Jedenáct minut

Jedenáct minut https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419/bmid_jedenact-minut-l5I-419.jpg 4 1728 199

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Onze Minutos , 2003

Hanka123
05.06.2019 4 z 5

Kniha se krásně četla. O jednu hvězdičku méně kvůli konci...

katerina3368
28.05.2019 5 z 5

Stále nechápu jak muž může, takhle vystihnout duši ženy. Coelhovi se to však povedlo s naprostou lehkostí. Doporučuji!

Peqvy
19.05.2019 2 z 5

Vůbec mě to nenatchlo. Sice jsem v knize narazila na hodně zajímavých myšlenek, ale děj byl prostý, málo dynamický. Stálo mě to hodně přemáhání dočíst ji do konce.

vmatusko
29.04.2019

Zaujímavé, nečakal by som od tohto autora takúto knihu.
Ako pozitívne beriem to, že čitateľ môže nahliadnuť do života prostitútok, rozmýšľať nad ich životom - čo prežívajú, ako berú svoju "prácu".

Pog
29.04.2019 4 z 5

Jako úvaha o lásce nádhera. Příběh do toho zakomponovaný je taky krásný a jiný, než jsou všechny ostatní. Ale ten konec? Obrovské klišé. Možná to Coelho udělal schválně, ale zklamalo mě to...

fofinkax
31.03.2019 5 z 5

Moje srdcová knížka, kterou jsem četla v době, kdy mi přinesla poselství. Přišla ke mě ve správný čas a otevřela mi svými myšlenkami v mnohém oči. Určitě se k ní znovu vrátím.

Elčokča
04.02.2019 4 z 5

Z počátku jsem se při vcítění do hrdinky cítila dost nepohodlně, ale to byl asi záměr.
Je zajímavé číst, jak píše chlap o ženském těle, duši a pocitech.

lukas9608
01.02.2019 2 z 5

Četl jsem asi v šestnácti a příběh mě příliš nezaujal, vhledem k věku a tematice knihy jsem čekal něco trochu jiného :) V budoucnu ji dám ale možná ještě šanci.

JmenujiSeZuzla
25.12.2018 5 z 5

Ať si říká kdo chce co chce, ale tahle ta knížka je naprostý skvost. Dostala jsem se k ní vlastně úplnou náhodou, díky čtenářské výzvě jsem se do ní na poslední chvíli pustila a říkala jsem si, jo je to krátké, příběh vypadá zajímavě a je to něco jiného, než co jsem zvyklá číst.
Přečetla jsem ji na jeden nádech. Je to naprosto luxusní kniha. Moje první zkušenost s knihami Paula Coelho a já jsem unešená. A co jsem četla, tak je to ještě podprůměr na jeho tvorbu. Příběh je šíleně jednoduše vymyšlená záležitost a on z toho dokáže vytvořit úplně něco jiného. Jak příběh plyne, autor do něj vkládá myšlenky a poznatky, které mne mnohdy od příběhu úplně odpoutali a sama jsem se zamýšlela nad podobnostmi s mým životem. A přitom je to vše připoutáno k tomu jednoduchému avšak nápaditému příběhu. Je to asi blbé říct, ale já jsem naprosto šťastná. Je krátká, čtivá, dokonalá. Coelho myšlenky mi toho daly opravdu hodně.
Rozhodně mne autor oslovil natolik, že to nebyla poslední radost z jeho tvory.

anna0480
22.11.2018 3 z 5

Coelhův román vyprávějící o lásce a sexu, kde je hlavní hrdinkou brazilská prostitutka Maria. Poprvé se s ní setkáváme jako s naivní husičkou, která věří v lásku jako z telenovely, časem z ní ale roste uvědomělá a inteligentní žena, která začíná spoustu věcí v životě chápat a dívat se na ně trochu jinak.

První půlka nuda, druhá celkem fajn. Sem tam pár odstavců, které jsem si četla víckrát a opravdu mě autorova slova zaujala, ale jinak bych knihu označila jako průměrnou. Pokud bych ji měla srovnat třeba s knihou Veronika se rozhodla zemřít, tak ... to se vlastně ani nedá srovnávat. Veroniku jsem přečetla jedním dechem a klidně bych si jí s chutí přečetla znova, u Jedenácti minut mě mrazilo jen na konci, ale jinak ve mně kniha nic hlubšího nezanechala.

,,Rozhlédla se kolem sebe, lidé kráčeli se sklopenými hlavami, spěchali do zaměstnání, do školy, na pracovní úřad, do Rue de Berne a neustále opakovali: ,,Ještě ne. Mám sice svůj sen, ale zatím ho odložím, protože dnes ještě potřebuji vydělat trochu peněz." Jistě, její práce byla zavrženíhodná, ale v podstatě nedělala nic jiného než ostatní, prodávala svůj čas. Jako oni dělala věci, které ji nebavily. Jako oni musela snášet přítomnost nesnesitelných lidí. Jako oni nabízela své cenné tělo a svou duši ve jménu budoucnosti, co nepřicházela. Jako oni říkala, že ještě nemá dost, že to ještě chvíli musí vydržet, počkat, vydělat víc peněz, že musí odložit uskutečnění svých přání."

tlllk
17.11.2018 4 z 5

Verím, že knihy by mali rozširovať obzory, ale ťažko mi je uveriť pocitom hlavnej hrdinky , ak autorom knihy je muž, i keď sa zaštiťuje "profesionálnými" konzultantmi. Kniha sa dobre číta, aj počúva, nenudí ale k záveru sa nevyhla bežným klišé. Na druhú stranu to asi zaistilo dobré predaje a to 8 rokov pred 50-timy odtieňmi...

ztráca
10.10.2018 2 z 5

Mám ráda knihy Coelho, ale tuto jsem dočetla jen se sebezapřením. Ač jde o pravdivý příběh, tak mi přišel nereálný. Že by prostituce neměla na hrdinku žádný negativní vliv?

Ozinka
07.10.2018 1 z 5

Začalo to tak na 85 %, ale asi v jedné třetině se to řítilo dolů k nule. Ze zajímavě se rozvíjejícího příběhu se to zvrtlo na skoro porno, zaobalené do řečiček. Obhajoba (propagace?) sadismu v sexu, obhajoba (propagace?) prostituce. Třeba se nějaká žena nechá poučit, k čemu je klitoris. Možná mladší ročníky budou knihou nadšenější, pro mě o ničem.

JancaMia
11.07.2018 4 z 5

Kniha se četla jedním dechem ... chvílemi mi bylo hlavní hrdinky líto ..

Vesmich
04.07.2018 4 z 5

Coelho je rozhodně zajímavý autor. Pozoruhodné je, jakých nákladů jeho knihy dosahují a jaký fenomén se z nich stal. Což se ovšem stal i z knih Bernarda Miniera...Přestože už nemám chuť ani potřebu žádnou další Coelhovu knihu číst, stejně se mi to sem tam stane. Je to tím rozsahem..jsou tak tenké, že neodrazují. Tato rozhodně patří k tomu lepšímu, co napsal. Má v sobě místa, která podněcují k myšlení, jiskru, erotické scény jsou úměrné a skutečných kýčáren není moc...

Teresita
09.06.2018 3 z 5

Příběh o mladé brazilské dívce, která se vydá do Evropy poznat svět a stane se prostitutkou. Kniha obsahuje mnoho úvah o lásce, sexu, život. První polovina je mi líbila hodně, druhá část už je příliš filozofická a bez děje, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická, ale bavil mě popis jejího života a řemesla, které se rozhodla dělat. Trochu mi přišlo, že je prostituce popisována jako vlastně něco úplně normálního, Maria to zvládala s přehledem, nedocházelo k žádným nepříjemným situacím. I když je prý kniha založena na pravdivém příběhu, přišla mi často nerálná a naivní. Mariiny zápisky mě nebavily vůbec.

ipkkk
08.06.2018 2 z 5

Kniha se mi líbila od začátku, ale s každou další stránkou mi přišla hloupější a nudnější. Pořád jsem se nemohla zbavit pocitu, že to prostě napsal chlap, kterej si jen myslí, co si žena myslí, ale ženská sexualita mi nepřijde taková jakou jí v knize popisuje. Nějak jsem vůbec nechápala, jak žena, která nikdy nedosáhla orgasmu při sexu, tak najednou jde jen tak po ulici, vzpomene si na to jak byla panna a v tu ránu má orgasmus, to mi přišlo hodně mimo. Nebo když jí nějakej cizí chlap nahou práská bičíkem, chudák holka svázaná na posteli a bum najednou je z toho taky orgasmus. Trochu jsem si říkala, že tohle mohl napsat fakt jenom chlap :D. No a ten přeslazenej happyend to zabil úplně. Kdyby tam nebyl, dala bych o hvězdu navíc.

Peyka
17.05.2018 4 z 5

Kniha s hlubší tématikou, nepovrchními dialogy a nutkáním k zamyšlení. Poprvé jsem četla cca před deseti lety, kdy jsem z toho upřímně nepochytila příliš, ale přesto se mi kniha líbila už tehdy. Teď jsem se k ní vrátila a mám z ní mnohem víc! Jsem zvědavá, jak se mi myšlenky změní za dalších deset let, ostatně, člověk se stále vyvíjí. :-) Určitě jedna z lepších knih Paula Coelha :-)

slecnapeta
13.05.2018

Příjemná a nenáročná knížka na dovolenou. Některé situace pobavily, některé přivedly k zamyšlení. Pokud má ale autor podobně psané knihy a tato je údajně nejlepší z nich, nevím jestli by mě četba dalších nezklamala.

fnoudek
12.05.2018 5 z 5

Hledáme své peklo, budujeme ho už celá tisíciletí a teď, když jsme vynaložili velké úsilí, nakonec můžeme žít co nejhůř...