom

Jedovatým perom https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471227/bmid_jedovatym-perom-Okk-471227.jpg 4 5 3

Tri úspešné blogerky a influencerky si vybudovali kariéru tak, že každý deň zavesili na internet perfektne upravené obrázky a články o svojich zdanlivo bezproblémových životoch. Počas odovzdávania ceny Blogerka roka niekto uverejnil tri príspevky plné žlče. Texty naznačujú, že každá z blogeriek skrýva temné tajomstvo, ktoré ju, ak sa dostane na verejnosť, môže stáť kariéru. Trojica blogeriek spočiatku nenávistné klebety a špekulácie ignoruje, no online šikana, neúprosné, štipľavé komentáre a vyhrážky v novom blogu s názvom Jedovatým perom sa stupňujú. Miška, Karla a Dušana sa spoja, aby vypátrali, kto stojí za blogom plným nenávisti. Nie je však už neskoro? Napätie sa zvyšuje a dramaticky ovplyvňuje aj súkromný život mladých žien. Podarí sa blogerkám odvrátiť hrozbu, alebo sa ich tajomstvá ocitnú na internete a ich starostlivo vykreslené životy sa rozpadnú ako domček z karát?... celý text

Dada077
02.07.2022 3 z 5

Patrím ku generácii, alebo skupine čitateľov, ktorým chýba notná dávka exhibicionizmu, aby pokladali za životne nevyhnutné plácať do éteru každý svoj pohyb od jedla až po posteľ. Nemám VIP pocit, keď navštívim reštauráciu, alebo predo mňa čašníčka položí správne naaranžovaný nejaký rožok. A nerada vzbudzujem v ľuďoch závisť. Preto ma námet knihy neohúril tak, ako komentujúcich nižšie.
Celá kniha mi príde ako veľký článok v časopise pre ženy a to prisahám, že štúdium žurnalistiky a povolanie autorky som si overila až po dočítaní tu, na DK. A opäť, ako už toľkokrát sa mi potvrdilo, že byť novinárkou nie je to isté, ako byť spisovateľkou. S talentom sa musí človek narodiť.
Hoci autorka núdzou na slová netrpí, aj vyjadrovanie je celkom fajn, charaktery postáv, aj opisy mi prišli povrchné, nič nešlo do hĺbky, nad ničím sa nedalo zamyslieť, všetko bolo nalinajkované vopred. Emócií asi toľko ako vo fotoshope.
Za mňa len nevyhnutný počet hviezdičiek a kvačka do čitateľskej výzvy.

MonaR0se
18.11.2021 5 z 5

Nina Frisby vo svojej knihe Jedovatým perom spracováva veľmi aktuálnu tému a tou je kyberšikana a život influencerov a blogerov na sociálnych sieťach a v skutočnosti. Príbeh nám krásne odhalí, aký dokáže byť život na sociálnych sieťach vyumelkovaný, no zároveň poukazuje na tvrdú drinu, ktorá stojí napríklad za úspešným instagramovým profilom či blogom. Drinu, ktorú si mnohí ľudia vôbec neuvedomujú.

Autorka má neskutočný dar slova. Jej opisy Bratislavy, vykreslenie rôznorodých charakterov a práce influencerov/blogerov sú dokonale autentické, dokonale uveriteľné, dokonale živé. Vďaka tomu sa mi celý príbeh odvíjal pred očami ako film.

Celý príbeh má neuveriteľný spád, autorka ma dokázala udržať v napätí počas celého čítania, a to aj napriek tomu, že totožnosť autora jedovatého blogu je odhalená celkom skoro. Avšak išlo tam o jeho motiváciu, ktorá vyvrcholila v perfektne emotívnom a nervydrásajúcom závere knihy.

Sociálne siete, tajomstvá, intrigy, klamstvá, závisť, kyberšikana, láska (aj tá falošná) a život influencerov bez príkras - to všetko nájdete v knihe Jedovatým perom. Navyše je to až drsne úprimný príbeh z pera talentovanej slovenskej autorky, ktorý vás chytí od prvého riadku až po ten posledný.

PollyFrank
13.08.2021 5 z 5

Čítať túto knihu bolo ako sledovať nejaký veľmi „šik“ a svieži moderný seriál, ktorý sa postupne stáva vašim guilty pleasure. Trojica hlavných postáv bola zaujímavá a naše hrdinky mali tak akurát „hviezdny“ život, aby som mala chuť niekedy si to s nimi vymeniť, no na druhej strane, občas sa dostávali do (aj úsmevných) situácií, ktoré ukazovali mieru pozlátka a „nafukovania“ každého zážitku, ktorý instagramerka spracuje. A do poslednej chvíle som netušila, čo je motiváciou autora ohováračského blogu, čo je veľké plus.

vydírání blogy bezpečnost na internetu anonymní dopisy

Nina Frisby
slovenská, 1986