Jedlé rostliny v přírodě

V publikaci je uvedeno více než sto běžných divoce rostoucích jedlých druhů rostlin. Jsou řazeny podle typického stanoviště (les, louka, pole, vodní prostředí, a též plody stromů a keřů) a hlavního období sklizně (jaro, začátek léta, léto, podzim). Obecné úvodní kapitoly obsahují informace o určování jednotlivých druhů, o správném sběru i bezpečné konzumaci. Na případné záměny podobných druhů upozorňuje kapitola o dvojnících...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/184922/jedle-rostliny-v-prirode-184922.jpg 4.99

Essbare Wildkräuter und Wildbeeren für unterwegs (2012)

Literatura naučná, Příroda, zvířata, Zdraví
Vydáno:, Knižní klub

Alezi76

Moc pěkná knížka o rostlinkách v přírodě. Dobrý formát knihy, tak akorát do batohu a vyrazit hledat do terénu.

Elsinor024

Knížka je výborná, pěkně rozdělená na části, kdy a kde co roste. Také jedovatí dvojníci jsou důležití pro zapamatování. Jen kvůli malému rozsahu chybí podrobnější fotografie rostlin. Což ale zase doplňuje celkem podrobný popis i s upozorněním, co která rostlinka připomíná chutí.
Tak třeba mladý ptačinec fakt chutná jako kukuřice a mladý svízel jako čerstvý hrášek. Úžasné a levné (zadarmo:) doplnění našeho jídelníčku.

tess.for
12.02.2016

Knížku vřele doporučuji těm, kdo chtějí nějak obohatit či změnit svoji stravu. Skvělé typy na sběr i upotřebení. Jediné malé mínus je ten, že u miříkovitých a pár dalších nejsou fotografie i listů, ale popisy snad postačí.

PavelKrnak
12.11.2014

Tuto poučnou publikaci jsem pročetl postupně a na přeskáčku, ovšem celou. Od Árona po Zvonek.
Poctivě jsem si dělal výpisky, to ovšem neznamená, že teď knihu odložím.
V pokročilém podzimu se mi ještě povedlo uplatnit některé nabyté znalosti a doufám, že na jaře budu moci vyrazit do přírody, vybaven nůžkami a rukavicemi.
Už se těším, co z toho pak doma vytvořím.
Příručka je dobře napsaná, výborně strukturovaná a bravurně přeložená. Pro ty, kteří se už s klasickou zeleninou trochu nudí, ji vřele doporučuji.
Dobrou chuť!

příroda rostliny