Jednou ano, dvakrát ne

Jednou ano, dvakrát ne https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218255/bmid_jednou-ano-dvakrat-ne-218255.jpg 4 316 85

West je úspěšný středoškolák a má vše, co si jen může přát. Avšak jednoho dne se probudí po nehodě v nemocnici – ochrnutý a bez možnosti mluvit. Jediný způsob, jak se se může dorozumívat s okolím, je mrkání: Jednou znamená ano, dvakrát ne. West je naprosto zoufalý a neustále ho pronásledují děsivé noční můry. Jediné, co ho udržuje při smyslech, jsou návštěvy Olivie, pacientky z vedlejšího pokoje. Ta mu pomáhá s uzdravováním, informuje ho o všem důležitém a je jeho největší oporou. Ovšem co se stane, jestli se West vyléčí? Uvidí se ještě někdy? A můžou se oba ještě někdy vrátit do normálního života? Skvělý román o lásce, ztrátě a o tom, co je v životě opravdu důležité.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , CooBoo

Blink Once , 2012

Terimi
17.08.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek, chystala jsem se na ni dlouho a čtení stále odkládala. Po přečtení jsem si ale začala řikat proč?
Knihu jsem přečetla během dvou dnů, četla se dobře a člověk chce hned vědět, co se bude dít dál.

jolisek123
20.05.2018 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Nečekala jsem něco tak silného a dojemného, nečekala jsem, že budu ke konci tak brečet a ani jsem nečekala, že to bude tak citově rozsáhlé a procítěné (asi rozumíte:-)) Opravdu překrásná knížka, dala bych 6* no bohužel mi nebylo dopřáno:-)

kamilka5483
11.05.2018

Prvni kniha, kterou jsem precetla celou najednou, velice poutavy pribeh, obcas me az mrazilo. Opravdu krasne cteni

KaileyBlot
30.04.2018 5 z 5

Tohle byl opravdu pěkný a silný příběh. Chytl mě hned u první stránky a držel až do konce. Opravdu mě tato kniha překvapila, nečekal jsem něco TAKOVÉHO - že bude tak chytlavá, krásná i smutná. Opět jsem zápletku neprokoukla a dost mě zaskočila. Nevím, co víc napsat, jen že doporučuji si ji přečíst. Stojí za to.

laura
23.04.2018 3 z 5

Ano, něco tomu chybí, aby to bylo na pět hvězdiček... Kniha mě zaujala už svou obálkou, ale když ji přečtete, zjistíte, že obálka s obsahem jaksi vůbec nesouvisí... Nebo ano? Každopádně, už od začátku jsem tušila, že je něco maličko jinak, než se nám autorka snaží namluvit :) Sice jsem i tak s odhadem byla trošku vedle, ale odhalení mě tudíž už moc nepřekvapilo. A ten konec, ten mi připravil zklamání. Čekala jsem prostě něco víc. Víc wow... Přesto nelituji, četlo se dobře, ale jak se píše níže, dalo se z toho vytěžit mnohem víc... Emočně mě daleko více pohltily a zasáhly Hvězdy nám nepřály, tenhle příběh svým zpracováním pokulhává daleko za nimi... Nicméně i tak si zaslouží pozornost, protože něco na něm zkrátka je, co člověka upoutá...

Peťule159
17.04.2018 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, byla čtivá a příběh velice zajímavý a poutavý....přečetla jsem to jedním dechem...A ne že by byl příběh nějak slabší, ale i tak to beru jako oddechové čtení...

jana79
05.04.2018 3 z 5

Zajímavý příběh, zvláštní a takovy nedokončený. Je pravda, že knihu nemůžete jen tak odložit, chcete vědět, jak to dopadne. Ale konec je takovy useknuty, nebo spíš něco tomu chybí. Ale nelituji, že jsem si ji přečetla.

teri1003
24.03.2018 4 z 5

Krásný, jednoduchý, dojemný a méně obvyklý příběh o lásce. Tím, že většina děje se odehrává v nemocnici, kdy je West ochrnutý, nemůžeme očekávat nějaké velké akce. Vztah Olivie a Westa vás bude zajímat jak skončí, takže neodložíte knihu, dokuď nebudete znát konec. Kniha za takovou cenu určitě stojí, nelituji její koupi a určitě za to přečtení stojí. Přesto knize dávam 4 hvězdičky, protože přesto mi něco v té knize chybělo.

DracoMalfoy
18.03.2018 2 z 5

Dobře, nápad byl dobrý, ale způsob jakým autorka příběh podala byl hrozný a konec..uff. Nedoporučuji.

Sarah11
16.03.2018 2 z 5

Nápad skvělý, zpracování ale pokulhává. Je mi jasné, že je to o klukovi, který leží připoutaný na lůžku, takže to asi nemůže být kdovíjak akční, ale já prostě čekala víc. Knížka je tenoučká, ale kdyby se ještě tak sto stran dalo pryč, pravděpodobně by to vůbec nevadilo. Bylo to tak ploché, že to ve mně nevyvolalo žádné emoce a na konci jsem tedy taky čekala větší wow. Jediné štěstí je, že mě kniha stála jen asi 60 korun.

Monika82
29.01.2018 5 z 5

Krásný příběh, smutný ale i tak to stojí zato si ho přečíst

Nikcasmej
28.12.2017 5 z 5

Po přečtení se kniha stala jednou z nejoblíbenějších knih, jaké jsem četla. Krásný a dojemný děj. Nemohla jsem se od knihy odvrátit. Rozhodně doporučuji!

eliza_479
11.11.2017 5 z 5

Tato kniha se mi moc líbila ,je jednou z mích oblíbených :)
Když jsem u ní brečela tak i přesto mně zaujala , i když nemám moc ráda smutné knihy . Jak jsem se do ní zažrala tak jsem jí měla přečtenou za 2 hodiny .Tuto knihu jsem doporučila i své třídní učitelce a doporuču ji i vám .Krásně zpracována a velmi napínavá .

bookworm_plants
15.10.2017 5 z 5

Nemám slov, u posledních kapitol se mi chtělo brečet..
5* :-)

Noshelfcontrol
05.10.2017 5 z 5

Už od přečtení popisku mi bylo jasné, že se nebude jednat zrovna o romanci, která bude mít štastný konec. Věděla jsem, že u knihy budu brečet. A to byl důvod, proč jsem její přečtení tak dlouho odkládala. Nerada čtu smutné příběhy, nerada u knih brečím. i když je to pro nás knihomoly občas potřeba, abychom po čtení samých happyendů nezapomněli, že také existují příběhy o smutku, bolesti, a dalších takových pocitech. Bohužel ne všechno musí nutně skončit dobře, a právě to je případ Olivie a Westa, dvou mladých lidí, kteří se do sebe zamilovali za zvláštních okolností ...

Obě postavy jsem si oblíbila od začátku, zvláště Olivii, protože jsme si v některých věcech podobné a právě proto mě to docela zasáhlo ... :(

Moje teorie o tom, jak příběh nakonec skončí se měnily snad s každou kapitolou, chvílemi jsem věděla, že je to ztracené, ale pak se zase objevila malilililinkatá naděje na štastný konec, ale další kapitola tu naději zaplašila. Přála jsem těm dvěma aby nakonec byli spolu (at už živí, mrtví, či někde mezi), opravdu jsem doufala ...
Ale když pak přišla Ta část, tak jsem se div nerozbrečela, opravdu jsem neměla daleko k tomu, abych nepropukla v pláč (ale berte mě s rezervou, jsem hodně citlivá :D)

Autorka zde ukázala, jak snadné je se do někoho zamilovat, když jej poznáte opravdu dobře a rozumíte si, jste jak spřízněné duše. Přesně jako West a Olivia ...

Kachorra
23.08.2017 5 z 5

Příběh se vyvinul směrem, jakým bych to vůbec nečekala, ale to přispívá jen k vyššímu hodnocení. Myslím, že takové knihy se dají číst jedině v případě, že je na ně ta správná nálada. Takže teď se raději pustím do docela jiného soudku.

Admirable
23.08.2017 5 z 5

Naprosto skvělá knížka! Příběh mi přišel hodně zajímavý a napínavý. Také se mi hodně líbilo, že se v té knížce pořád něco dělo. A ten konec jsem opravdu nečekala! Tato knížka se prostě četla jedna radost. :)

FoxieAli
23.06.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za pár dní, ale spíše z důvodu, že má poměrně krátké kapitoly, takže četba ubíhala. Co se týče příběhu, ten mě zas až tak neuchvátil, jelikož West půlku knihy jen leží a většina dění spočívá na Olivii. Je tam jedna zlomová situace (kdo četl, ví) ale že bych si z toho sedla na zadek, to zase ne. Ale jako odpočinkové čtení dobrý, teda pokud vám nevadí kniha, které schází snad všechny emoce. Neurazí ani nenadchne, tak bych to shrnula.

kuntova.k
27.04.2017 3 z 5

Čekala jsem od knihy trochu více. Příběh jako takový byl velmi zajímavý, ovšem postrádala jsem klasické vyvrcholení, něco, z čeho bych si sedla na zadek. Kniha ve mě nevyvolala nejmenší známku jakékoliv emoce. Škoda.

Perry
21.02.2017 5 z 5

Musím říct, že mě příběh naprosto uchvátil. Když už jsem si konečně myslela, že to chápu, tak jsem najednou zase začala přemýšlet jak to vlastně je a co se to sakra děje?! Až do poslední stránky jsem pořád netušila zda to bude "happy ending" nebo budu zase bulet :D Každopádně nehodlám nic prozrazovat :)
Po dočtení si ale kladu jednu zásadní otázku: "Jestli si vůbec kdy lidi uvědomí co mají, dokud to neztratí?" A že věřit na zázraky se vyplatí ♥