Jedna želva za druhou

Jedna želva za druhou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394581/bmid_jedna-zelva-za-druhou-gvX-394581.jpg 4 1159 293

Šestnáctiletá Aza neměla vůbec v plánu pídit se po tajemstvích uprchlého miliardáře Rusella Picketta, ale v sázce je sto tisíc dolarů a její nejlepší a nejstatečnější kamarádka Daisy, se nemůže dočkat, až se společně pustí do vyšetřování. Aza se opravdu snaží. Snaží se být dobrou dcerou, skvělou kamarádkou, vzornou studentkou, a taky schopnou vyšetřovatelkou. Zároveň však bojuje s nekončícím vírem svých vlastních myšlenek, kterým není schopná poručit… Dlouho očekávaný návrat úspěšného autora bestsellerů Johna Greena, v němž se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s mentální poruchou.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Turtles All the Way Down , 2017

-markéta-
25.11.2018 4 z 5

Johna Greena mám jako autora velmi ráda. Čtu jeho knihy, když si chci odpočinou a nečíst nějakou vážnou literaturu.
Jedna želva za druhou mě ze začátku absolutně nebavila, ale já to s knihama nevzdávám a čtu, i když mě to úplně nenadchlo a udělala jsem dobře! Kniha mě doopravdy nezaujala do nějakcýh 3/4 děje.. Poté kniha začínala mít smysl a mě došlo, že to nebyla zase tak moc oddechová literatura. Rozhodně stojí za přečtení!
4 hvězdičky proto, protože "Hledání Aljašky" byla nepřekonatelná pecka.

BlueTer
22.11.2018 3 z 5

Já proti knížce nic nemám, chápu tématiku OCD, ale příběh mi přišel takový neslaný nemastný. Aza mi chvilkami přišla strašně otravná. Konec byl opět průměrný, nic moc. Oproti jiným knížkám mi tahle přišla takový bez duše..

marwinmh
20.11.2018 1 z 5

Lidská psychika je vážně neskutečně křehká a dokáže náš život ovlivnit natolik, že nejsme schopni "fungovat" tak, jako většina ostatních. Myšlenka to byla dobrá, ale její obsahové podání mě však bohužel naprosto ničím nezaujalo.

whiolet
20.11.2018 3 z 5

Jsem na vážkách jestli dát knize tři a nebo čtyři hvězdičky.
Obdivuji, že se autor příběhem snažil ukázat jaké vězení a peklo zároveň ,vám dokáže vytvořit vaše hlava. Na druhou stranu se v knize nic moc nedělo a místy mě nudila.
Aza je bezesporu sympatická holčina, která se svojí nemocí pere více než statečně, dokonce dostane příležitost se i zamilovat,ale přesto všechno mi tam něco chybělo.

Charmedka
18.11.2018 2 z 5

Za mě bohužel tato kniha ne, obsedantně kompulzivní porucha je sice super téma, vážné, emotivní a vyspělejší, ale jinak mi celý ten příběh a vše okolo přišlo hloupé a až moc dětinské.

Aires
17.11.2018 3 z 5

Moje druhé setkání s Greenem. Náhled do hlavy Azy, která nejčastěji myslí na milióny bakterií, na to jestli je skutečná a jestli náhodou nedostane infekci, byl nesmírně zajímavý. Opravdu jedinečná kniha. Připomínala mi Mléčnou dráhu. Spirála galaxie a uprostřed temná díra. Hlavní hrdinka se nemůže vymanit ze svých ničivých myšlenek a jede plnou rychlostí v té spirále stále blíž a blíž k té temné díře. Zároveň to je ale všechno, co se v této knize stane. Není tu žádné vyvrcholení nebo šťastný konec. Prostě jen konec. Tečka.

Tery702
16.11.2018 4 z 5

Zajímavý příběh o holce, která to má v hlavě pomotané.

Lucinka007
04.11.2018 3 z 5

Kniha ve mě vyvolává smíšené pocity. Na jednu stranu se mi fakt hodně líbila. Dobře popsány člověk, který trpí psychickou nemocí. Ukázka toho, jak se někteří lidé cítí a co musí "ustát". Na druhou stranu mi přijde, že knížka neměla moc děj. Spíš tak nějak plynula.
Konec mě trošku zklamal, čekala jsem nějaký "posun". Alespoň toho s Davidem. Každopádně zajímavá kniha. :-)

Krissi
31.10.2018 5 z 5

Pro normálního člověka je asi těžké vcítit se přímo do Azy, hlavní postavy. Protože normální, zdraví lidé, nemají plíživé myšlenky, které dokážou lidskou mysl smotat do provazů. Ale OCD je velmi reálná záležitost. Jsem normální (nebo si to alespoň myslím), ale tento příběh se mě natolik dotkl, že tahle kniha od Greena skočila mezi mé nejoblíbenější. Vlastně ani tak ne ten příběh, který se hodí spíše pro věkovou kategorii asi o 7 let mladší než jsem já, ale co mě opravdu zaujalo, bylo živé líčení všech pocitů člověka s psychickou poruchou včetně jeho každodenních bojů s tím, co je pro normální lidi samozřejmé. Psychická choroba je léčitelná, ikdyž vám vaše hlava říká, že ne.
+ co miluju na Greenovi asi nejvíc je to, že se mu někdy fakt podaří trefit název přesně do komplexní myšlenky děje (viz. Papírová města)

Petra17
31.10.2018 5 z 5

Paaani to byla senzace. Kniha neuveritelne ctiva,zajimavy pribeh a rozuzleni. Pane Green smekam myslim ze jste dosahl vysokych spisovatelskych kvalit. Jen tak dal.

pink_ivy
29.10.2018 3 z 5

Další Greenovina, ač mám ráda styl psaní i ty prapodivné příběhy, které John Green vymýšlí, nemůžu si pomoct, ale s každou jeho knížkou se už dostavuje mírné zklamání. Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky i Papírová města mě nezklamaly, tohle už je ale třetí (vlastně čtvrtá, když počítám povídku ve Sněží, sněží), kde jsem si řekla - a to je všechno?

Hlavní postavy mi k srdci moc nepřirostly, vlastně ani ten příběh, avšak vcelku dobře se to četlo, v určitých okamžicích jsem se v hrdince dokázala trochu zhlédnout, ale toť vše. Za pár dní/týdnů si už nebudu ani pamatovat o čem ta kniha byla. Škoda nevyužitého potenciálu. Ale třeba se ke knížce někdy vrátím a bude se mi líbit víc. 3*

Mergirus
23.10.2018 4 z 5

Velmi zvláštní pohled či vhled do života lidí s obsedantně-kompulzivní poruchou. Obdivuju je, jak to zvládají a že to dokáží překonat. A kniha? Nádhera, četla se úplně sama.

danazeskolky
22.10.2018 4 z 5

Neřekla bych, že záleží na věku čtenářů. Mohou číst náctiletí, ale i starší. Mně už bylo 50 a přesto mě to hodně oslovovalo. Prostě buď to člověk umí vnímat nebo neumí. A je jedno, jestli vidíte želvy, slony, spirály, bakterie... Důležité je mít to s kým prožívat, mít možnost číst si o takových niterných problémech jako je třeba OCD atd. Myšlenka je jen myšlenka, na nás záleží, jestli do toho auta nasedneme nebo ne.

ibrahimgilbert
13.10.2018 5 z 5

Za mě nejlepší Greenova kniha. Je to něco jiného než jeho předchozí knihy, má toho v sobě tolik, tolik bolesti, tolik lásky, tolik touhy po pochopení. Rozumím.

Eliška12
12.10.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem slyšela velmi dobré ohlasy a tak jsem se rozhodla si ji taky přečíst . Počáteční nadšení ale vystřídal šok . Nevěřila jsem tomu , že Aza je tak moc nemocná a nedokázala jsem si představit život jako měla ona . Pořád jen bakterie ... Podle mně se kniha jakoby stále opakuje , jen je ta ,, spirála " vždy o něco víc utažená ...

Gabiika9
08.10.2018 5 z 5

John Green nikdy nezklame. Krásný příběh.

BlogKnihotání
05.10.2018 4 z 5

„Pane, vy to pořád nechápete. Tam je jedna želva za druhou.“

BarkaS
02.10.2018 3 z 5

Greena můžu, ale tohle se mi tak docela do vkusu netrefilo. Byl to zajímavý napád, ale tak nějak jsem se nemohla s hlavní hrdinkou snést..

Peťulka3
30.09.2018 5 z 5

Zvláštní, ale zajímavé.

silvinka12
29.09.2018 5 z 5

Dvě knihy, které jsem kdysi od Greena četla mě nějak neohromily, ale Jedna želva za druhou mě mile překvapila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Kniha je velice čtivá a příběh je zajímavý a poutavý. A ta obálka je taky skvělá.