Jedno srdce, jedna duša

Jedno srdce, jedna duša https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424253/bmid_jedno-srdce-jedna-dusa-A4e-424253.jpg 3 1 1

Pamätný album a sprievodca obdobím predmanželskej prípravy a sviatosti manželstva Publikácia nie je len albumom fotografií a zápiskov zo svadobných príprav, najdôležitejších okamihov sobášneho obradu a oslavy veľkého dňa nevesty a ženícha, ale aj priestorom na priania, plánovanie, predsavzatia a vlastné modlitby novomanželov. Kniha obsahuje modlitby, požehnania, Božie slovo, citáty známych osobností, vynaliezavé tipy a rady na cestu v dobrom i v zlom. Publikácia sa stáva rodinnou kronikou mimoriadnych udalostí v živote manželov.... celý text

Starmoon
07.04.2021 3 z 5

Som rada, že vznikol pamätný album pre katolíckych manželov, a už len preto by som ho rada odporučila a ocenila viac... Svedomie mi to však nedovolí.

Ak sa na túto knihu pozerám v kontexte tradície a symboliky, ktorú vo mne kresťanské manželstvo asociuje, ak uvážim množstvo myšlienkového bohatstva, kde by autorka mohla ťažiť (Biblia, rôzne encykliky, Teológia tela, nespočetná duchovná literatúra...), tak mám pocit, že z toho všetkého je tu len zlomok, že v podobnej knihe by som chcela viac. Ešte aj tie avizované modlitby, tipy, priestor na vlastné zápisky... Všetko mi to pripadalo len ako taký povinný základ; ako náčrt ideálneho pamätníka, aký by som si priala mať pre nás a darovať iným kresťanským snúbencom/novomanželom.

Graficky je však kniha zaujímavá, taký typický Pergamen a netypické prevedenie v rámci obdobných kníh.

Kniha Jedno srdce, jedna duša je v