Jedenáct

Jedenáct https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136062/jedenact-136062.jpg 4 150 42

JEDEN OKAMŽIK – JEDENÁCT ŽIVOTŮ – BEZPOČET DŮSLEDKŮ Xavier Ireland utíká před minulostí a snaží se nezasahovat nikomu do života. Skrývá se za svou prací nočního rozhlasového moderátora, při níž ovšem paradoxně radí nespavcům, co si mají počít se svými problémy, a urputně se vyhýbá svým sousedům i novým vztahům. Přesto jeho čin, nebo spíš to, co neudělá, spustí řetězec událostí, které ovlivní životy jedenácti lidí. Navíc mu do jeho staromládeneckého bytu vpadne Pippa a obrátí všechno kolem doslova vzhůru nohama…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Eleven , 2010

bartosovic00
10.03.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Četla jsem ji dříve než "Pouto" a bavila mne. Poté co jsem dočetla poslední stránku jsem asi 10 minut zírala do zdi a věřte, že se mi to často nestává. Sice byly nějaké části knihy trochu nudné (moc jich nebylo), ale kniha rozhodně stojí za přečtení
Za mě 4*

myreadingplace
05.01.2016 3 z 5

Začala jsem tuto knihu číst po klasice, a proto byl přechod do autorova stylu trochu civilizační šok. V první polovině jsem byla zmatená, nechápala některé souvislosti a nakonec dospěla k závěru, že autor byl asi sám taky zmatený.
Jak to tak ale bývá, zvykla jsem si. Začala jsem se orientovat v postavách a konečně se začalo mluvit o minulosti hlavního hrdiny. Najednou to dostalo úplně jiný směr a čekání na další zapletení osob. Co bude s jejich osudy?
Konec bych přirovnala asi k vlně, která se na vás navalí a zmizí. Nebyla jsem z konce zklamaná, protože jsem se sama přistihla při představě, jak řetězec pokračuje a něco podobného jsem očekávala. Kniha vás sice donutí zamyslet se nad skutečností, hodnotím ji ale průměrně, protože jsem necítila žádné kouzlo a zítra už si z celého díla vzpomenu jen na jméno hlavní postavy. Možná by to v originále bylo lepší.

Canney
21.10.2015 4 z 5

Tak tohle se mi líbilo! A upřímně na tento styl psaní moc nejsem (přeskakování od jedné postavy ke druhé bez jakéhokoli upozornění), ale v tomto případě mi to nějak nevadilo a dokonce se mi to líbilo. A jak je uvedeno na obálce jeden okamžik (skutek) může ovlivnit život hned několika lidí. Nápad mě oslovil už na začátku a musím uznat, že autor se tohoto tématu zhostil opravdu výborně :)

jakafe
08.10.2015 4 z 5

A mně se to líbilo! Koupeno na doporučení kolegyně, která říkala, jak skvěle to končí, a že to bude pro mě. Takže mě překvapilo, že jsem si knihu užívala, jen právě ten konec mi přišel jak ušitý horkou jehlou. Příběh je ale skvělý, čtivý, psaný z pohledů jedenácti lidí, kterým jeden čin zahýbal osudem. Nad souvislostmi jedné situace či rozhodnutí se také často zamýšlím, takže jsem román Jedenáct zhltla rychle, s nadšením a napětím, jak se to vše bude vyvíjet dál. Životy pár hrdinů mě zvlášť zaujaly, až lituji, že nevím, jak to s nimi pokračovalo i po skončení knihy :-).

terka95
20.07.2015 5 z 5

Kniha, od které jsem toho příliš nečekala, ale velice mě překvapila. Zajímavé čtení o řetězci událostí, které můžete rozpoutat svým činem, aniž byste o tom věděli. U knížky musíte trochu přemýšlet a vybavovat si již zmíněná jména lidí, ale to jak vše do sebe zapadá - skvělé! Co mě moc bavilo, byly náhledy do budoucnosti hrdinů, bylo to neuvěřitelně zajímavé. Celou knihu bych hodnotila 4 hvězdičkami, ale ten konec! Konec,o kterém pořádně nevím co si myslet a přemýšlím nad tím, jak to tedy vše bylo. Takže hodnotím spíše 4,5* za originální motiv a konec, kdy do sebe opravdu vše zapadne. Myslím, že by si tato kniha zasloužila více pochopení a vyšší hodnocení. Doporučuji k přečtení :)

milamarus
29.06.2015 5 z 5

Zajímalo by mě, jak tahle kniha vznikala. Zejména to, zda pan Watson před zachycením každodenních starostí, nenaplněných nadějí, zklamání a vyhlídek jednotlivých postav sledoval Hitchcockovo Okno do dvora.

Za mě: skvěle odvyprávěno!

Matouskova
18.03.2015

Pěkná kniha, u níž se musí člověk opravdu soustředit. Velké množství postav a zápletek vás nenechají oddechnout, navíc do sebe všechno krásně zapadá. Moc pěkné :)

marasaj
01.01.2015 4 z 5

Příjemné oddechové čtení, u kterého se zasmějete. Trošku mě překvapil konec, ale rozhodně stojí za přečtení

magnolia
09.10.2014 4 z 5

Mně se kniha moc líbila, splňovala vše, co mám ráda. Současný příběh, sympatický hrdina, vztahy mezi lidmi a různorodé další postavy. Jeho vyrovnávání se s pocitem viny a proměna, díky ženě, byly působivé, podané s citem. Jen byla smutnější o něco víc, než bych si přála. A osudy těch dalších mi nevadily - ještě, že člověk neví, co třeba sám kdy komu způsobil.

Nefilim
26.07.2014 1 z 5

Naivní jak školní slohová práce. Autor vrství páté přes deváté skrze abnormálně nezáživného hrdinu a výsledek dokazuje, že 11x0 je jedno velké a nudné nic.

martin3683
20.03.2014 2 z 5

Kniha má pravda hlavního hrdinu, ale vcelku zde sledujeme hlavně osudy 11 lidí. Hlavní motivem je "klasická sněhová koule", kdy i sebemenší životní rozhodnutí může změnit životy mnoha lidem kolem vás. Přesně jako padající sněhová koule se postupně nabaluje až dokáže způsobit lavinu. Kniha se čte příjemně, ale pro mě moc nudně. Čekal jsem na druh této knihy zábavnější čtení (kór když autor je známý anglický komik). Vůbec mě po 100. stránce nezajímal hrdina, ani jeho skutky. Čtení hezky plyne, ale nic mě to nedalo a věřím, že do pár měsíců si ani nevzpomenu na název knihy. Každopádně na zkrácení času to není tak zlé.

Vikomtka
17.11.2013 5 z 5

Četla jsem tuto knihu v originále a byla jsem nadšená. Nerozumím úplně tomu, jak v ní někdo může spatřovat love story… Je to studie jedenácti lidských osudů, které se dílem náhody vzájemně ovlivňují a proplétají. I sebemenší maličkosti může ovlivnit život náš nebo život někoho jiného, třeba i naprosto neznámého člověka. Výtečně napsané. A nesmírně mě bavily autorovy vhledy do budoucnosti.

vygum
07.10.2013 2 z 5

Celkem svizne napsana lovestory. Nic vic, nic min. 2,5*

playada
06.10.2013

Nápad dobrej, ale nějak se to nepovedlo. Možná jich nemuselo být 11, těch osudů. Třeba by stačilo tak 5... Bylo toho až moc.

hanap
08.06.2013 4 z 5

Nevím jestli můžu napsat , že se mě kniha líbíla , příběh Xaviera se postupně rozkrývá a zatahuje do sebe další postavy ,které ovlivňuje přímo nebo nepřímo svým chováním a svými činy. Nakonec , ale musím také přiznat , že mě kniha donutila zamyslet se nad svým životním příběhem . K přečtení ji rozhodně doporučuji .

mayinka
14.05.2013

hlavni hrdina Xavier je kladas a pritom ma pohnuty zivotni pribeh, ktery mu ovlivnil cely zivot. Nasledky jeho chovani nebo jednani posilaji do interakce zivotu jinych postav. Zacala jsem se zamyslet nad svym zivotem. Jak svym chovanim rozhybavam zivotni pribehy jinych lidi. To je panecku zamyslenicko.

Lenny33
24.03.2013 4 z 5

Zvláštní kniha o... životě? Rozhodně plná zvratů, zajímavého děje i postav. Ovšem musím přiznat, že na mě neudělala až tak velký dojem, jaký bych od takového námětu očekávala. 3,5*

stopni
11.02.2013 3 z 5

Autor přesunul každodenní šeď života na stránky knihy, neopomněl připomenout, že si každý s sebou táhneme minulost až do zlomového okamžiku....:-) Někdy může být pro čtenáře náročné sledovat proplétající se tok dějů a relativně dost nepřehlednou spleť jmen....

mautina7
23.01.2013 4 z 5

Od knihy jsem čekala přecijen trochu víc, ale i tak jsem jí četla ráda a prožívala si příběhy hrdinů. Konec se mi ale nelíbil..

ondras666
23.12.2012 5 z 5

Velice poutavá kniha. Je zajímavé sledovat osud jednoho muže, který vzpomíná na svoji minulost a zároveň sledovat odvíjející se příběh dalších 11 postav, které jsou dobré i zlé a to díky Xavierovi, který je ústřední postavou.Zajímavě napsané a čtivé. Včele doporučuji.

anglická literatura psychologické romány rozhlas

Mark Watson
britská, 1980