Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450542/bmid_jedina-kniha-o-jidle-kterou-potrebu-Vjk-450542.jpg 5 215 55

Výživa člověka se stala jedním z nejkontroverznějších témat poslední doby. Díky internetu a sociálním sítím, kde má možnost sdílet kdokoliv cokoliv, a to hned, se výživové mýty šíří rychlostí blesku. Pro běžného smrtelníka je složité se v džungli protichůdných doporučení orientovat a rozpoznat, co je pravda a co už je za hranicí zdravého rozumu. Detoxikační kůry, drastické diety, extrémní výživové směry, polopravdy ohledně výživy dětí. To vše může ovlivnit lidské zdraví i psychiku na mnohem delší dobu, než si řada z nás vůbec dovede představit. Pod záplavou jednoduchých řešení, které moderní doba přináší, se lidé přestávají spoléhat sami na sebe, vytrácí se selský rozum a kritické myšlení. Kniha Karolíny Fourové, odbornice na výživu a kvalitu potravin a úspěšné blogerky (FOOD BLOG ROKU 2019 - kategorie PŘÍNOS), vám pomůže pochopit základní principy stravování, představí jednotlivé složky výživy a jejich úkol v lidském organismu. Naučíte se správně nakupovat a dostanete odpověď na většinu otázek o jídle a potravinách, které vás kdy napadly. A abyste se v té zdravé zdravě neztratili hned na začátku, najdete v knize i 40 autorčiných nejoblíbenějších receptů, které vám cestu usnadní. Dobře se bavte a nejezte blbě!... celý text

Literatura česká , Literatura naučná , Kuchařky

Vydáno: , Esence

Nejez blbě , 2020

dzejkbeltygros
25.11.2021 5 z 5

Autorku sleduji už nějakou dobu na instagramu. Má krásné fotky, umí skvělé předat informace. O výživu se zajímám už pár let, ale pořád jsem tápala, skákala od jedné diety ke druhé, zkoušela různé stravovací styly. Ale ono většinou stačí zapojit jen selský rozum. V knize je vyvráceno spousta mýtů, naučila jsem se číst etikety. Najdete tam i několik receptů, hlavně na dezerty, takže za mě opravdu nejlepší kniha o jídle, jakou jsem dosud četla. Děkuju za ni!

pocketka
07.09.2021 5 z 5

Hlouběji o výživu jsem se začala zajímat teprve nedávno. Pro začátečníka je toto ideální kniha, je v ní vše jasně vysvětleno, doplněno o fajn ilustrace. Při čtení jsem několikrát zvolala, co od nyní jíst budeme a co rozhodně ne. No a ty recepty na konci jsou třešnička na dortu. Ty ještě vyzkoušené nemám, ale líbí se mi a zcela jistě se do nich pustím.

EllSeifert
30.08.2021 5 z 5

Karolínu sleduji již dlouho a knihu jsem brala jako prostředek, jak ji podpořit. O výživu se vcelku zajímám a je jasné, že kniha pro mě nebude samá novinka. Princip zdravého stravování je vcelku prostý, proto nevím, co za novinky tam lidé, kteří se o výživu zajímají, hledají :-). V knize je představen základ, se kterým si běžný smrtelník opravdu vystačí, informace jsou podány stručně a jednoduše. Kniha má na rozdíl od jiných knih o výživě obrovskou výhodu – autorka je inženýrkou v oboru výživy a kvality potravin a neprezentuje tak žádné extrémní výživové směry, ale nabádá ke střídmému zdravému životnímu stylu. Kniha je také velmi krásná, ilustrace jsou úžasné a to platí i pro fotografie, které se v knize nachází. Kromě toho se v knize nachází skvělé recepty, které autorka dovedla k dokonalosti.

Janca001
26.08.2021 5 z 5

Když jsem tuto knihu dostala, nevěděla jsem úplně, co od ní čekat. Autorku jsem neznala a jednu knihu o jídle už vlastním. Ale opak je pravdou. Vše je tam naprosto jednoduše vysvětlené, že to pochopí i neznalci okolo stravování atd. Mooc mě knížka bavila číst, vše jsem to pochopila a dozvěděla jsem se plno nových věcí. Doporučuji všem, kdo chtějí pochopit vše ohledně zdravé výživy, ale jiné zdroje jim přijdou na chápání moc složité.

Steiniglovka
10.08.2021 5 z 5

Tohle je opravdu jediná kniha o jídle,kterou potřebujete. Karolina Four chytře a jednoduše vysvětluje zapeklité souvislosti týkající se výživy. Kniha mi moc pomohla a sem tam jí otevřu jen tak a prolistuju nebo si některé věci připomenu. Graficky je moc hezky zpracovaná. Recepty jsou jednoduché, originální a výtečné :)

adorjas
25.07.2021 4 z 5

Mne ako výživovému laikovi, ktorému až posledný polrok, kvôli zdravotným problémom, začali docvakávať súvislosti ohľadom jedla a jeho nutričnom zložení, dala táto kniha celkom veľa. V podstate mi potvrdila úplne to, čo som si aj ja sama na základe empirických skúseností overila, a tým pádom na ňu nedám dopustiť. Keby som o nej bola vedela začiatkom januára, tak mi možno ušetrí oveľa viac času s vlastným experimentovaním, ale človek sa učí najlepšie na vlastných chybách a omyloch, že? Teoretická časť za mňa super, recepty som zatiaľ neskúšala.

kleozpatra
10.05.2021 3 z 5

Jedna z mnohých "jediných" knih o jídle, které potřebujeme, a baví mě, jak si vzájemně protiřečí, tady je mléko ok, vejce z krámu nebo ze dvorka jsou stejná, ghí není ten zázrak, za který ho považujeme, a spousta dalších zajímavostí od sympatické autorky, hezké fotky a recepty určitě ňam, nicméně docela kalorické bomby.

bagel
04.05.2021 4 z 5

Vzhledem k tomu, jak hodně se o knize mluvilo v době jejího vydání, jsem čekala více. O výživu se povšechně zajímám, takže mně moc nového nepřinesla. Tomu, kdo chce získat základní přehled o stravování, ji ale určitě doporučuji. Je psána přehledně, nezabíhá do přílišných podrobností, věci zde uvedené jsou vědecky podložené, vyvrací mnohé mýty a omyly. Recepty byly už trochu navíc, obešla bych se bet nich.

Aleen
22.04.2021 3 z 5

Nejdříve, abych se vyhnula případnému kamenování, chci říci, že jde o můj subjektivní názor. S autorkou jsem v některých kapitolách souhlasila a pokud jsem zjistila, že mi jen potvrzuje mé názory po dlouholetém zkoumání všech možných zdrojů, kapitolku jsem jen zběžně prolétla. Zajímaly mně spíše informace, u kterých si nejsem jistá svým názorem na věc. A u těch jsem buď zůstala na vážkách, či spíše nesouhlasila a paní Fourová mě vlastně v ničem o ničem nepřesvědčila. Na zpracování knihy je znát dvě věci: jednak se jí dostalo maximální péče, je moc pěkná a jednak autorka svým tématem opravdu žije a je pro ni životně důležité své vědomosti podat co nejširšímu okruhu zájemců o ně. Vůbec není špatná, jen do mně se netrefila, nejsem správný cíl...

jejda.majda
15.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha, díky které teď můžu být děsně chytrá a vysvětlovat ostatním své poznatky o potravinách, které mě do doby, než jsem si knihu přečetla, ani nenapadly.

Moc se mi líbí, že kniha je rozdělena na dvě poloviny - na začátku je část o výživě a jídle a v druhé polovině je pak spoustu zdravých receptů. Vyzkoušela jsem jich zatím jen pár a na další se chystám. Hlavně jsem ráda, že nejde o nic složitého.

Od té doby, co mám tuhle knihu přečtenou, konečně rozumím složení potravin napsaným na obalech, vím, že kokosový olej není tak zdravý, jak se o něm říká nebo třeba že ne všechno, co je označeno jako farmářský produkt, je zároveň to nejzdravější, co je dostupné. Takže děkuji a doporučuji!

Martin466
26.03.2021 5 z 5

Recepty zatím nemohu hodnotit. Z hlediska informací se mi kniha moc líbí. Jasné a srozumitelné na žádný výživový směr neukazuje prstem a neháže špínu. Prostě řekne jak to je a kde jsou slabé místa. Graficky je kniha také povedená. Mohu jen doporučit.

saki5411
23.03.2021 5 z 5

Úžasná kniha nevěřila jsem tomu, že by téma jídla mohlo být čtivé a zároveň plné faktu, které si díky neustálému opakování rychle zapamatujete. Úžasná kniha. Vždy jsem se v tomhle cítila úplně zmatená. Autorka má úžasný dar umí fakta podat tak, aby je lidé pochopili a ke všemu o nich chtěli číst. Nemohla jsem se odtrhnout. Paráda

Fiddis
23.03.2021 5 z 5

Přesně tuto knihu jsem potřebovala. Ujasnění si pojmů a taky toho, na co jsem přišla už dávno - diety pro zdravé lidi jsou spíše škodlivé, nejlepší je jíst od každého trochu a pestře, prostě s rozumem. Jako třešnička na dortu jsou recepty, kterých už jsem vyzkoušela několik a jsem z nich nadšená :-)

Verrrunka
10.03.2021 5 z 5

Moje nová bible. Tuhle knihu by snad měli dávat matkám v porodnici, nebo prostě všem povinně, aby konečně začali lidi trochu přemýšlet nad tím, co jedí.
Navíc skvělé recepty, za tři měsíce, co ji mám, tak jsem uvařila víc receptů, než se všem mých kuchařek dohromady.

Anet2106
08.03.2021 5 z 5

Kniha zajímavých postřehů. Postupně jsem celou knihu pročetla. Je to takový dobrý návod. Je fajn mít knihu po ruce a vyhledávat v tom, co nás zrovna aktuálně zajímá. Zkusila jsem i několik receptů, které tam autorka uvedla. Moc nám chutnaly.

monika011
28.02.2021 4 z 5

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete je moc fajn kniha pro ty, kteří se chtějí starat o to, co jí (tedy pro ty, co se zajímají o své tělo). Ráda bych byla, kdyby tuto knihu měl doma vlastně každý a měl povědomí o tom, jak to se stravou vlastně je. Protože autorka vyvrací mýty, který se mezi lidmi šíří a objasňuje, jak to doopravdy je s dnešními moderními dietami. Líbí se mi, že autorka ví, o čem mluví, protože si to těžce vystudovala. A moc hezké je i celkové zpracování knihy a fotografie u receptů. Líbil se mi spíš původní název (Nejez blbě), protože momentální název je pro mě prostě netrefný - ráda čerpám informace z více zdrojů a navíc si myslím, že informace z této knihy jsou takové základní a okrajové, které by určitě stály za rozšíření. Jinak je kniha ale moc hezká, čtivá, se spoustou zajímavých informací. Doporučuji.

J.books
13.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha pro všechny, kdo se chtějí dozvědět základy o výživě z ověřeného zdroje. Plus je zde i pár jednoduchých receptů. Kniha je základní, nejde extrémně do hloubky, ale je čtivá, moderní a srozumitelná. Doporučuji hlavně sledovat IG účet autorky.

ivetdos
05.02.2021 1 z 5

Čekala jsem víc, možná i proto, že už mám hodně načteno, věnuju se výživě už hodně let, taky mě minulý rok semlela neskutečná marketingová masáž. Tahle kniha je přesným příkladem. Nechci být zlá, není to špatná kniha, určitě tu najdete plno dobrých receptů, které já běžně používám a řekla bych, že i vy z vás, co zdraví nehrotíte jste o nich už slyšeli. Já ze svých zkušeností vím, že věci nejsou černobílé a ve stravě (zdraví) to platí tuplem. Nemůžeme jet všichni podle tabulek, každý jsme jiný, nemůžeme se na všechno odkazovat na WHO, která má některé limity makroživin stále nastaveny na poválečný stav, to vám řekne každý odborník. Nemůžeme na rovinu tvrdit, že pokud nevypijeme 5 káv denně tak to s náma nic neudělá, i když většina z nás lítá na záchod, ať jsou studie jakékoliv. Prostě jsme každý jiný a mě dost zaskočilo, jak to tu bylo podáváno, jako jedna pravda, takhle to je, EU má limity, WHO má limit, hotovo. Jistě, jde o to se z toho ne po, ale taky nad tím víc přemýšlet.
Pokud si tuhle knihu nekoupíte, o nic nepřijdete, myslím si, že je tu plno jiných knih a e-booků, které jsou za mě rozhodně přínosnější.
Je to krásně zpracovaná kniha, super grafika, krásné fotky, taky cením stručnost a žádné velké okecávání, ale to je za mě tak nějak prostě málo.

milsed04
02.02.2021 5 z 5

Jasně, stručně, výstižně podané informace o potravinách a stravování.

clare01
31.01.2021 5 z 5

Naprosto se ztotožňuji s předchozími komentáři. Je to opravdu jediná kniha o jídle, kterou potřebujete. Přála bych si, aby tu bylo více takovým lidí jako Karolína a méně rádoby odborníků, kteří šíří dezinformace o jídle.

diety jídlo a pití stravování, výživa jídlo zdravá výživa

2020  90%Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete
2022  95%Výživná kniha o jídle
2020  60%Nejez blbě

Kniha Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete je v