Jedenadvacet polibků

Jedenadvacet polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6477/bmid_jedenadvacet-polibku-hmk-6477.jpg 5 288 37

Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života. Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Twenty Nine Kisses from Roald Dahl , 1948

kackamy
30.07.2017 4 z 5

I když nejsem moc povídkový typ, musím uznat, že příběhy pana Dahla mě zaujaly. Z počátku jsem se nemohla začíst, ale zhruba v polovině knihy se to zlomilo a zbytek jsem měla přečtený za pár večerů. Milá kniha pro příznivce černého humoru.

ochwey
29.12.2016 4 z 5

Povídky jak mají být, slabších je podle mě málo. Jen všechny mají tutéž linii, kdy gradují až k zvratu a šokující pointě na konci - což je celkem nevýhoda, když se čte jedna za druhou. I když je závěr překvapivý, je jasné, jak bude děj probíhat, od pomalého popisu a pak ťuk - a finito. Další Dahlovy povídky budu muset něčím prokládat.

eraserhead
20.11.2016 4 z 5

Skvělý výběr povídek s mnohdy skvělými pointami balancujícími na hraně haškovského škodolibého humoru nbeo syrového nepříjemného horroru. Povídky o lidech, kteří chtějí někoho napálit, ale napálí akorát sami sebe nebo lidech, jimž se stávají velmi nepříjemné věci. Skvrnou na kráse je pár slabších a velmi slabých kusů, které se však v přemíře dobře napsaných, zajímavých a chytlavých povídek vcelku příjemně rozmělňují.

Melic
14.04.2016 4 z 5

Teda, hned první povídka mě uzemnila svou kvalitou. Pak se objevilo i několik průměrných, ale přesto čtivých příběhů, mnoho dobrých povídek a ještě pár výborných. Doporučuji snad každému.

Pawlisman
30.10.2015 5 z 5

Nejsem vyznavačem povídek a co každou hodinu se dostávat do nového a nového příběhu a atmosféry. Pokud by však byly povídky psány takto brilantně, nechal bych si líbit. Ano, jde jednak o příjemnou a překvapivou pointu, ještě důležitější než 1 nápad je však držet literární kvalitu a krásnou gradaci a výběr slov po celý krátký příběh. To Dahl skutečně umí a jeho povídky jsou krásné literární dílo.

wooloong
04.08.2015 5 z 5

K téhle knížce se vždy po několika letech vracím. Nemají chybu.

Rade
13.04.2015 5 z 5

Výborná kniha, povídky s úžasnými, někdy dost absurdními pointami. Lze číst opakovaně.

twiggynka
02.03.2015 5 z 5

Autora jsem neznala a nevěděla co od knihy čekat, ale k mému překvapení jsem knihu přečetla hned. A i když už je to spoustu let, tak na ni stále vzpomínám a mám v plánu si ji brzy přečíst znovu!:-) Doporučuji!

Faustka
23.02.2015 5 z 5

Výběrová kolekce hořko - sladkých bonbónků. Mňam.

Ladys
28.02.2014 5 z 5

Vynikající a pro mě překvapení. Vůbec jsem autora neznal a nic od knihy nečekal. Perfektní.

H.A.R.R.Y.
02.01.2014 5 z 5

Skvěle vypointované povídky.

DanV.
01.12.2013 4 z 5

Což o to, skvěle napsané, černý humor perfektní a je ho dost (což je jedině dobře), ale to vědomí, že každá povídka skončí nějak zlomyslně mi už po chvíli vadilo; na druhou stranu si někteří sviňáci nepřijemný konec zasloužili, ne že ne.

Ječmínek
12.11.2013 4 z 5

Povídečky s pointami, černý humor, moc pěkné.

Moška
22.10.2013 5 z 5

Miluju Dahlovy pointy! (Ano, vím, že už jsem to zde psala :-D). Je to už mnoho let, co jsem ji četla, ale na pečenou kýtu se nedá zapomenout!!!

romika
09.10.2013

na tuto knihu nedám dopustit, prvně jsem ji četla v 16 na doporučení starší holky na brigádě a nestačila jsem zírat...... zvrat těsně před koncem povídky, nádhera, dodnes, když nevím co... sáhnu po ní i dalších Dahlových povídkách... navíc mám vydání pasující velikostí akorát do kabelky.

Amaranta
18.03.2012 5 z 5

Pečená kýta, není nad ni... Kdysi v angličtině jsme měli článek s proměnou pointy v sochu z ledu (do koktejlů na večírek). Taky dobrý nápad, ale nikoliv tak absurdní. Plus povídek je jistě v nepředpokládaném závěru, ael také to, že detektivně laděné jsou střídany fantaskně nadpřirozenými, každá je tak jedinečná.

swamp
02.02.2011 5 z 5

Skvělá směsice Dahlových povídek, tak absurdně černá, tak morbidní.. bravo!