Jednorožec a trojitá koruna

Jednorožec a trojitá koruna https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89366/jednorozec-a-trojita-koruna-89366.jpg 4 11 3

Jednorožec série

Mladučká Camille sa nečakane dozvie, že je vnučkou kráľa. Jej otec, korunný princ, sa stal obeťou sprisahania. Aj Camille hrozí nebezpečenstvo, pred ktrým ju má ochrániť šarmantný dôstojník Philippe D´Ambremont.

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: ,

La Licorne et les Trois Couronnes , 1995

Bosorečka28
28.06.2023 5 z 5

Mne sa veľmi páčila :) taká oddychovka, nevedela som ju pustiť z ruky .

modranka
10.03.2017 3 z 5

(SPOILER) Román vznikol v roku 1995 kedy literatúre udávali tón dobrodružné príbehy. Som v pomykove kam tento príbeh zaradiť. Po prvej časti som nadobudla pocit, že je určený -násť ročným. Určite logicky uvažujúci čitateľ môže byť sklamaný niektorými scénami. Nechcem veľa prezrádzať, ale neodpustím si poznámku.
SPOILER - ak nechete vedieť dej, nečítajte!!!
Prečo kráľ dal zatvoriť do väzenia dávno stratenú vnučku keď jej dôveroval, že je skutočne jeho vnučkou a dovolil aby bola väznená v reťaziach a ponižovaná? A prečo utiekla a potom sa tam dobrovoľne vrátila...??? V 18. storočí žena súčasťou kráľovskej elitnej jednotky...? Taká hovadina!!!
KONIEC SPOILERU

V polovici knihy som myslela, že ju odložím, ale vytrvala som, príbeh sa začal rozvíjať takže s obavou idem na druhú časť

ErikaKej
14.11.2016 5 z 5

Nadherna oddychovka, osudy Camilly ma uplne pohltili. Odporucam:)

Valérie Alma-Marie
francouzská, 1959
1997  84%Jednorožec a trojitá koruna
1999  78%Jednorožec a hra osudu
1997  84%Jednorožec a sokovia v láske
1998  84%Jednorožec a Bratstvo Ružového kríža
1998  85%Jednorožec a strieborná dýka

Kniha Jednorožec a trojitá koruna je v