Jediný bozk

Jediný bozk https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127549/jediny-bozk-127549.jpg 4 38 8

Byrons of Braebourne série

Výnimočná historická romanca z regentského Anglicka ponúka čitateľom vzrušujúcu kombináciu elegantného štýlu a otvorenej zmyselnosti. Populárna americká autorka Tracy Anne Warrenová, tentoraz prichádza s prvým príbehom zo svojej ďalšej úspešnej série o šľachtickom rode Byronovcov z Braebournu. V londýnskej spoločnosti sa už dávno vie, že bratia Byronovci sú divokí, skazení a nebezpeční, ale zároveň neuveriteľne fascinujúci muži, ktorých zvodom neodolá nijaká žena... Keď krásnu sirotu Meg Amberleyovú cestou na strýkovo panstvo zastihne snehová búrka, nájde útočisko v sídle lorda Cada Byrona. Cade, ktorý sa na vidieku lieči z fyzických i duševných rán utŕžených vo vojne, však spočiatku nie je príjemný hostiteľ: o spoločnosť mladej ženy očividne nestojí a dáva jej to otvorene najavo... ... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Tempted By His Kiss , 2009

uzivatel4895
14.01.2024

Milujem Warrenovú, ale v tejto knihe ma príbeh ma zo začiatku veľmi neoslovil, čítala som hlavne preto, že patrí do série, podivná mi prišla tá ich dohoda o zásnubách a ich neskoršom zrušení... hlavné postavy pre mňa neboli nijak výrazné, páčilo sa mi ale ako príjemne Meg prijala Cadeova rodina a aj tu si čitateľ môže pripomenúť večery v kruhu Byronovskej rodiny, no negatívny pocit vyvolala u mňa zmienka o Cadovej tragickej minulosti (čo bolo podobne kruté ako v Odvážnej milenke, nemám rada tento druh námetu v historických oddychovkách! ) ...so zdvihnutým obočím som tiež čítala vety o tom ako (v tej dobe) zasnúbená žena tancuje s inými mládencami, prijíma od nich kvety, chodí s nimi na výlety, na večere, na prechádzky, na plavby člnom a potom sa (akoby nič) vracia do domu svojho snúbenca. Si vravím, že to naozaj???? Odhliadnuc od tohto medzi partnermi mi chýbalo to čaro, ktoré v iných (doteraz mnou prečítaných) knihách vedela Warrenová vykúzliť... Podľa mňa najslabšia kniha o Byronovcoch, a takisto ma mrzí ako negatívne sú hodnotené neskoršie knihy v sérii- Jediný dotyk a Krásna pokušiteľka. Ja mám úplne iný názor.

Ála1968
01.08.2023 5 z 5

Jedním slovem nádhera . Doufám, že ostatní díly budou stejně skvělé. Krásně jsem si pobrečela ,bylo to úžasné.Cade byl tvrďák k pomilování a Meg nebyla žádná husička,oba byli sympatičtí.Teď se budu těšit na Edwarda a doufám, nějaký příběh bude o lordu Adamovi Greshamovi.

karamelka57
13.04.2021 5 z 5

Ach ano, to je presne to co potrebujem. Jednoduchy romanticky pribeh, ziadne zbytocne natahovacky, neodolatelny hrdina, rychlo sa to cita, pri tomto ja oddychujem...

vcielka
04.01.2019 4 z 5

Nie zle. Seria Byronovcov vyzera lepsie ako seria Trap Trilogy, ktora zrejme bola zohyzdena zlym prekladom, pretoze ak mozem sudit, podla inych kniziek az tak zle Warenova nepise.
V knizke mi trochu chybal vacsi naboj, inak sa mi to citalo dobre. 4 hviezdy, kedze styl pisania pre mna nesplna uroven plneho poctu. Na to je to stale prilis naivne citanie i ked patri k tym lepsim co sa vydava v nasom preklade.

evina1961
07.12.2017 4 z 5

celkom príjemné čítanie

keiko33
20.05.2017 4 z 5

Taky priemer. Neviem ci je to stylop pisania, alebo slovencinou, ale chybala tomu iskra. Historicke romany radsej citam v cestine.

JToman
07.03.2013 5 z 5

Plný počet, za mě,...... na co od této autorky šáhnu to stojí za to,... tady zajímavý příběh, dobře popsaný sex, co dodat jen přečíst !

modranka
18.02.2013 5 z 5

Pekná charakteristika postáv, zaujímavý a originálny romantický príbeh.

zranění

2011  89%Odvážná milenka