Jedinečný svět psích emocí - Pes je láska

Důkazy mluví jasně – psi cítí lásku stejně jako lidé. Populárně naučná kniha z pera renomovaného odborníka se zabývá světem psích emocí a jejich jedinečnou vazbou na člověka. Autor na základě současných výzkumů a vlastního pozorování dospívá k závěru, že psi mají zvláštní druh emoční inteligence, která jim umožňuje vycházet s lidmi způsobem, jehož žádné jiné zvíře není schopno. Kapitoly jako „Čím jsou psi tak jedineční“ „Tělo a duše“, „Jak se psi zamilovávají“ nebo „Psi si zaslouží lepší život“ zevrubně popisují, jak pes vnímá a cítí. Záměrem textu není jen psy studovat a porozumět jim, ale především jim díky novým znalostem pomáhat vést bohatší, spokojenější život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432452/big_jedinecny-svet-psich-emoci-pes-je-l-wCY-432452.jpg 3.88
Literatura světová, Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno: , Esence

Dog Is Love: Why and How Your Dog Loves You, 2019

Kniha Jedinečný svět psích emocí - Pes je láska

hu_87
03.06.2021

Zajímavá kniha o oblíbených čtyřnohých přátelích. Některé pasáže se sice opakují, ale autor zmiňuje spoustu výzkumů dělané se psy a ukazuje, že pejskové jsou výlučně sociální bytosti, a co víc - mají s člověkem zvláštní pouto.

KaroM
27.10.2020

Kniha je čtivá a pro milovníky psů přínosná. Některé pasáže jsou trochu odbornější, ale přesto srozumitelné. Autor také nechává nahlédnout do vlastního života s jeho psími parťáky. Vhodná pro pejskaře-začátečníky.

kleozpatra
25.08.2020

Mám-li to hodnotit v psí hantýrce, tak jsem místo vřelého pomazlení dostala studený psí čumák.

Sirina
23.06.2020

Řekla bych, že je kniha pro laiky moc odborná a pro odborníky moc laická. Jinak jsou v knize celkem pochopitelně popsané zajímavé výzkumy ohledně psů a jejich emoční inteligenci.

kneslova
23.02.2020

Hezké čtení o psech, ale téma výzkumu se mi jako člověku, který už mnoho let žije se psy jeví jako zbytečné, že psi mají rádi lidi to je zřejmé každému, kdo je zná.