Jedinečný nůž

Jedinečný nůž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445820/bmid_jedinecny-nuz-4gi-445820.jpeg 4 775 70

V tomto pokračování Will, dvanáctiletý chlapec, který nešťastnou náhodou zabil muže, jenž se mu vloupal do domu, prochází tajným oknem do paralelního světa, kde se setkává s dívenkou Lyrou, známou již z prvního dílu. Společně musí svést bitvu proti bytostem, které hodlají zaběhlý pořádek paralelních světů zničit.

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: ekniha , Argo

The Subtle Knife , 1997

Marika Vanova
Marika Vanova
21.07.2013 5 z 5

Tak jako první díl jsem zhltla i tento druhý.

DariDerek
DariDerek
20.04.2013 5 z 5

Ještě lepší než první díl.... Nevím, čím to je, ale tentokrát jsem se začetla tak, že jsem v průběhu čtení mluvila nahlas stylem: to není možné, no tak, dělej... - apod. :D takže tato kniha má ode mne jedničku s * :))

Phoenix16.cz
Phoenix16.cz
07.01.2013 4 z 5

Prostřední kniha bývá většinou z trilogie nejméně povedená, protože už to není přesně to, co čtenáře nadchlo v prvním díle a do vyvrcholení děje to má ještě daleko. Platí to i v této trilogii, protože Jedinečný nůž rozvíjí příběh ze Zlatého kompasu, a připravuje "půdu" pro velké finále, které se odehraje v Jantarovém kukátku. V této knize se seznamujeme s mnoha novými postavami a tím pádem ty z prvního dílu musí ustoupit do pozadí a hrát tak trochu druhé housle, což je občas škoda. Co se děje týče, do hry nám s novou hlavní postavou vstupuje nový magický předmět, který je určen k velkým věcem, na které však v tomto díle nedojde. Proto Jedinečný nůž působí jako neukončený příběh, ale jen do chvíle, než začnete číst poslední díl. Naopak je tu velký prostor pro vyjádření vztahů, především přátelství a loajality, které autor dokázal postihnout do nejmenších detailů.

A700
A700
08.09.2012 3 z 5

Po prvním díle vesele pokračujeme dál a příběh dostává větší grády propojením tří naprosto odlišných světů. Navíc krom hlavní hrdinky Lyry je tu další hrdina - Will, který na první pohled nemá svého daemona.
Nevím, co bych mohla této knize vytknout, je dobrá, ale pro mě osobně ne tak jako první a poslední díl. Považuji ji spíše jako takovou pěknou spojku mezi nimi. Jako takový předkus před třetím závěrečným dílem svou cenu rozhodně má, vlastně mu tak nějak připravuje základy.
Stojí za to, setrvat ve čtení a popustit uzdu své fantazie. Protože kde jinde, když ne tady. :)

Kaka.cs
Kaka.cs
07.02.2012 3 z 5

Začátek dobrý, ale jinak mě kniha moc nenadchla.

Hanyuu-hime
Hanyuu-hime
04.10.2011 4 z 5

A já blázen si myslela, že to nemůže být tak dobré jako jednička... Ba naopak, ono je to možná ještě lepší. Opravdu hezký a napínavý příběh. Těším se, až si přečtu další díl.

OldaB
OldaB
27.09.2011 5 z 5

Stejně dobré jako první díl, něco mi ale říká, že tohle vyprávění dobře nedopadne.

denuska
denuska
06.09.2011 4 z 5

Dvojka je stejně skvělá jako jednička a to se stává málokdy :-)

Ellof
Ellof
26.08.2011 5 z 5

Úžasné pokračování dechberoucího příběhu. Celý děj se posunul do mnohem vetších rozměrů.

Kvothe
Kvothe
27.03.2011 5 z 5

Úžasné pokračování Světel severu. Andělé jsou dokonalé bytosti, které musíte milovat.