Jediné pravé lásky

Jediné pravé lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328768/bmid_jedine-prave-lasky-YFY-328768.jpg 4 592 182

Autorka románu Možná v jiném životě přichází s novým strhujícím milostným příběhem o ženě, která musí nečekaně volit mezi manželem, kterého už dlouho považuje za mrtvého, a snoubencem, jenž v ní znovu probudil chuť žít. Emma Blairová si vezme Jesse, svou lásku ze střední školy. Vybudují si společný život, na hony vzdálený představám rodičů i usedlým lidem z rodného města, a procestují spolu svět. V den prvního výročí svatby se ovšem stane nehoda a nad Tichým oceánem zmizí helikoptéra, v níž letěl Jess spolu s dalšími dvěma muži. Po čase jsou všichni prohlášeni za mrtvé. Emma dá výpověď v práci a vrátí se domů do Ameriky, aby se pokusila překonat smutek a znovu si urovnat život. Roky plynou, až jednou Emma narazí na dávného kamaráda Sama a zjistí, že se znovu zamilovala. Když se se Samem zasnoubí, má pocit, že dostala druhou šanci být šťastná. Tedy jen do té chvíle, než se najde Jesse. Je naživu a celé ty roky se k ní snažil vrátit. Emmu čekávelké rozhodnutí. Musí si vybrat. Manžela, nebo snoubence? Především však potřebuje poznat samu sebe a zjistit, co chce, aniž by ublížila těm, které miluje. Emma ví, že musí naslouchat svému srdci. Jen si není jistá, co říká…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Mladá fronta

One True Loves , 2016

Knihomolka_176
07.04.2024 5 z 5

Jsou příběhy, které si přečtete a nic pro vás neznamenají. Jsou příběhy, které se vám líbí, ale za pět minut už na ně zapomenete. A pak jsou příběhy jako tenhle. Příběhy, které vás donutí cítit všechno. Cítit každou emoci, kterou cítí hlavní postavy. Nenávidíte, milujete, smějete se a pláčete, rvete si vlasy kvůli tomu, jak se hlavní hrdinka chová, ale o chvíli později pro ni pláčete. Příběhy, které s vámi budou ještě dlouho po přečtení.
A tohle je jeden z těhle příběhů.

PS: Audiokniha byla skvěle namluvená, takže mi ani nevadilo, že jsem knihu nedržela v ruce.

Lucinka007
11.01.2024 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Další super kniha od této autorky. Četla si mi rychle a příběh byl skvělý. Za mě doporučuji :-)

sestricka1
30.11.2023 1 z 5

Komentář od AngeliS tuto knihu naprosto vystihl. Líp bych to nenapsala. Za sebe dávám jen jednu *. Dočetla jsem sice až do konce, ale stránky jsem musela přeskakovat.

AngeliS
25.10.2023 2 z 5

Tato kniha se mě pokusila přilákat zajímavým tématem, ale bohužel se mi její provedení nijak zvlášť nezamlouvalo. Příběh se většinou točí kolem hlavní postavy, která neustále opakuje "miluju tě", což vytváří monotónní a mírně únavný motiv. Je pravda, že občas kniha nabídne něco jiného, ale skutečný děj je zde vzácností.
Pokud hledáte oddechovku, může vám kniha posloužit – v tomto ohledu jí nelze upřít určitou relaxační hodnotu. Nicméně její obsah je z velké části omezen na popisné scény, které se někdy táhnou do nekonečna a ztrácejí svou poutavost.
Jde skoro o literární ekvivalent cukrové bomby, která vám může zkazit chuťové buňky.
Pokud jste fanouškem konkrétních a důležitých momentů v příběhu, doporučil bych čtenáři začátek, několik stran uprostřed a poté klidně konec. Zbytek knihy, bohužel, působí spíše jako výplň bez významného obsahu.
Celkově bych tuto knihu doporučila opravdu pouze těm, kteří hledají něco, čím zabít čas a nemají zrovna po ruce jiný zdroj zábavy. Existuje mnoho dalších literárních děl, která nabízejí hlubší a poutavější zážitek.

AnnaNes
04.10.2023 3 z 5

Příjemná oddychovka s koncem dle mých představ. Moje první od autorky, dám šanci i dalším knihám.

Tereziee
18.09.2023 4 z 5

Na knihu od mé oblíbené autorky jsem se těšila hlavně kvůli anotaci, která mě na celý příběh nalákala. Dvě lásky, obě pravé a každá jiná. Musím říct, že jsem celý příběh byla napjatá koho si Emma zvolí a měla jsem od začátku skoro jasného favorita a byla jsem ráda, jak nakonec celý příběh dopadl. Knížka byla o trošku slabší, než autorčiny ostatní knihy, ale to bylo i tím, že byla trošku jiná. Rozhodně ale byla moc dobrá.

monte
28.08.2023 4 z 5

příjemná oddychovka

iceVS
18.08.2023 5 z 5

Přiznávám, fakt jsem byla náramně zvědavá, jak to celé dopadne. Takže si musím přiznat i to, že mě kniha bavila.
Prostě léto a lásky :-)

Evaho73
09.08.2023 3 z 5

Najzaujímavejšia je situácia, v ktorej sa ocitla hlavná postava príbehu.
Inak kniha je po čitateľskej stránke celkom atraktívna  vzrušujúca, ale celá zápletka príbehu je predvídateľná a na môj vkus málo rozvinutá. Navyše hlavná ženská postava si mňa osobne svojim charakterom nezískala. Celkovo knihu radím do kategórie ľahké odpočinkové čítanie, ktoré síce neurazí, ale ani nenadchne.

Téra
09.08.2023 3 z 5

Námět knihy byl skvělý. Situaci, do které se hrdinka dostala, by asi nechtěl zažít nikdo. Čekala jsem, jak mě to zasáhne, ale ono nic. Vůbec to se mnou nehlo a nevím proč. Já bych asi víc ocenila, kdybchom o zápletce nevěděli z anotace. Kdybych četla příběh a všechny ty zvraty bych nečekala. To by byla asi pecka.

knihomolkaMist
23.07.2023 3 z 5

Autorka mi asi úplně nesedla. Není to má první kniha od autorky, ale dost možná to bude kniha poslední. Ten námět byl super, originální. Neskutečně prekérní situace, ze které není úniku. S rozhodnutím hrdinky jsem byla spokojená, neboť jsem měla stejný názor, ale u čtení jsem se prostě strašně nudila.

Airelle
25.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Představte si situaci, že jste na večeři se svou rodinou a svým snoubencem a Vám zavolá Váš manžel Zajímavé, že? A teď si představte, že je Váš manžel už nějakou dobu po pádu vrtulníku prohlášen za mrtvého! Já osobně bych se do této situace dostat nechtěla. Co myslíte, jak se s tím popasuje samotná hlavní hrdinka Emma Blairová?

Od Taylor Jenkins Reid jsem už přečetla tři knihy a pouze jedna z nich se mi nelíbila, i přesto k ní přistupuji obezřetně. Postupem času jsem si její styl psaní oblíbila a v této knize prokázala, že umí pracovat s literárními charaktery takovým způsobem, že máte pocit, že skutečně existují. Opravdu jsem až do konce knihy netušila, jestli se Emma rozhodne pro svého manžela Jesse nebo snoubence Sama. Každý je jiný, oba Emmu milují, oba jsou sexy, laskaví a udělají vše pro to, aby byla Emma šťastná, ale který je ten pravý? Kdo je Emmina pravá láska a existuje vůbec?

Emma se mi líbila, po Jessově ztrátě prošla velkými životními změnami a hodně se posunula. Vede rodinné knihkupectví, které v pubertě tak nenáviděla, a navíc jí to baví.

U několika kapitol jsem si pobrečela, no to je slabé slovo, já doslova řvala a slzy tekly proudem! Nejvíc asi při scéně na střeše, nebo když Jesse našel dopis, který mu Emma napsala, anebo když Sam ustoupil do pozadí, aby si mohla vše rozmyslet.

Jaká kniha od Reid se Vám líbila nejvíc? Nebo chystáte se na nějakou?

Budu tě milovat, dokud nebudeme tak staří, že už nebudeme moct skoro ani sami chodit a budeme si muset pořídit chodítka a dát na ně ty rozpůlený tenisáky. Vlastně tě budu milovat i dál. Budu tě milovat až do konce věků. - Jesse

Je to komplikované, milovat, když máte zlomené srdce. Je to bolestné a nutí vás to být k sobě upřímní. Musíte usilovněji pracovat na tom, abyste našli pro své pocity vhodná slova, protože nezapadají do žádných předem připravených škatulek.

marina4088
21.05.2023 4 z 5

Pravá láska nemusí vždycky vydržet. Nemusí být vždycky na celý život. Neznamená to, že to nebyla pravá láska. Bylo to opravdové.

Mám takový pocit, že Taylor prostě neumí napsat špatnou knihu. Sice jsem ještě nečetla všechny, ale i tak jsem si ji jako autorku opravdu zamilovala a tak nějak to prostě cítím.

Jediné pravé lásky mají skvělou počáteční větu - člověk by si podle ni snad myslel, že to bude oddechová, vtipná a zamilovaná kniha. Něco z toho sice dodržela, i přes to byla úplně jiná. Nejlépe bych ji popsala jako hořkosladkou (bittersweet), kdy vlastně člověk přes polovinu času nevěděl, jak se správně cítit. Na jedné straně šlo totiž cítit zmatení, neskutečný smutek a hned na to jste si mohli přijít z vývoje příběhu hodně šťastně.. jen abyste se po dvou větách zase zhroutili. Jo, byl to fakt emoční dryák.

Emma to rozhodně neměla lehké a upřímně si nedokáži představit stát na jejím místě. Za mě bylo její chování naprosto adekvátní - vzhledem k tomu, jak se příběh vyvíjel, měla 100% právo být ze svých pocitů naprosto zmatená a člověk prostě občas potřebuje čas, aby si pořádně uvědomil, na čem doopravdy záleží a je v pořádku, když v tom průběhu člověk občas ztratí hlavu.

S vývojem a koncem jsem byla opravdu spokojená - Emma s každou další stránkou dospívala a konečně se probouzelo její pravé já, takže si stále více dovolovala být sama sebou, až nad věcmi nakonec přestala tak do detailů přemýšlet a to byl ten moment, kdy již byla 100% sama sebou a konečně věděla, jak doopravdy chce, aby její život pokračoval, konečně si dovolila být šťastná prostě taková, jaká je.

Sice občas měla kniha nějaké momenty, které mi přišli zbytečné a nebo naopak natahované, i tak jsem si knihu moc užila a těším se, až si přečtu zbytek jejich knih - doma mám všechny, co od ní vyšly, ale znáte to..

LenkaMacak
04.05.2023 4 z 5

Úžasná kniha! Plná lásky, ale také bolesti kniha o ztrátě, smíření, ale také o tom, že čas všechny rány zhojí. A o tom, že i když někoho milujete ještě to neznamená, že je ten pravý.. 4/5*

Lovana
28.04.2023 5 z 5

Další kniha autorky, pro mě první kniha autorky o obyčejných lidech (zatím jsem četla knihy Daisy Jones & The Six, Sedm manželů Evelyn Hugo a Malibu v plamenech). A přestože je kniha úplně jiná než ty předchozí, je také skvělá.
Knihu jsem z větší části poslouchala jako audioknihu, ale konec jsem dočítala z papírové knihy, protože už jsem chtěla vědět, jak vše dopadne. Rozhodně ale vůbec nelituji, že jsem knihu poslouchala jako audioknihu (spíš naopak), protože kniha je velmi dobře načtená a konec knihy, který jsem četla si stejně doposlouchám i v audio podobě.
Hlavní hrdinku jsem si rychle oblíbila a rozhodně bych nechtěla zažít to co ona Nebudu prozrazovat, jak příběh dopadne a ani zda si Emma vybrala dobře Každopádně já jsem si jednoho z jejích mužů velmi rychle zamilovala a doufala jsem, že to bude ten, kterého si vybere Ale který to byl a jestli si vybrala jeho nebo toho druhého, to už vám neprozradím Kromě tří hlavních postav se mi velmi líbil vývoj ve vztahu Emmy a její sestry Marie, ten byl moc krásně popsaný.
Při čtení mnou opět cloumaly emoce, nejednou jsem si poplakala, tohle prostě autorka umí. Ale osobně bych teda ubrala četnost fráze Miluji tě, která byla v knize pravdu až příliš často a osobně mi přijde, že pokud se toto říká až tak často, že to poněkud postrádá ten skutečný význam těchto slov Autorka píše velmi čtivě a procítěně a já se určitě vrhnu i na zbylé dvě knihy, které z těch u nás vydaných ještě nemám přečtené.

Hodnocení 4,5*/5*

Jenny46
04.04.2023 5 z 5

Příběh není odpočinková četba chvíli se budete smát, budete plakat emoce jak na houpačce. Třetí kniha od autorky a jsem moc spokojená, styl psaní mi sedí...
Nechtěla bych být Emma...
Doporučuji 5*

Ivka14
02.04.2023 4 z 5

Taylor Jenkins Reid je jedním z mých nejoblíbenějších současných autorů. Má úžasnou schopnost neotřelým způsobem psát o složitosti vztahů. Všechny její postavy jsou složité, nedokonalé a dobře vykreslené. Jednoduše řečeno, cítí se jako skuteční lidé.

V tomto románu Jenkins vytváří jedinečný problém a zároveň se mu daří vyhýbat se obvyklým tématům milostných trojúhelníků v knihách. Představuje dva jedinečné vztahy, mezi kterými si hlavní hrdina musí vybrat

Příběh má pomalejší tempo a milovala jsem každou minutu. Kéž by byl román delší.

Dela90
08.03.2023 5 z 5

(SPOILER) "Nemyslím si, že pravá láska představuje vaši jedinou lásku.
Myslím, že pravá láska znamená milovat opravdově.
Milovat čistě. Milovat beze zbytku.

Woow! Skvělá emocionální jízda od začátku až do konce.

Knížku jsem si pořídila na základě přečtení Sedm manželků Evelyn Hugo, protože mě autorka moc nadchla svým psaním. A po dočtení, vím, že tohle byla správná volba.

Nádherný, byť smutný příběh - prožívala jsem s Emmou naprosto všechno. Někdy jsem sice měla pocit, že bych ji tak popostrčila kupředu, ale nikdy nemůžete soudit druhého dokud neprožijete to co on. A tohle bych jako manželka rozhodně prožít nechtěla.

Je úplně absurdní, jak si člověk může myslet, že se po letech, kdy byl mimo vrátí zpátky do stejného okamžiku, kdy zmizel a všechno bude jako dřív. Fakt šílená představa.

To co prožil Jessie, brrr (vstávaly mi hrůzou vlasy na hlavě).
Bylo hezké sledovat i vzájemný sourozenecký posun mezi Emmou a Marií.
Ale je to hrozné, že tragédie v rodině teprve spojí sestry dohromady.

Pokud máte rádi knížku s emocionálním a silným příběhem, tak tohle je ono.
Doporučuju všema deseti!

Dobré věci nečekají na to, až na ně budete připraveni. Někdy se před Vámi objeví, dřív než v tom bodě jste.

gnocchi
05.03.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila. Víc jsem si přála s Emmou Jesse, zřejmě proto, že mi jejich vztah, láska, to propojení, tak jak o něm autorka psala, připadalo silnější, bylo tam víc emocí, citu. Ale jak už tady někdo psal, vůbec si neumím představit, jak těžké takové rozhodování musí být. A právě proto jsou tři dny málo, tedy za předpokladu, že miluješ dva lidi. I tak v těch třech dnech s Jessem zažila Emma citově mnohem víc, než za celou dobu se Samem. Tak to na mě působí a proto u mě vítězí Jess.

Zlatinka.Emilly
04.02.2023 5 z 5

Zajímavý příběh. Emma měla velký problém v rozhodování a ač jsem se jednou přikláněla k Jessovi, podruhé k Samovi, tak nakonec zvolila správně.