Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/bmid_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4 594 182

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves , 2016

Janulka81
21.11.2022 5 z 5

Moc hezky napsáno, sama jsem váhala jak bych se zachovala.

janka2000
07.11.2022 5 z 5

Poslední dobou vzniká stále více knih jako tato, a to mi dělá radost. Ta kniha je sice oddechová, ale není to rychlopříběh bez hloubky. Tahle kniha se mi hrozně moc líbila v tom, že ukazuje, jak těžké je milovat. Někdy to prostě nestačí a někdy milujeme až moc. Není jedna jediná láska, je jen láska, kterou jsi cítil a cítíš. Podle mě má příběh mnoho co nabídnout. Taky ceník, že to není příběh veleúspěšné bohaté vrstvy a ani spodní třídy. Je to neobyčejný příběh obyčejných lidí.

blackoutzuzi
17.10.2022 4 z 5

Já na romantiku moc nejsem, vlastně už ani nevím, jak dlouho mám tuhle knížku doma, vím jen, že jsem ji kdysi pořídila v LK.

Ale pane jo, tohle bylo tak krásný! Bolavý, zároveň ale hřejivý, navíc autorka opravdu psát umí, takže knížku přelouskáte raz dva. Kdybych byla ten typ čtenáře, co si lepíkuje a píše do knih, byla by celá polepená a popsaná.

Michelleee
07.10.2022 5 z 5

Vůbec si nedovedu představit, že bych se ocitla ve stejné situaci. Od autorky jsem už četla Možná v jiném životě a proto mě zajímalo, jaká bude tato kniha. Pořád jsem přemýšlela, jak bych se zachovala já a kdo je ten dobrý a kdo špatný. Nevěděla jsem jestli mám fandit Jessemu nebo Samovi. Spoustu emocí. Konec jsem čekala úplně jiný, ale chápu to a souhlasím.

michaela5515
11.09.2022 4 z 5

"Když někoho přestanete milovat, přestože ho stále máte rádi, je to, jako když ležíte ve vyhřáté posteli a uslyšíte budík. Bez ohledu na to, jak dobře se zrovna cítíte, víte, že je čas jít."

TeriLin1111
06.09.2022 3 z 5

Překvapilo mě, jak moc mě kniha místy nebavila. Celkově ten námět se mi líbí, i přes to, že nemám milostné trojúhelníky zrovna v lásce, zajímalo mě, jak to dopadne. S koncem jsem byla spokojená ale přišlo mi, že trvalo straaašně dlouho, než jsme se tam dopracovali. Respektive, v té knize je to možná až moc rychlé, jedná se tam o pár dnů, ale když jsem to četla, tak mi to přišlo jako věčnost. Ani nevím co bych vlastně vytkla, možná jsem jenom neměla náladu zrovna na tuhle knížku. Jo ale, jedna věc která se mi líbila, byly myšlenkové pochody Emmy když cestovala (např. jestli se usadí atd.). Jakožto někdo, kdo rád cestuje, jsem dokázala s hrdinkou aspoň v tuhle chvíli souznít.

Lamad
17.08.2022 3 z 5

Romantika pěkná, ale přišlo mi, že autorka Jesse dost odflakla a málo ho psychologicky rozebrala. Fandila jsem mu, dva dny po návratu domů nemůže přeci zvládnout žít stejný život jako před tím. Muselo ho to změnit a musí dostat čas se adaptovat.
Emma byla podle mě příliš sobecká, taky by se měla zamýšlet nad tím co její rozhodování udělá s ostatními. Pravá láska musí myslet i na ostatní. A to, že řeší takovou otázku ve dvou dnech mi přijde jako hodně ujeté...

VercaV
05.08.2022 4 z 5

Myslím, že jsem nikdy nečetla knihu napsanou tímto způsobem. Autorky styl psaní byl jiné než jsem zvyklá, ale vůbec mi to nevadilo, spíš naopak. Za mě to bylo skvělé, moc jsem si to užila. Byl to krásný a zajímavý příběh, obohacen o myšlenky o lásce a životě.
Oceňuji i to, že zde nebyl žadny záporák. Líbilo se mi, jak se zlepšil vztah sester, jak Emma dospěla. I když některé části, třeba jak to co bylo v Maine, byly za mě trochu mimo mísu. Konec mi přišel trochu uspěchaný a rychlý, ale na prožití knihy mi to neubralo.
Kniha krásně ukázala to, jak se člověk mění, jak postupem času, tak tím co mu život přichystá. Bylo to pohodové čtení za dva dny. Krásně se to četlo. Líbil by se mi druhý díl věnovaný Marii nebo Jessemu.

worka
20.07.2022 3 z 5

Skvělá žena váhající mezi dvěma skvělými muži. Jeden z mužů se pak trochu pokazí, aby bylo jasné koho si vybrat. Poté se napraví a je zase správňákem.
Hrdinka nemusí řešit žádné ekonomické či jiné problémy a manželství zůstalo bezdětné. Může se tedy plně věnovat rozboru svých emocí.

zaba335
13.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Autorka má vážně čtivý styl psaní, pěknou slovní zásobu a pěkné příběhy.
Tato kniha mi ale příjde taková matoucí a úplně mi nesedla příběhově.
Začátek byl pěkný, dobře se to rozjíždělo, čekala jsem ale více.
Naprosto chápu Emmu, která byla zničená a stavila se na vlastní nohy, povedlo se jí to a našla novou lásku.
Chápu i Jesse, který musel bojovat o svůj život.
Oba jsou neskutečně silní.
Nechápu ale jejich chování po tom, co se Jess vrátil, musel počítat s tím, že po 3 letech nebude vše stejné. Zarazila mě také cesta do Maine a také to, že Samovi nevadilo, že ho v podstatě podvedla.
Emma a Jess se vrátili z druhých líbánek a hned se vrátila k Samovi, který dělal jakoby se nic nestalo.
Konec byl rychlý a vůbec mi k tomu neseděl.
Ale prostředí knihkupectví a domova bylo moc pěkné, rozvíjející vztah Emmy a Marie byl také zajímavý a Sam s kočkami jsou moje nejoblíbenější postavy z knihy. :)

Angie.D
10.07.2022 5 z 5

"Every time you love, everyone you love, the love is different. You're different in it."

Zbožňujem takýto typ príbehov. Ktorý ma emočne vyčerpá, zlomí mi srdce a zanechá také dozvuky, že ešte dlho na tento príbeh budem spomínať.

"You know that you will never truly be free of the grief. You know that it is something you must learn to live with, something you manage."

Od knihy som našťastie dostala to, čo som čakala. Srdce pukajúci romantický príbeh s nahliadnutím do hlavy a srdca ženy, ktorá musí učiniť ťažké rozhodnutie.
Celý čas som myslela na to, čo by som robila keby som sa ocitla v situácii ako Emma a teda, neviem. Už len myšlienka na to mi privolávala paniku a slzy :)
Autorka vymyslela zaujímavú zápletku a teda do konca knihy som si nebola istá s kým Emma nakoniec skončí. Obe mužské postavy sú totiž veľmi sympatické a to sa mi na tom asi páčilo najviac. Že sa autorka neuchýlila k tomu, že zrazu by bol jeden z postáv debil. O to ťažšie bolo pre Emmu rozhodovanie. Správanie postáv je vykreslené uveriteľne v každom bode v živote, v ktorom sa nachádzajú a tak som to mohla intenzívne prežívať.

S tým ako to skončilo a k akým uvedomeniam postavy dospeli som veľmi spokojná.
Knižka obsahuje viacero pekných myšlienok, ktoré som si vyznačila.
Odporúčam a ja si určite od autorky prečítam aj nejaké ďalšie knižky, ktoré ma dúfam tiež tak emočne vycucajú :)

"Travel the world by reading a book."

mekkejla
01.07.2022 4 z 5

Řekněme si na začátek, že novější díla této autorky mám radši. Tady byl hodně zajímavý nápad s návratem "mrtvého" manžela, ale jinak se tam vlastně nic moc nedělo. Hvězdička šla dolů především za opravdu extrémní nadužívání "miluju Tě" a za to, co se stalo v Maine...

bafuskyBaf
30.06.2022 5 z 5

U této knížky jsem dala na recenze a neudělala jsem chybu. Krásný román o lásce. Vůbec si nedovedu představit, že bych se ocitla ve stejné situaci. Čekala jsem do posledních stran jak to dopadne - koho si vybere. I když tušila jsem. Zhltnuto za jeden den :D

Danafantom
17.05.2022 4 z 5

Není tam žádný záporák, a já mám ráda knížky o hodných lidech :)

Kristy.Seb
02.05.2022 4 z 5

Snad každý má nějaký okamžik, který mu rozděluje život na dvě části. Když se ohlédnete zpátky na časovou osu svého života, někde na ní najdete ostrý zářez - nějakou událost, která vás změnila a která změnila váš život víc než kterákoliv jiná. Okamžik, který vytvoří "předtím" a "potom".

Smutku se nikdy zcela nezbavíte. Je to něco, s čím se musíte naučit žít, co se musíte naučit zvládat.

Dobré věci nečekají, až na ně budete připraveni. Někdy se před vámi objeví, dřív než v tom bodě jste.

Flirtování spočívá v zamilování se do sebe stejně jako do toho druhého. Spočívá v tom, že vidíte sebe očima někoho jiného a uvědomujete si, že toho je spousta, co na sobě můžete mít rádi, spousta důvodů, proč někdo visí na každém vašem slově.

Lidé nejsou ustrnulí. Vyvíjíme se v reakci na naše radosti a naši bolest.

Když se znovu zamilujete, vzdáváte se, byť jen trochu, těch, které jste milovali dřív. Ale nic se tím nevymaže. Nemění to nic na tom, co jste kdysi měli. Dokonce to ani nenecháte tak daleko za sebou, abyste si to okamžitě nevybavili, abyste se k tomu nemohli vrátit jako ke knize, kterou jste rozečetli před dlouhou dobou. Vzpomenete si hned, jak jste tenkrát cítili.

Pravá láska nemusí vždycky vydržet. Nemusí být vždycky na celý život. Neznamená to, že to nebyla pravá láska. Bylo to opravdové.

Moc jsem se na knížku těšila. Ze začátku mi trochu vadilo, že se v příběhu hodně rychle skákalo v jednotlivých časech. Ale konec knihy byl skvělý! Šťastný konec to byl, ale zcela jinak, než jsem očekávala.

pocketka
30.04.2022 3 z 5

Obrovské očekávání = velká pravděpodobnost zklamání. Tak tomu bylo i v tomto případě. Do poloviny knihy absolutně nezáživné, čekala jsem vlastně jen na chvíli, kdy se Emma rozhodne, s kým nakonec bude, i když to bylo vcelku jasné. Dvě, tři moudra se v knize objevily, ale bohužel styl psaní mne nezaujal. Škoda. Nápad to byl fajn.

Pitbullka
15.04.2022 3 z 5

Zajímavý příběh, ale novější tvorba autorky mi sedí víc. Tenhle příběh mě příliš za srdce nechytl.

BarboraZ
10.02.2022 5 z 5

Poslouchala jsem ji jako audioknihu namluvenou Klárou Issovou, přednes měla hodně procítěný, líbilo se mi to. Příběh knihy byl hodně silný, myslím, že ve mě zůstane ještě dlouho. Ten konec se moc povedl ️.

Domčik
27.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Jak je možné, že jsem na tuhle knihu dříve nenarazila? Kniha přesně pro mě, romantický silný příběh. Je pravda, že Emma mi přišla takový zvláštní, ale postavu Sama jsem měla moc ráda! Jsem ráda, že si nakonec jej vybrala. Přečteno za dva dny ještě z přinuceni, abych si knihu šetřila. Tohle se povedlo!!

Monačte
20.01.2022 4 z 5

To je teda situace! Hlavní hrdinka si myslí, že její životní láska zemřela při letu vrtulníkem. Dlouho se z toho dostává, ale pak najde někoho, kdo ji opět dělá šťastnou. A v tom se mrtvý manžel objeví! Celou dobu totiž žil na pustém ostrově. Půlku knížky jsem přemýšlela, jak bych se zachovala já a kdo je ten dobrý a kdo špatný. A koho si má vybrat. A jak to sakra dopadne? Nějak to přeci dopadnout musí? Tuhle romanťárnu jsem si užila od začátku do konce - včetně středoškolské retrospektivy.
Mimochodem - poslouchala jsem to jako audioknížku a chtěla bych vyzvednout namluvení Klárou Issovou! Ona to opravdu hrála a emoce prožívala! Jako by tam, kde hlavní hrdinka pláče, opravdu plakala a tam, kde je veselá, byla i ona veselá. Vidím tu v komentářích, že ne každému její přednes sedl, mě ale velmi.