Jediná vzpomínka Flory Banksové ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Flora nemá krátkodobou paměť. Její mysl několikrát denně vymaže všechny zážitky, které nashromáždila, a vrací se do věku 10 let, kdy jí byl z mozku vyoperován nádor. Když však políbí Drakea, nezapomene! S přesvědčením, že jen on jí dokáže vrátit vzpomínky, se za ním vydá do malé vesnice na severu Norska. Za polárním kruhem ale nic není takové, jak se zdá, a Flora musí být víc než statečná, aby poznala sama sebe a dostala se do bezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356545/jedina-vzpominka-flory-banksove-OyF-356545.jpg 3.586
Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno (ekniha), CooBoo
Orig. název

The One Memory of Flora Banks, 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (26)

Kniha Jediná vzpomínka Flory Banksové

Přidat komentář
Beky
31. ledna

Z celé knihy mám smíšené pocity...
Ono námět byl super, ale to zpracování, alespoň pro mě, vcelku nic moc...
Neustálá věta, která se opakuje snad pořád, mi lezla pěkně na nervy!
Chápu, že amnezie a život s ní není jednoduchý a jsou tedy činy a věci zmatené, jako to bylo i tady v příběhu, ale na druhou stranu odvaha Flory mě dost překvapila a taky pár dalších věcí, které se nakonec vyvrbí :)

baru746
15. ledna

Zajímavá knížka. Zase něco úplně nového:) Začátek jsem ale musela hodně překousnout, vydržela jsem u ní jen kvůli komentářů tady a udělala jsem dobře.


Alča31
15.11.2020

Za mě super knížka. Trochu jsem se ze začátku bála, že to bude jen bezpříběhová romanťárna, ale byl to pravý opak. Příběh je velice zajímavý, poutavý a s nečekaným koncem.

LaDouceBrise
28.10.2020

Zaujal mě název i anotace, ale dlouho jsem vzhledem ke zdejšímu nepříliš dobrému hodnocení čtení odkládala. A nyní, když už si můžu odškrtnout Floru ze seznamu knižních restů, jsem značně rozpačitá stejně jako většina zdejších čtenářů.

Nápad byl rozhodně originální, se zpracováním už je to pak horší. Problematickým se ukázal být především začátek. Ach, jestli ještě jednou v životě uslyším větu „Líbala jsem se na pláži s Drakem,“...
Je pochopitelné, co tím autorka zamýšlela, ale už jaksi nedomyslela, jaký efekt to bude mít pro případné čtenáře. Přiznejme si to. Vidět to skoro na každé druhé stránce je opravdu víc než iritující.

Myšlenka kratičkého románu není nijak hluboká, ale s postupujícími stránkami získává Flora a její rodící se dobrodružství jisté kouzlo. Celý příběh je alespoň podle mě v mnohém nereálný, ale čtenář se stejně neubrání obdivným pocitům vůči Flořině odvaze a soběstačnosti jejímu onemocnění navzdory.

Druhá polovina zčásti vynahradí svou akčnější a napínavější atmosférou to nekonečné opakování informací na začátku. Musím přiznat, že konec už mě i bavil, což poněkud zachránilo můj celkový dojem z knihy.
Nedoporučím, ale jako oddechová četba to není vyloženě špatné, pokud překousnete Drakea a jeho magický polibek...

Sixtinka144
22.07.2020

Tak kde začít. Tahle knížečka má jen 250 stran, tudíž to je taková "odpolední jednohubka". Sama jsem ji měla za pár hodin přečtenou, příběh odsýpal, nebylo to žádné složité čtení, tudíž jsem u toho nemusela tolik myslet :D To je jedno velké pozitivum knihy. Taky se mi líbil námět, protože film " 50x a stále poprvé" mám hrozně ráda. Tohle bylo trochu více depresivnější ( i když to tak asi na ostatní nepůsobilo, mně bylo hlavní hrdinky Flory líto) než film, ale stejně jsem si to užila. Líbil se mi konec, že to nebylo takové suché, a že jsme si ho tak trochu mohli domyslet, co se asi pak dělo dál. Je pravda, že některé opakující se pasáže, byly nudnější, ale zase to tomu dodávalo trochu realističnosti. Taky sposta myšlenek v knize byla hezká. Takže za mě milá, oddechová knížečka, kterou jsem si prostě jen užívala.

Lily-fairy
08.07.2020

Zajímavé nosné téma, za něj ta první hvězdička, ale zpravování otřesné. Příběh nudný,
postavy nijaké. Jsem ráda, že jsem ji aspoň přečetla za den a na konci byly asi tak tři dobré citáty. Nebýt nízkých očekávání a čtivosti, asi bych ji odložila...

Kathleen
08.06.2020

Knížka vypadala, že zpracuje zajímavé téma. Autorka si však ukousla moc velké sousto. Půlka knihy se vlastně točí stále dokola. Jediné, kde se něco změnilo, byl konec knihy, který byl přeci jen zajímavý a překvapivý.
Škoda, že autorka nezkrátila ten opakující se děj, a místo toho podrobněji nerozepsala konec knihy.
Dávám 2 hvězdy za posledních zhruba 30 stránek. Doufám, že ten styl psaní zapomenu stejně rychle jako hlavní hrdinka příběhu.

Jirikk
24.02.2020

To bylo velmi zajímavý téma, dobře vymyšlený a dobře napsaný.. Floře budete celou knihu držet palce... A ten překvapivý konec..

1