Jednorožec a trojitá koruna

Mladučká Camille sa nečakane dozvie, že je vnučkou kráľa. Jej otec, korunný princ, sa stal obeťou sprisahania.

Aj Camille hrozí nebezpečenstvo, pred ktrým ju má ochrániť šarmantný dôstojník Philippe D´Ambremont.

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89366/jednorozec-a-trojita-koruna-89366.jpg 48

Jednorožec (1.)

La Licorne et les Trois Couronnes (1995)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:

modranka
10.03.2017

Román vznikol v roku 1995 kedy literatúre udávali tón dobrodružné príbehy. Som v pomykove kam tento príbeh zaradiť. Po prvej časti som nadobudla pocit, že je určený -násť ročným. Určite logicky uvažujúci čitateľ môže byť sklamaný niektorými scénami. Nechcem veľa prezrádzať, ale neodpustím si poznámku.
SPOILER - ak nechete vedieť dej, nečítajte!!!
Prečo kráľ dal zatvoriť do väzenia dávno stratenú vnučku keď jej dôveroval, že je skutočne jeho vnučkou a dovolil aby bola väznená v reťaziach a ponižovaná? A prečo utiekla a potom sa tam dobrovoľne vrátila...??? V 18. storočí žena súčasťou kráľovskej elitnej jednotky...? Taká hovadina!!!
KONIEC SPOILERU

V polovici knihy som myslela, že ju odložím, ale vytrvala som, príbeh sa začal rozvíjať takže s obavou idem na druhú časť

ErikaKej
14.11.2016

Nadherna oddychovka, osudy Camilly ma uplne pohltili. Odporucam:)