Jednou bude tma

Sbírka povídek obsahující jak povídky z argenitového vesmíru tak i klasickou fantasy. V titulní povídce povstane ze složité struktury obřího Města bytost, která má vlastní představu o morálce. Tři z povídek (Sirrangové, Ten, kdo přišel z vesmíru a Poslední pevnost Šipky) jsou součástí tzv. argenitového cyklu. Povídky: – Tři z Akroné – Růžová krychle – Ten, kdo přišel z vesmíru – Jednou bude tma – Svět je zlatý důl pro toho, kdo z něj umí brát – Rosa Mathiella – Strrangové – Na rubu světa – Poslední pevnost Šipky...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32293/jednou-bude-tma-9C6-32293.jpg 3.822
Povídky, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)

Makaja

Přečtena v rámci výzvy, mohla bych ji dát i do kategorie žánrů, které normálně nečtu. A tomu bych řekla, že odpovídá mé hodnocení. Povídky jsou napsané dobře, ale já osobně se nedokázala do všech začíst, přišlo mi to, nevím, zvláštní. Nejvíc se mi nakonec líbila asi povídka, podle níž dostala název celá knížka. Ale fandům sci_fi povídek bych určitě doporučila.

Cibak
02.10.2013

Mé první setkání s paní autorkou. A určitě ne poslední. Těším se na Mycelium :-)