Jednou budeš Arab 5: Dětství na Blízkém východě (1992-1994)

Jednou budeš Arab 5: Dětství na Blízkém východě (1992-1994) https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484406/bmid_jednou-budes-arab-5-bMH-484406.jpg 5 39 2

Jednou budeš Arab série

Dětství na Blízkém východě (1992-1994). Pátý díl série Jednou budeš Arab francouzského kreslíře Riada Sattoufa zavádí čtenáře do devadesátých let, kdy se čtrnáctiletý Rijád noří do temných zákoutí bludiště dospívání, útrap nenaplněné lásky i do úniků do fantaskních světů literatury a komiksu. Jeho syrsko-francouzská rodina je roztržena vedví: nejmladšího bratra Fadiho unesl otec do rodné syrské vesnice a matka se marně snaží pomocí francouzských úřadů, černé magie i babek kartářek získat syna zpět. To vše podáno ve výstižných obrazech s dávkou sebeironického humoru v autentické atmosféře francouzského maloměsta s jeho devadesátkovou subkulturou i zatuchlým kulturním rasismem.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Biografie a memoáry

Vydáno: , Baobab

L'Arabe du futur 5 : Une jeunesse au Moyen-Orient, 1992-1994 , 2020

denib
18.09.2023 5 z 5

Na celou sérii mám chuť říct: Bravo! Bylo to vtipné i vážné zároveň. Bylo zajímavé očima nejdřív malého, pak už trochu většího kluka sledovat jak běžné maličkosti, tak i větší události ze života na blízkém východě i ve Francii, vyrovnávat se s rozdíly v obou kulturách a především s rozdíly v myšlení obou rodičů. Pro mě celkem poučné. Navíc je příběh opravdu vyprávěný z pohledu dítěte, takže bez důrazu na politickou korektnost apod., což je poměrně osvěžující. Forma komiksu dává vyprávění určitou lehkost.

Hnaty
10.08.2022 5 z 5

Rijád opět nezklamal :-) Pátý díl není sice tolik humorný jako předchozí, ale pořád je to skvost.

Kniha Jednou budeš Arab 5: Dětství na Blízkém východě (1992-1994) je v