Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let

Jedinečná dovolená Franka Derricka, 82 let

Svérázný stařík Frank Derrick je zpět. Přestože oslavil už 82. narozeniny, je stále plný elánu. Jeho dcera v Los Angeles prožívá špatné období, a tak Frank neváhá a opouští rodnou Anglii. Co na tom, že ještě nikdy neletěl letadlem… Autor je mistrným pozorovatelem a skvělým vypravěčem lidských příběhů, do nichž tak akorát dávkuje moudrost míšenou s břitkým anglickým humorem. Lehce úsměvné, optimistické i sladkobolné… takové je stáří v podání J. B. Morrisona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/321731/jedinecna-dovolena-franka-derricka--fgd-321731.jpg 417

Frank Derrick (2.)

Frank Derrick's Holiday of A Lifetime

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Tyrkysová

Jimu Morrisonovi se opět podařilo napsat příběh, který vás současně pobaví i pohladí na duši. Tak, jak byl první díl protkán problematikou stáří a smíření se se samotou, v díle druhém naopak najdeme pocit sounáležitosti a rodinných vazeb. Frank navíc zavzpomíná i na svou minulost a nečekaně se otevře. Nechybí ani hromada dobrodružství, úsměvných situací, sebereflexe a filmových narážek. A to určitě stojí za to si přečíst!

Ťapulka

Nádherná a tuze dojemná knížka! Zasmála jsem se u ní, někdy se i zasnila, a dost často jsem byla dojatá a myslela na své rodiče... Doufám, že vyjdou další příběhy Franka Derricka a já po nich pak okamžitě sáhnu a užiju si je

Iwíček
20.05.2017

Skvělé, vtipné a mohu říci, že určitě zkrátí dlouhou chvíli. Kniha se mi četla téměř sama a skoro každá její stránka mě neskutečně pobavila. Mohu vřele doporučit.

Makropulos
26.04.2017

Franka Derricka jsem si oblíbila již v první knize a teď mohu říct, že jsem si ho zamilovala. Dvaaosmdesátiletý stařík s dlouhými bílými vlasy, v havajské košili a maskáčových kalhotách vymění svoje bydlení v Anglii za to, aby mohl navštívit svou dceru, kterou potkala složitá životní situace, v Americe. Příběh je laskavý, je o rodinných vztazích, ale i o filmech, o kocourovi, je okořeněný anglickým humorem a moc dobře se čte.

Lukyy
05.04.2017

Smutně kráásná, kráásně smutná zároveň. Samozřejmě to není žádná velká literatura, ale když se vám to strefí do nálady jako mně, bude vám dobře na duši. K tomu spousta odkazů na klasické Hollywoodské filmy. Snad bude další pokračování!

Ivuska.09
28.03.2017

I přes smutný podtext (rakovina, rozchod, samota) je tento román příjemným čtením. Je plný lásky a rodinných okamžiků, které jsou okořeněny jemným anglickým humorem. Já jsem si Franka oblíbila :)