Jedenáct minut

Román Paula Coelha vypráví příběh o lásce a sexu, ale především je odvážným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu. Proslulý brazilský spisovatel Paulo Coelho vyznává jedno krédo: mluvit o tom, co ho znepokojuje, nikoliv o tom, co chtějí lidé slyšet. Autor se ve svém románu inspiroval příběhem mladé Brazilky. Venkovská dívka podepíše v Rio de Janeiru s evropským podnikatelem smlouvu, která jí má zajistit kariéru tanečnice, když však pozná skutečné podmínky práce v ženevském podniku, dá přednost svobodnějšímu životu prostitutky. Tak předčasně vyzrává a vzdaluje se ideálům mládí, místo snů má cíl: našetřit peníze na koupi statku v Brazílii. Je zklamána citovými i sexuálními „vzory“ a představa harmonického tělesného i duševního splynutí dvou lidí jí připadá zcela utopická. Jakmile však symbolicky vkročí na starobylou poutnickou Svatojakubskou cestu, která Ženevou prochází, rázem se její tělo i duše začínají působením lásky opět shledávat. Coelhův román Jedenáct minut není konvenčním vyprávěním o lásce a sexu, ale odvážným a velmi potřebným varováním před tím, co autor nazývá falešnými modely sexu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/128081/jedenact-minut-tB3-128081.jpg 4.11318
Vydáno:, Argo

Onze minutos (2003)

Kniha Jedenáct minut

Peqvy

Vůbec mě to nenatchlo. Sice jsem v knize narazila na hodně zajímavých myšlenek, ale děj byl prostý, málo dynamický. Stálo mě to hodně přemáhání dočíst ji do konce.

vmatusko

Zaujímavé, nečakal by som od tohto autora takúto knihu.
Ako pozitívne beriem to, že čitateľ môže nahliadnuť do života prostitútok, rozmýšľať nad ich životom - čo prežívajú, ako berú svoju "prácu".

Pog

Jako úvaha o lásce nádhera. Příběh do toho zakomponovaný je taky krásný a jiný, než jsou všechny ostatní. Ale ten konec? Obrovské klišé. Možná to Coelho udělal schválně, ale zklamalo mě to...

fofinkax

Moje srdcová knížka, kterou jsem četla v době, kdy mi přinesla poselství. Přišla ke mě ve správný čas a otevřela mi svými myšlenkami v mnohém oči. Určitě se k ní znovu vrátím.

Juraj.

V čase, keď som tú knihu kedysi dávno čítal, som ju nedocenil. Prišlo mi divné, že brazílsky duchovný guru sa znížil k takej prízemnej a špinavej téme. Dnes už som prečítal väčšinu jeho diela a tá väčšina z mojej hlavy aj patrične bez stopy vyšumela. Zaujímavé, ostala tam len spomienka na túto takmer pornografickú záležitosť. Coelho tu ešte netrpel nadprodukciou a syndrómom mesiáša. A tá teória jedenástich minút mi neprestala vŕtať v mysli. Výskumy vravia predsa o iných číslach.

Elčokča

Z počátku jsem se při vcítění do hrdinky cítila dost nepohodlně, ale to byl asi záměr.
Je zajímavé číst, jak píše chlap o ženském těle, duši a pocitech.

lukas9608

Četl jsem asi v šestnácti a příběh mě příliš nezaujal, vhledem k věku a tematice knihy jsem čekal něco trochu jiného :) V budoucnu ji dám ale možná ještě šanci.

JmenujiSeZuzla
25.12.2018

Ať si říká kdo chce co chce, ale tahle ta knížka je naprostý skvost. Dostala jsem se k ní vlastně úplnou náhodou, díky čtenářské výzvě jsem se do ní na poslední chvíli pustila a říkala jsem si, jo je to krátké, příběh vypadá zajímavě a je to něco jiného, než co jsem zvyklá číst.
Přečetla jsem ji na jeden nádech. Je to naprosto luxusní kniha. Moje první zkušenost s knihami Paula Coelho a já jsem unešená. A co jsem četla, tak je to ještě podprůměr na jeho tvorbu. Příběh je šíleně jednoduše vymyšlená záležitost a on z toho dokáže vytvořit úplně něco jiného. Jak příběh plyne, autor do něj vkládá myšlenky a poznatky, které mne mnohdy od příběhu úplně odpoutali a sama jsem se zamýšlela nad podobnostmi s mým životem. A přitom je to vše připoutáno k tomu jednoduchému avšak nápaditému příběhu. Je to asi blbé říct, ale já jsem naprosto šťastná. Je krátká, čtivá, dokonalá. Coelho myšlenky mi toho daly opravdu hodně.
Rozhodně mne autor oslovil natolik, že to nebyla poslední radost z jeho tvory.