Jedenadvacet polibků

Jedenadvacet polibků https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/6477/bmid_jedenadvacet-polibku-hmk-6477.jpg 5 288 37

Dahl je mistrem černého humoru a jeho povídky jsou až rafinovaně promyšlené a gradované k někdy dost tvrdé, ale vždy překvapivé pointě. Nejsou to však příběhy morbidní ani krvežíznivé. Dahl sice pracuje s nadsázkou, ale vyznění jeho povídek je hluboce chápavé, humanistické. Jeho anekdotické příběhy vyrůstají ze zcela všedních a pravděpodobných situací a jejich nositeli jsou dokonale prokreslené postavy z běžného života. Tento výbor povídek postihuje jeho bohatou tvorbu ze všech úhlů. Zahrnuje příběhy veselé, ironické i drsné, z nepozoruhodnějších, které kdy Roald Dahl napsal.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Twenty Nine Kisses from Roald Dahl , 1948

baji42
25.11.2023 5 z 5

Kniha plná hodně černého humoru. Super! Doporučuji.

klotylda.ln
29.08.2022 5 z 5

Za mě skvělá knížka plná zajímavých povídek s nádechem tajemna a černého humoru. Roalda Dahla milujeme s dcerou, jeho pohádky a knížky pro děti jsou úžasné. Tato kniha byla první pro mě dospělé a opravdu paráda.

alabra
15.07.2022 5 z 5

Audiokniha velmi příjemně namluvena, povídky úžasné, odhalují hluboce lidské počínání, každý z nás má své hranice, pokud dojde k jejich překročení, autor za nic neručí. Velmi poutavé posloucháníčko.

Andrea864
30.06.2022 5 z 5

Velice příjemné, milé a vtipné čtení. Povídky měly spád, zajímavé a nápadité zápletky i skvělé pointy. Doporučuji.

Usire
13.06.2022 5 z 5

Velké překvapení, naprostá většina povídek se mi líbila. Jsou to chytré a vtipné příběhy, které mají mnohdy i poučení. Rozhodně doporučuji k přečtení.

jamesek007
03.06.2022 4 z 5

přísahal bych, že sem tudle skvělou knížku četl už před vojnou (tj. v sedumdesátých létech),
ale budiž, je to už nějakej ten pátek )).

Kontryhelka
23.04.2022 5 z 5

Knihu hodnotím kladně. Pořídila jsem si jí na základě zde velmi pozitivních komentářů a řekla si, že to zkusím. Jsem mile překvapena, povídky jsou opravdu vydařené a jsou zase odlišné svým stylem od těch, na které jsem byla dosud zvyklá. Vykreslené postavičky opravdu živě, se svými vrtochy, slabostmi a myšlenkami, jak druhého nejlépe oškubat. Fakt jsem se u některých povídek výborně bavila a přesvědčilo mně, že jsme lidé pořád stejní, ať žijeme v kterékoli době. Fajn oddychovka.

Jaruš7
01.02.2022 5 z 5

Šmrncovno - povídky - stačí naznačit a vezete se na adrenalinové smyčce.
Citace:" Objednala jsem si svou smrt. Jako pomstu..."
Audiokniha - superčtivo.

visisb
16.09.2020

Pěkný výbor povídek, který vyšel podruhé v devadesátých letech, tentokrát kompletní. Jak tu bylo už mnohokrát poznamenáno, všechny mají určitou pointu. Sám bych stavěl na první místo asi Jirku Sirku (Georgy Porgy), potom Farářovo potěšení, Kožich od Plukovníka, Mistr světa, Chuť, ale i dětské snění v povídce Přání má něco do sebe. Z těch slabších bych jmenoval Bytnou, trochu fantasmagorickou Královskou kašičku, Genezi a katastrofu a Nyní propouštíš v pokoji (Nunc dimittis).

Clair16
26.07.2020 5 z 5

Klasika, kterou asi není třeba obšírně představovat. Vypointované povídky, někdy jen potměšilé (Farářovo potěšení), jindy záludně detektivní (Skopec na porážku), ale vždy výborně napsané a přinášející překvapení. Mou nejoblíbenější je Cesta k nebesům, věřím, že ne z touhy po odplatě, ale jen po rovnováze :-).

Atanone
10.07.2020 5 z 5

Pořád jsem doufala, že o tuhle knihu zase někde zakopnu, přečtu si ji znovu, ale nějak pořád nejde, takže mi musí stačit paměť a ke svým 5* přidávám doporučení. Ty povídky jsou parádní, překvapivé, někdy trošku absurdní a některé mi docela dlouho nešly z hlavy.

ninano
02.07.2020 5 z 5

Vynikající povídky s překvapivým závěrem.

Greenfingers
16.05.2020 5 z 5

Rád čtu povídky a zejména ty, které se vyznačují zajímavým námětem a překvapivými pointami. Jedenadvacet polibků je právě takovou sbírkou krátkých próz. Autor je mým favoritem a proto se k jeho tvorbě neustále vracím. Rozhodně doporučuji!

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Povidky, ktere mnohdy prekvapi az sokuji, ale treba obdivovat napaditost i podani. Roald Dahl je v tomto mistr. Ty povidky nezapomenu.

ZuzziŠ
23.01.2020 4 z 5

Tohle je poprvé, co je v anotaci napsáno "povídky s překvapivou pointou" - a já skutečně byla pointami neustále překvapována. Inu, jednou to přijít muselo.
I když - u těch povídek, které se staly předlohou pro "Černé historky aneb Co se stalo" jsem pointou překvapena nebyla. A myslím, že by předlohou mohly sloužit i všechny ostatní.
PS: překladatel v každé povídce zvolil nějaké archaické slovo, které už mě byly neznámé. Včetně toho populárního z Babičky ze čtvrté kapitoly :-)

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Mistrovské dílo. Jedna povídka hezčí než druhá a každá se skvělým překvapivým závěrem. Ovšem musíte být příznivci černého humoru.

ArwenAragorn
06.10.2019 5 z 5

Co napsat? Každá z povídek je úchvatná, poutavá, promyšlená, s pointou, která mě často srazila na kolena, ať už se smíchem, nebo s úžasem. Četla jsem několikrát a k přečtení tuto mimořádnou sbírku povídek jednoznačně DOPORUČÍM.

jxr
23.09.2018

Nevěděl jsem ,co si přečíst a tak jsem hledal...a až dole ve skříni plné knih, zastrčenou úplně vzadu pod několika svazky, našel jsem tuto knihu, plnou skvělých, čtivých a zábavných povídek...do té doby jsem ani netušil, jaký poklad se skrýval ve spodní polici...

lucik2773
30.07.2018 5 z 5

Knihu jsem četla podruhé a povídky se mi líbily ještě více než poprvé. Objevila jsem tam věci, které jsem poprvé přehlídla. Mám ráda všechny knihy od Dahla.

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Příjemné, vtipné povídky. Jejich čtivosti nahrává i jejich délka, takže jednotlivé kusy zpravidla sezobnete na jedno posezení. Jako oddechovka je to výborné.