Jedna bosá, druhá neobutá

Pod neotřelým názvem se skrývá soubor pětadvaceti povídek, jejichž náměty originální citlivá autorka čerpala převážně z trampského prostředí. Smutné i rozverné jsou krátké, přesto nadčasové úvahy a příběhy. Někdy docela obyčejné a někdy úplně zvláštní jsou osudy autorčiných zcela netradičních hrdinů, ať už jsou to členové rodiny anebo trampští muzikanti či nahodilí známí.Všechny ale spojuje jediné: láska a úcta k přírodě i k lidem a ke všem nepominutelným projevům laskavého lidství. Po úspěchu prvotiny Pěší vandr po lidech a lesích i zde navštívíme legendární Ztracenku, potkáme slavné i neznámé muzikanty a půjdeme krajinou našeho mládí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100265/jedna-bosa-druha-neobuta-100265.jpg 4.52
Povídky, Literatura česká
Vydáno

Kniha Jedna bosá, druhá neobutá

RMarkéta
04.04.2018

Název ke knize sedí jako zadek na hrnec. Příjemné trampské počtení. Povltavská stezka skrývá mnoho pokladů, které jsou vidět nejen očima ale především srdcem. Tenhle kraj mám prošlapaný. Ráda se tam vracím. Tahle kniha mi to umožňuje kdykoliv. Kniha opět obsahuje tramské písničky i legendární písničku o Máně, co zradila partu a proto jí svíčka ráno dohoří. Jsem netušila, že si jí prozpěvují i trampové. Taky je tu plno fotek.

Duspic
21.05.2016

Opět moc příjemné čtení. Tato a první knížka této autorky se mi dostala do ruky úplnou náhodou a to pro mne ve významném okamžiku mého života, a proto si ji budu nejspíše ještě dlouho pamatovat. A autorce přeji mnoho krásných chvil !!

Daniela Vacková
česká, 1954

Kniha Jedna bosá, druhá neobutá je v