Jedna + 1

Jedna + 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343078/bmid_jedna-1-lcd-343078.jpg 3 62 27

Vtipný a laskavý příběh o tom, že při hledání opravdové lásky se musí počítat se vším… Tom ze všeho nejvíc touží po lásce. A protože více než lidem důvěřuje číslům, zaplete se do sítí internetové seznamky, která své klienty páruje na základě matematických vzorců. Vysněná žena je rychle nalezena. Jmenuje se Lisa a je to ta pravá, vždyť se shodují ve více než čtyřiadevadesáti procentech. Na první schůzce se Tom bohužel seznámí jen s její excentrickou matkou. S Lisou se setká, až když oba nastoupí do nového zaměstnání, krachující velkopekárny, kterou mají znovu postavit na nohy. Jaké je však Tomovo překvapení, když zjistí, že Lisa je jeho pracovní rivalkou. Ale v lásce žádné pohrávání si s čísly neplatí. Je potřeba mít odvahu, srdce na pravém místě a osmadvacet bláznivých nápadů…... celý text

Literatura světová Humor Pro ženy
Vydáno: , Host

Ausgerechnet wir , 2016

Terrez93
15.02.2024 2 z 5

No tak upřímně, tohle bylo hodně slabé. Čekala jsem humorný romantický příběh, alespoň nějakou zápletku ve vztahu...ale bohužel, nudné vyprávění, zápletka skoro žádná, žádná extra romantika se taky nekonala. Vtipné pasáže o číslech a matematice taky nic moc...ale každý svou lásku nakonec našel takže mise splněna.
Asi jediné pozitivum, že se knížka hrozně dobře četla, takže byla rychle přečtená, ale velkou stopu ve mně nezanechala.

Klára90
06.08.2022 3 z 5

Až mě překvapilo, jak dobře se to četlo. Děj je docela o ničem, ale to knížce nemám za zlé, je to oddechová kniha. Vyprávění bylo vtipné a hlavní postava Tom byl velký sympaťák. Za to jeho ségry, hlavně B a C byly strašné, takové sourozence snad nikdo ani nechce.

bekule
30.09.2021 4 z 5

Neplánovaně se stalo že jsem si půjčila dvě dost podobné knihy Moniky Peetz!" Jedna + 1" a Glattauerovu "Není zač". V obou je mužský hlavní hrdina ,tak trochu lůzr, nebo trošku podivín,hledající se v zaměstnání i životě.Další podobnosti - začínající nový vztah,problematický vztah s otcem, v obou případech mají důležitou roli potomci nebo neteř a zásadní co obě knihy spojuje je prvek obdarovávání.O trošičku líp z tohoto dvouboje vyšel pro mě rakušák před němkou.

misssicccka
14.09.2021 4 z 5

Mně se to libilo moc ;), lehke, nenarocne, oddechove, ne prilis odusevnele, ale ne ani bezduche. Pro me tak akora. Matematicke poznatky a vsuvky mne bavily. Jo, jsou tam nektere nepravdepodobne nahody a situace, ale je tam take spousta vysoce pravdepodobnych situaci. Komu se kdy nedejou silene veci ;)

Allla9
25.06.2021 3 z 5

Příběh, který přečtete a pustíte z hlavy.

pip11
08.09.2020 4 z 5

Příjemný a lehce ubíhající příběh Toma, který svůj život žije s čísly, soukromě i pracovně. Rozhodne se, že je na čase najít si stálou přítelkyni, musí se ovšem matematicky k sobě perfektně hodit… Nelze než mu držet palce :) Moc se mi to líbilo, bylo to osvěžující a úsměvné. Jedna + 1 se mi líbila více, než Úterní ženy mezi bylinami a řepou.

KaterinaF
07.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha! Na této knize se mi potvrdilo, že nemám moc věřit komentářům a vůbec hodnocením. Líbila se mi Tomova posedlost čísly, touha se seznámit a hlavně
dát do pořádku svůj život. Příjemná
oddychovka ze života.

Aneleh
01.05.2020 5 z 5

Vtipných, svěžích a úsměvných knih není nikdy dost. Řekla bych, že tato k nim patří. Tom mi byl sympatický a fandila jsem mu. Díky svému zaujetí pro čísla a matematiku měl problém najít si vážnou známost a jak tomu často bývá, ani netuší, jak blízko k ní má. I čtenář je v závěru knihy překvapen, kde se ta pravá tak dlouho skrývala. :-)

evik2710
19.02.2020 1 z 5

Nic moc nuda

lencin
16.02.2020 3 z 5

Vtipné a milé oddechové čtení. Hlavní hrdina mi byl sympatický, ale příběh byl trochu splácaný.

VeraPaci
21.12.2019 3 z 5

Na knihu jsme se těšila, všechny předchozí tituly (Úterní ženy, Úterní ženy mezi bylinami a řepou, 7 dní bez) jsem četla s chutí a s velkým zájmem, "jedním dechem". Není to špatná kniha, ale předchozí nadšení se nedostavilo. Kniha je příjemná, odpočinková, zajímavé je číst vyprávění z pohledu muže.

yonda
27.08.2019 4 z 5

To mě bavilo. Vtipné.

MíšaS.
18.07.2019 2 z 5

Kniha, co nemá žádnou hloubku. S tím jsem do toho šla a to jsem dostala. Zabila jsem čas při cestování a nebyla to zase taková hrůza. Jen mi to místy přišlo přitažené za vlasy.

Danafantom
07.06.2019 4 z 5

Vyhovuje mi styl, jakým autorka píše, a také tématicky mi sedí, nic přeslazeného, takže za mě spokojenost. Pobavila jsem se. Jenže za pár týdnů jsem vůbec nevěděla, o čem byla.

cukrovka
15.10.2018 2 z 5

Kniha mne moc nezaujala. Dost nudil popis různých statistik a choasu v pekárnách. A rádoby vtipné situace do kterých se Tom dostává mi vtipné nepřišli.

petronella1
29.08.2018 2 z 5

tahle kniha byla opravdu dost slabá...po Úterních ženách

BaNaMa
11.07.2018 odpad!

Po první kapitole jsem odložila a pochybuji, že se ke knize někdy vrátím. Ničím nezaujala a navíc se ani dobře nečetla :-(

Anna 13
05.07.2018 4 z 5

Kniha, která místy nudí popisy jedné chaotické pekárny, ale čtenáře nepustí působivé přemýšlení jednoho mladého matematika, kterého si brzy oblíbíte. Jeho víra, vytrvalost a odvaha vás omráčí a vy zbožňovaného hrdinu doprovodíte i na nudnější místa k nudnějším postavám...

Líbila se mi neotřelost, ta nejistota z toho, jak to celé skončí... Nepředpokládaný konec a pořádný kus reálného života...
Tato kniha šíří dobro... A možná si díky ní zamilujete i čísla a logistiku...

Mohu vřele doporučit. I když podruhé bych to už asi nečetla.

DominaCZ
17.06.2018 3 z 5

No...v podstatě to lže. Je to o týpkovi a jeho práci v pekárně a snaze změnit karmickou zátěž, což odkazuje na seroš Earl. Lisy a seznamky je tam velmi málo, zato práce a jeho vnitřních pocitů a dělání krávovin požehnaně.
V podstatě tam ta seznamka skoro žádné místo nemá, končí to však díky ní. (já ale měla problém pochopit kdo to je).
Ten týpek je životní zmatkář, kterej si ale 90% věcí dělá sám, hlavně mě ale dostala dvě místa, která jako by patřila k dnešnímu MeToo.
SPOILER
Ptá se v areálu školy neteřině kamarádky zda neví kde ona je a je z toho sexuální skandál. Skoro totéž se děje, když dá dárek sousedčině dceři nebo nabídne ve frontě dvěma kupujícím lístky do kina zdarma- "dívaly se na mě tak vyděšeně, jako kdybych jim nutil předplatné pornočasopisu."
Chudák chlap.
KONEC.

Čtivý to je, ale stačilo by nenazvat to něčím, co je o seznamce a poznávačce.
Pokud anotaci uvěříte, tak vás to jedno jejich políbení asi zklame.
Pokud vás zajímá pekárna a počet desetinných míst za 3,14, jděte do toho.

levánoha
19.02.2018 5 z 5

Tak tohle mě opravdu moc bavilo. Svižné a vtipné od začátku až do konce. Krátké kapitolky se dobře četly a jejich názvy byly opravdu trefné.

Německo

Monika Peetz