Jedenáct minut

Jedenáct minut https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/bmid_jedenact-minut-l5I-419.jpg 4 1728 199

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Onze Minutos , 2003

chandel
17.03.2018 5 z 5

Nádherně napsaná knížka, která krásně pojednává o lásce, sexu, vztahu muže a ženy a o tom, že muži jsou ve skutečnosti stejní jako ženy, že "touží potkat někoho, s kým objeví smysl života". Že samotný sex bez citů a bez lásky nepřináší ve skutečnosti žádné potěšení a mnoho dalších úvah.. O tomhle tématu se píše málo a Coelho to všechno krásně sepsal do jedné knížky, inspirované jednou skutečnou ženou, za mě 5*!!!

lidunka1
13.03.2018 5 z 5

Mně se knížka moc líbila. Přečetla jsem ji za 4 hodiny cesty autobusem. Knížek o sexu, které jsou jemné a jdou do hloubky moc není.

Ketesh
10.03.2018 4 z 5

Kniha mě mile překvapila. První část byla taková rozjezdová, ale pak to nabralo spád a zatáhlo to člověka do víru vlastních myšlenek. Kniha se mi moc líbila, včetně doslovu autora. Všem ji moc doporučuji.

ptacicek
08.02.2018 5 z 5

Miluju toto: "Na těch nejdůležitějších setkáních se naše duše domluví ještě dřív, než se setkají těla.". Za mě krásná kniha plná námětů k zamyšlení.

Merrie
28.01.2018 5 z 5

Čtení knih mě doslava nebavilo, nudilo, nenaplňovalo. Knihu jsem dostala darem a byla to má první přečtená kniha od začátku do konce. Teď nerozumím lidem, jak mohou žít život bez knih. Za mě skvělý příběh a BOŽÍ autor.

lilienn
22.11.2017 5 z 5

Skvělé, že se o takových věcech píše! Čtěte :) líbila se mi velice! Coelho boduje!

SophiaS
25.10.2017 4 z 5

11 minut jsem četla jako první knížku od Coelha a líbila se mi zatím nejvíce. Román je napsaný dobře, příběh je čtivý a vyvolá v člověku emoce.

Messilina
10.10.2017 2 z 5

Začátek dobrý, ale ten happy end tam byl trochu moc násilný.

kuntova.k
08.10.2017 3 z 5

Tak to je snad jediná kniha, která mě bavila na začátku a s příbývajícími stránkami její příběh pomalu uvadal.

Sněžková
05.10.2017 4 z 5

Vůbec jsem nevěděla, co od knížky čekat. Nikdy jsem od autora nic nečetla (ne, nestydím se). Ale moc mile mě překvapila. Na to, jaký příběh vlastně popisuje, je to knížka plná pocitů a nálad, srovnávání se člověka se sebou samým, s okolním světem, s očekáváními od ostatních. Nikoho nesoudí, „konzervy“ by byly asi pobouřeny tématem, ale v dnešní době mi knížka připadá jako hledání krásy v něčem, v čem mnoho lidí krásu nikdy hledat nechce.
Takže ano, dávám téměř plný počet a opět děkuji rozmanitosti kunratické knihobudky...

bookemma
21.09.2017 5 z 5

Velice netradiční kniha o sexu a milování (protože to nejde zaměnit) i o hledání lidské podstaty a sebe sama. Velice příjemné čtení.

Devil-Ivet
08.09.2017 5 z 5

Mě se kniha moc líbila. Četla se dobře, je zajímavě napsaná. Vtáhla mě do děje okamžitě a já Marii fandila. I když jsem čekala jiný konec (ne takový happyend).

Zlajda95
29.08.2017 3 z 5

Má druhá kniha od Coelha - první byla Veronika se rozhodla zemřít, a ta se mi asi líbila teda rozhodně více, byla přínosná. Tady první 2/3 knihy mi připadaly velice čtivé, poslední třetina se mi natahovala. Musím ovšem Coelha pochválit, jak pěkně dokáže popsat erotické scény, aniž by se u toho člověk musel pohoršovat, a to ikdyž jde zrovna třeba o sadu masu.

moncakovinka
22.08.2017 5 z 5

Od Coelha moje třetí kniha, která mě nadchla víc, než ty předchozí. Dost možná to bylo jen díky rozpoložení, ve kterém jsem ji četla, ale i tak ve mně nechala hluboký dojem.

Luuca1249
09.08.2017 4 z 5

Knížky od P. Coelha mě vždycky něčím naplˇmují takže, z mé strany spokojenost.

Mardou19
14.07.2017 5 z 5

Pro me jedna z nejlepsich knih od Coelha. Zasahla me o dost vic nez Alchymista.

petra7210
04.07.2017 4 z 5

Kniha je úžasně napsaná, i když pro mě bylo těžké ji číst. Ale je to z důvodu těžkosti příběhu.

Mia77
22.06.2017 5 z 5

Opět musím pochválit tuto knihu, stejně jako Alchymista měla svoji hloubku. Nedá se posuzovat pouze jako příběh vyprávěný prostitutkou, ale jako zajímavé interpretování životní situace, do které se dostala mladá, poměrně inteligentní dívka. Z různých citátů mi asi nejvíce utkvělo v hlavě:

Láska není v druhém člověku, je přímo v nás, probouzíme ji. Ale abychom to dokázali, potřebujeme toho druhého člověka.

Nemyslíte, že to má opravdu něco do sebe?

kubrus
08.06.2017 2 z 5

Celou knížku jsem si řikal že to nedočtu, až jsem byl najednou dvacet stránek před koncem a zajímalo mě jak to dopadne, i když jsem to věděl. Ale těch pár stránek za zbytek toho trápení moc nestojí no . . .

Sparkling
31.05.2017 1 z 5

Alespoň teď vím, co většina čtenářů považuje za hlubokou knihu plnou mouder a přesahů.