Jedinečná láska

Hrdinkou románu Jedinečná láska je mladičká, teprve osmnáctiletá Zia Langleyová, kterou proti její vůli drží v klášteře na odlehlém místě v Cornwallu. Falešný kněz, který klášter ovládl, ji nutí, aby se stala jeptiškou a své značné jmění, které zdědila, klášteru věnovala. K tomu je však také třeba souhlas dívčina poručníka, markýze z Okehamptonu, který pojme podezření a rozhodne se svou schovanku - kterou nikdy v životě nespatřil - navštívit. Markýz musí překonat řadu intrik, ale nakonec Ziu osvobodí a odvede s sebou do Londýna. Londýnská společnost přijme okouzlující dívku velmi dobře, jen markýz s láskou váhá, neboť dosud měl se ženami jen samé špatné zkušenosti. Když však falešný kněz Ziu unese, uvědomí si, že život bez ní je pro něho bezcenný - musí svou lásku osvobodit za každou cenu, aby s ní mohl strávit zbytek života. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30941/jedinecna-laska-30941.jpg 4.214

A Very Special Love (1990)

Vydáno:, Baronet

Alinois

Zajímavá zápletka s falešným knězem, bylo to fajn počtení :)

MinaHawke
10.12.2017

Kniha se mi líbila, zápletka byla zajímavá. A konec byl skvělý, protože navzdory tomu, že mohlo vše skončit jinak, tak naštěstí to má dobrý konec. A to je dobře.

BlueEliza
22.11.2014

Váhala jsem mezi dvěma nebo třemi hvězdičkami, protože mi to jednak přišlo docela odbyté a potom mě taky docela štvala Zia. Nějak mi zkrátka nepadla.
Ale nakonec dávám 3* kvůli tématu. Falešný kněz a podvod v klášteře... přijde mi to jako docela dobré téma.

Barbara Cartland

Barbara Cartland